Verslas

Po daugiau nei metų derybų pasirašyta Lietuvos pašto darbuotojams palankesnė kolektyvinė sutartis

Praėjusių metų pabaigoje sėkmingai pasibaigus deryboms, akcinė bendrovė Lietuvos paštas ir Lietuvos pašto Jungtinė profesinių sąjungų atstovybė užbaigė kolektyvines derybas ir 2020 m. sausio 6 d. po visuotinės darbuotojų konferencijos pasirašė kolektyvinę sutartį. Kolektyvinė sutartis, kuria, be darbo sąlygų gerinimo, apibrėžtas aiškesnis bendradarbiavimas tarp įmonės ir darbuotojų atstovų vykstant pokyčiams bei darbo organizavimo pakeitimams, sudaryta dviejų metų laikotarpiui su galimybe ją pratęsti dar dvejiems metams. Kolektyvinė sutartis galioja visiems AB Lietuvos paštas darbuotojams.

„Lietuvos paštas turi tapti vieta, kur kiekvienas darbuotojas jaučia, kad jo atliekamas darbas yra reikalingas, vertinamas ir už jį tinkamai atlyginama, tad darbo sąlygų gerinimas – viena pagrindinių sričių, į kurią Lietuvos paštas yra numatęs ilgalaikes investicijas. Žinoma, aktualiausia tema vis dar išlieka, ir tai yra vienas mūsų prioritetų – atlyginimų didinimas, tačiau, kai 58 proc. įmonės sąnaudų sudaro atlyginimo išmokos darbuotojams, norint užtikrinti tvarų ir stabilų bendrovės darbą, reikia ženklių finansinių išteklių, tad viską reikia daryti nuosekliai ir etapais.

Algas 2018-2019 m. didinome tris kartus: 2018 m. rugpjūčio mėn., 2019 m. sausio mėn. ir birželio mėn. – bendra investicija atlyginimų didinimui šiuo laikotarpiu sudarė 4,8 mln. eurų. Konkrečiai,  laiškininkams atlyginimai dėl to augo vidutiniškai 60 Eur „į rankas“ – tai maži, bet tvirti ir nedeklaratyvūs žingsniai. 2020 m. sėkmingai pabaigę šiuo metu finišo tiesiojoje esančius sandorius ir projektus bei atsižvelgę į įmonės finansines galimybes, planuojame ir toliau nuosekliai atlyginimus didinti“, – sako Lietuvos pašto generalinė direktorė Asta Sungailienė.

Pasak jos, įmonė investuoja ne tik į finansinį atlygį, bet ir į darbuotojų darbo sąlygų gerinimą: pavasarį 210 laiškininkų pradėjo važinėti elektriniais dviračiais, pamažu atnaujinami ir modernizuojami pašto skyriai, diegiami išmanūs technologiniai sprendimai darbo procesų gerinimui – jau dabar dalis laiškininkų dirba planšetėmis, robotizuota dalis administracinių procesų, suplanuotos didelės investicijos naujam moderniam Vilniaus logistikos centrui, mobilūs laiškininkai regionuose važinėja naujais tarnybiniais automobiliais.

„Džiugu, kad naujais metais po ilgų derybų turime galiojančią kolektyvinę sutartį, kurioje didesnis dėmesys skiriamas darbo sutarčių sudarymui, darbuotojų darbo ir poilsio laikui, darbuotojų saugai darbe bei kitoms darbuotojams aktualioms darbo ir socialinėms sąlygoms. Šia kolektyvine sutartimi taip pat iš naujo įvertinome ir apibrėžėme darbo apmokėjimo sistemą, pašalpų darbuotojams skyrimą įvykus nelaimei, padėkas darbuotojams už ilgametį darbą, nelaimingų atsitikimų draudimą ir kitas darbuotojams aktualias darbo sąlygų gerinimo sritis. Po metų galėsime įvertinti, kas pavyko, o kas nepavyko ir dar geriau patobulinti abiem pusėms – darbdaviui ir darbuotojams – aktualią sutartį“, – sako „Lietuvos pašto“ profesinės sąjungos pirmininkas Svajūnas Andriulis.

Valstybės valdoma akcinė bendrovė Lietuvos paštas turi tankiausią pašto paslaugų teikimo vietų tinklą šalyje. Lietuvos paštas teikia pašto, logistikos ir finansinio tarpininkavimo paslaugas.

Pranešimą paskelbė: Aušra Kurtkutė, AB Lietuvos paštas

Parašykite komentarą