Verslas

Pirmoji šalyje autonominė parduotuvė pirkėjų sulaukia ir naktį: kaip atrodo jų krepšelis

Prieš pusę metų Vilniuje duris atvėrusi pirmoji Lietuvoje „Iki“ prekės ženklu paženklinta autonominė parduotuvė, atidaryta bendradarbiaujant su startuoliu „Pixevia“, pirkėjų sulaukia visą parą. Tomas Lenkšas, prekybos tinklo „Iki“ inovacijų ir verslo vystymo vadovas, sako, kad gyventojai palankiai vertina autonominį apsipirkimą ir į šią parduotuvę užsuka tiek dieną, tiek naktį.  

„Ši sostinės senamiestyje esanti autonominė parduotuvė veikia jau 6 mėnesius. Ji yra orientuota į intensyvius pirkėjų srautus. Ją vertina modernūs ir aktyvūs pirkėjai, kurie gyvena, dirba ar laisvalaikį leidžia senamiestyje. Autonominės parduotuvės asortimentas suformuotas galvojant apie greito apsipirkimo, šviežių ir jau paruoštų vartoti produktų besitikinčių pirkėjų poreikius. Stebėdami pardavimų duomenis matome, kad didžiąją pirkinių krepšelio dalį sudaro įvairūs gėrimai ir užkandžiai“, – teigia T. Lenkšas. 

Vasaros mėnesiais perkamiausi autonominėje parduotuvėje yra gėrimai: kava, vaisvandeniai, natūralus mineralinis vanduo. Antroje vietoje pagal pardavimų duomenis – saldumynai ir užkandžiai: bulvių traškučiai, batonėliai. Karštomis dienomis, savaitgaliais į pirkėjų krepšelį dažnai pakliūva ir ledai.

T. Lenkšas sako, kad didžiausi pirkėjų srautai šioje modernioje parduotuvėje fiksuojami penktadienio ir šeštadienio naktimis, ypač nuo 22–23 val., kai nebedirba kitos parduotuvės.

„Matome, kad lietuviams autonominės parduotuvės koncepcija yra priimtina. Autonominėje parduotuvėje nėra nei kasų, nei krepšelių, todėl apsipirkimo procesas vyksta labai paprastai. Įdomu tai, kad, pagal pardavimų duomenis dieną pirkėjai renkasi mažesnius vaisvandenių butelius, karštus gėrimus. Tuo tarpu naktį karštieji gėrimai vietą užleidžia didesnėms gėrimų ir vaisvandenių pakuotėms, kurias patogu dalintis su draugais“, – sako „Iki“ inovacijų ir verslo vystymo vadovas.

Pasak T. Lenkšo, apsipirkti autonominėje parduotuvėje itin paprasta. Užėjus pro duris banko kortele reikia priliesti šalia vartelių esantį aparatą, varteliai automatiškai atsidaro ir galite pradėti apsipirkimą. Prekes galima dėti tiesiog į kišenę ar kuprinę, tuomet prieiti prie šalia vartelių esančios planšetės, kurioje automatiškai rodomas pirkinių krepšelis. Jeigu krepšelis teisingas, jį patvirtinti, dar kartą pridėti banko kortelę. 

Autonominės parduotuvės asortimentą sudaro maždaug 500 skirtingų rūšių prekių. Ji veikia visą parą septynias dienas per savaitę. Nuo 23 val. iki 7 val. ryto į ją patekti galima naudojantis programėle. Parduotuvėje nakties metu gali būti tik vienas pirkėjas.

Prekybos tinklą „Iki“ iš viso šiuo metu sudaro 232 „Iki“ parduotuvės, 2 logistikos centrai, kulinarijos gamybos centras bei 3 regioninės kepyklos. Prekybos tinkle dirba beveik 6 tūkst. darbuotojų. Prekybos tinklas taip pat valdo prekių pristatymo į namus startuolį „LastMile“.

Pranešimą paskelbė: Gabrielė Valaitytė, UAB „Publicum”

Parašykite komentarą