Sveikata

Pirmagimio besilaukianti Liucina Rimgailė dalijasi pavasarinės mitybos atradimais

Kasdien vis labiau džiugina saulėti orai, tačiau pavasaris mūsų organizmams – energijos bei vitaminų stokos laikas. Po žiemos dažniau atsigręžiame į sveikos mitybos tendencijas ir labiau kreipiame dėmesį į tai, kokius produktus kasdien perkame parduotuvėje. Ta proga kartu su prekybos centru „Rimi“ rubriką „Mano diena“ pristačiusi Liucina Rimgailė naujausioje laidoje dalinasi patarimais, kaip pavasarį išlikti energingiems ir pasigaminti pilnaverčių užkandžių, kuriems kepinių verslininkė rado tarp „Mano dienai“ sukurto asortimento.

Pavasaris – lengvesnio maisto laikas

Šeimos pagausėjimo nuotaikomis gyvenantys desertinės „Liu Patty“ įkūrėjai Liucina ir Tadas įsitikinę, kad subalansuotos mitybos principų turėtume nepamiršti ne tik pavasarį, bet ir visus metus. „Aš iš principo labiau mėgstu rinktis lengvesnį ir sveikesnį maistą, tačiau šiuo metų laiku suvalgau dar daugiau uogų ir įvairesnių vaisių. Vis rečiau norisi karštos sriubos ar riebių mišrainių“, – sako Liucina Rimgailė.

Desertų kūrėjos namuose pavasarį labai natūraliai atsiranda dar daugiau įvairių daržovių, salotų, vaisių, uogų, kurių suvartojamas kiekis padidėja maždaug 30 procentų: „Taip pat padažnėja patiekalų ant grilio kepimas, o į namų meniu sugrįžta tokie per žiemą pasiilgti patiekalai kaip šaltibarščiai, įvairios brusketos, daržovių šiaudeliai su humusu ar užtepėlėmis. Kadangi namuose kepti duoną ar brusketas neturiu laiko, jas visada perku „Rimi“, kur galima rinktis net iš 160 gaminių asortimento. Mano atradimai –  itališka, angliška, prancūziška ir, be abejo, lietuviška ruginė duona.“

Sezoninės virtuvės nauda

Liucinos mitybos raciono pokyčius natūraliai diktuoja ir sezoniškumas, todėl atėjus pavasariui jai svarbu po žiemos nualintą organizmą aprūpinti reikalingais vitaminais bei mineralais. Daugiausiai jų, be abejonės, galime gauti su maistu.

„Profilaktiškai tikrinamės sveikatą, daromės kraujo tyrimus, pagal kuriuos gydytojas pasako, ar kažko trūksta. Atitinkamai tuomet žinome, ar reikia daugiau vartoti geležies turinčių produktų, ar vitamino D, C ir kitų. Nors tikrai nesame ypatingai pavyzdingi, pavasarį stengiamės valgyti daugiau atitinkamų elementų turinčių maisto produktų“, – pasakoja Liucina Rimgailė. 

Pašnekovės nuomone, pavasarį valgyti tikrai yra ką, reikia tik fantazijos ir noro: „Man pavasaris – tai salotų lapai, agurkai, ridikėliai, svogūnų laiškai ir prieskoninės žolelės. Pastebėjau, kad jie nejučiomis vis dažniau atsiranda pirkinių krepšelyje. Mano vyras Tadas nėra išrankus maistui, valgo tai, ką aš pasirenku ir pagaminu, tad dėl maisto niekada pykčių nekyla.“ 

Pavasaris – grilio sezonas

Liucina Rimgailė sako, kad pavasarį vis dažniau renkasi maistą gaminti lauke – ant griliaus ar laužo kepa mėsą bei žuvį, įvairias daržoves, užkandžius ar net desertus. „Iš tikrųjų labai mėgstu grilio sezoną, kai galima pasikviesti draugų, kartu pabūti gryname ore ir sulaukti šviežiai iškepto bei gardžiai kvepiančio maisto. Tam net jaukiai įsirengėme terasą, kurioje kartais praleidžiame ištisą dieną“, – pasakoja pašnekovė.

Kadangi vos sušilus orui ir pasirodžius pirmiesiems saulės spinduliams norisi jais kuo daugiau pasidžiaugti, Liucina Rimgailė dalijasi greitai paruošiamų ir gardžių sumuštinių receptais, kurie puikiai tiks savaitgalį laukiant svečių ar besiruošiant į išvyką gamtoje.

„Nors šiam patiekalui prireiks vos 10 minučių, galėsite mėgautis paprastais, bet labai gardžiais ir pavasariškais užkandžiais savo namuose ir lauko terasose“, – išbandyti užkandžius kviečia desertų kūrėja.

Trijų rūšių sumuštinukai pagal Liuciną Rimgailę 

Sumuštiniams reikės:

 • „Ciabatta“ duonelės (gali būti be priedų arba su prieskoniais – alyvuogėmis, žolelėmis ar saulėje džiovintais pomidorais)
 • „Ricotta“ sūrio
 • Įvairių spalvų mini pomidoriukų
 • 2 figų
 • 1 kriaušės
 • Saujelės šilauogių
 • Saujelės graikinių riešutų
 • Alyvuogių aliejaus su bazilikais
 • Persilado
 • Pipirų
 • Skysto medus arba agavų sirupo 

Kaip pasigaminti: 

„Ciabatta“ duonelę supjaustykite riekelėmis ir paskrudinkite. Ant kiekvienos duonos riekelės užtepkite gausų „ricotta“ sūrio sluoksnį.

 Sumuštinukai su pomidorais:

Smulkesniais gabaliukais supjaustykite 2–3 saujas įvairių spalvų pomidoriukų, apšlakstykite alyvuogių aliejumi, pagal skonį pabarstykite persiladu bei pipirais ir sudėkite ant kelių duonos riekelių su sūriu. 

Sumuštinukai su kriaušėmis:

Plonais griežinėliais supjaustykite kriaušę ir šiek tiek pasmulkinkite riešutus. Ant kelių riekelių duonos su sūriu sudėkite kriaušę, pabarstykite graikiniais riešutais ir apšlakstykite medumi arba agavų sirupu. Taip pat čia labai tinka cinamonas.

 Sumuštinukai su figomis ir uogomis

Figas supjaustykite ketvirčiais, sudėkite ant duonos su sūriu, šalia pabarstykite šilauogių ir viską apšlakstykite medumi arba agavų sirupu.

Pranešimą paskelbė: Živilė Karevaitė, Integrity PR

Parašykite komentarą