Nekilnojamas Turtas

Pilnavertei garso izoliacijai reikalingos daugiasluoksnės konstrukcijos ir kokybiškas montavimas

Statybų sektoriaus aktualijos ir tendencijos nuolat keičiasi. Ilgą laiką dėmesys krypo į šilumos izoliavimą, vėliau – pastato išorinių konstrukcijų sandarumą, o paskutiniu metu aktualiausia tapo garso izoliacijos sprendimų svarba. Populiarėjančios lengvo mūro medžiagos dėl masės trūkumo dažnai negali patenkinti garso izoliacijos reikalavimų. Tad rinkos lyderė „Knauf“ siūlo daugiasluoksnes konstrukcijas, kuriose naudojamos kone dvigubai už standartines sunkesnės gipsinės plokštės, ir nuolat investuoja į inovacijas, ieško naujų sprendimų ir konstrukcijų.

Didėjant konkurencijai tarp nekilnojamojo turto vystytojų, ypač statant daugiabučius, modernius biurus, viešbučius ar ugdymo paskirties pastatus, vis dažniau siekiama aukštesnės klasės garso izoliacijos. Neretai norima pasiekti ne minimaliai reikalaujamą C akustinio komforto klasę, o aukštesnę ar pačią aukščiausią A klasę. Tačiau naujas būstas savaime nėra akustinio komforto garantas, ypač jeigu jį projektuojant ar atliekant statybos darbus nėra pasirenkami garsą izoliuojantys sprendimai.

Pasak UAB „Knauf“ techniko Kastyčio Vaserio, nors paskutiniuoju metu rinkoje itin plati ypatingų, nedidelio storio, bet brangių sprendimų pasiūla, įmonės patirtis rodo, kad fizikos apgauti negalima, ir pilnavertė garso izoliacija pasiekiama tik montuojant daugiasluoksnes, pakankamai storas konstrukcijas. Tokias konstrukcijas sudaro karkasas, užpildytas mineraline vata ir kuo masyvesnės ir elastingesnės apkalos. Kompanija itin didelį dėmesį skiria šios konstrukcijos medžiagų inovacijoms ir nuolat ieško kuo efektyvesnių sprendimų. Iš daugybės rinkoje siūlomų statybinių gipskartonio plokščių „Knauf“ gaminiai išsiskiria efektyvumu, o geriausias rezultatas gaunamas naudojant keletą jų.

Masyviausia gipsinė plokštė rinkoje

„Knauf Blue“ – universali plokštė, pasižyminti geromis garsą izoliuojančiomis savybėmis. „Knauf Silentboard“ plokštės garso izoliacijos srityje yra tikra lyderė. Tai pati masyviausia gipsinė plokštė rinkoje. Jos svoris dvigubai didesnis lyginant su standartinėmis plokštėmis. Be didelio svorio, šios plokštės pasižymi ir aukštu elastingumu, kuris būtinas norint pasiekti ypač aukštus garso izoliacijos rodiklius. Tokios konstrukcijos naudojamos tiek naujoje statyboje, montuojant naujas pertvaras ar šachtines sienas, tiek rekonstruojant ar renovuojant patalpas. Dažniausiai – gyvenamojo būsto ar visuomeniniuose pastatuose.

K.Vaseris atkreipia dėmesį, kad akustinis komfortas apima ne tik garso izoliaciją, bet ir gerą patalpų akustiką. Siekiant veiksmingos garso izoliacijos tarp skirtingų patalpų ar aukštų ir norint užtikrinti garso kokybę patalpoje, taikomi skirtingi sprendimai. Pagrindinis uždavinys, norint pagerinti akustiką patalpoje, yra ne garso stiprumo, o aidėjimo mažinimas ir reguliavimas. Siekiant geresnės garso kokybės patalpoje, turi būti pakankamai garsą absorbuojančių paviršių – pavyzdžiui, minkštų baldų, masyvių užuolaidų, kilimų, o jei to nepakanka, naudojamos specialios medžiagos ir konstrukcijos. Gerą auditorinę akustiką pasiekti labai padeda konstrukcijos su perforuoto gipskartonio plokštėmis „Knauf Cleaneo Akustik“.

Tokie sprendimai ypač efektyvūs mokymo paskirties patalpose. Juos galima naudoti ir biurų pastatuose, visuomeninių pastatų koridoriuose ir holuose, sporto paskirties patalpose. Vienas naujausių objektų, kuriame akustiniam komfortui užtikrinti buvo naudojami „Knauf“ produktai –UAB „Aldasta“ statyta neformaliojo vaikų švietimo įstaiga su ikimokyklinio ugdymo patalpomis Klaipėdoje.

Maksimaliai sumažinamas aplinkkelio efektas

Užsakovo ir generalinio rangovo pageidavimas buvo pasiekti maksimalius garso izoliacijos rodiklius, naudojant standartinius gipskartonio konstrukcijų sprendimus. Visoms svarbesnėms pertvaroms įrengti buvo pasirinkta dvigubo karkaso 2xCW/UW100 konstrukcija su dviguba „Knauf Blue“ plokšte 2×12,5 mm iš abiejų pusių, du karkasai atskiriami atitraukiant vienas nuo kito per 10–15 mm. Tokia konstrukcija užtikrina aukščiausius garso izoliacijos standartus.

Įprastoms pertvaroms (sandėliukams, sanitariniams mazgams) pasirinkta viengubo karkaso konstrukcija su dviguba „Knauf Blue“ plokščių apkala iš abiejų pusių.

Šios konstrukcijos taip pat pasižymi geromis garsą izoliuojančiomis savybėmis, kurių rodiklių negali pasiekti šiuolaikinės blokelių ar mūro konstrukcijos.

Efektyvią konstrukciją be masyvių plokščių sudaro ir daugiau svarbių produktų. Specialus akustinis hermetikas „Knauf Trennwandkitt“ dengiamas po visais perimetriniais profiliais. Šis hermetikas sugeba maksimaliai sumažinti aplinkkelio efektą. Garsas eina ne tik per pačią konstrukciją, bet dalis jo kietomis konstrukcijomis gali apeiti ir apeina garsą izoliuojančią konstrukciją ir patenka į kitą patalpą per aplinkkelius. Hermetikas akustiškai atsieja konstrukciją, t. y. nutraukia kietą kontaktą.

Įprastai tam naudojamos klijuojamos juostos „Knauf Dichtungsband“. Jų paskirtis – uždaryti nedidelius tarpelius, susidarančius tarp perimetrinio profilio ir pagrindo. Tačiau šios juostos negali akustiškai atsieti konstrukcijos, nes mechaniškai pritvirtinus profilius juostos būna perspaustos ir tokiu būdu susiformuoja kietas kontaktas.

Dar viena silpna vieta – elektros instaliacija. Instaliacinės dėžutės (jungtukai, kištukai, paskirstymo dėžutės) suformuoja skyles apkalose arba konstrukcijos susiaurėjimus jų montavimo vietose. Tokiose vietose garsas silpniau izoliuojamas. Norint maksimaliai išvengti neigiamos įtakos gipskartonio konstrukcijose turi būti naudojamos specialios (sandarios ir masyvios) garsą izoliuojančios dėžutės arba reikia atstatyti apkalą į konstrukcijos vidų įmontuojant dėžutę iš naudojamos apkalos, t. y. tokių pačių sluoksnių ir tipo gipskartonio plokštės, į kurią vėliau galima įmontuoti įprastą instaliacinę dėžutę.

Efektyvaus rezultato garantas – kokybiškas gipskartonio konstrukcijų montavimas

„Galima išsirinkti geriausią konstrukciją su brangiausiais komponentais ir ją sumontuoti nemokšiškai. Vizualiai konstrukcija gali atrodyti idealiai, bet funkcionalumas (šiuo atveju – garso izoliacija) bus labai prastas. Tokių atvejų praktikoje pasitaiko gan dažnai. Darbuotojai, montuojantys konstrukciją, turi žinoti, ką daro, turi būti profesionalūs ir kvalifikuoti. Negali būti palikta jokių, net ir menkiausių, plyšių. Labai svarbu preciziškai tiksliai montuoti gipskartonio plokštes, glaistyti visas jų siūles (ir pirmųjų sluoksnių) bei perimetrą. Vengti apkalos pažeidimų, pavyzdžiui, vėliau pravedant kitokias inžinerines komunikacijas“, – montavimo svarbą ir klaidų pasekmes paaiškina K.Vaseris.

„Knauf“ siūlomi sprendimai itin pasiteisina daugiabučių ir biurų pastatuose. Dažniausiai šie pastatai turi gelžbetoninį karkasą, o visos ar beveik visos vidinės sienos yra tik save laikančios, tad puikiai tinkančios gipskartonio konstrukcijoms. Jos nesudėtingai gali būti transformuojamos pasikeitus situacijai, pvz., pasikeitus nuomininkų poreikiams patalpas nesunkiai galima sujungti arba atskirti. Sausos statybos konstrukcijos dažnai naudojamos ir viešbučiuose. Praktiškai visi naujai atidaryti prabangūs viešbučiai turi gipskartonio atitvaras. Naudoti šias konstrukcijas skatina darbų atlikimo tempas ir pasiekiama ypač gera garso izoliacija.

„Knauf“ yra neabejotina sausos statybos sektoriaus lyderė, kuria seka kiti gamintojai. Kompanija stengiasi ne tik pasiūlyti aukščiausios kokybės produktus, bet ir orientuojasi į sprendimus, pateikia daug tipinių konstrukcijų detalių, o tais atvejais, kai to nepakanka, kuria ir netipines, pritaikytas konkrečiam objektui, detales. Be to, „Knauf“ didelį dėmesį skiria sausos statybos specialistams ugdyti, jiems mokyti.

„Knauf“ ir Simo Bernoto nuotr. 

Pranešimą paskelbė: Lida Lapkienė, MB „Redakcija plius”

Parašykite komentarą