Kelionės

Pernai vidutinės lėktuvų bilietų kainos pigo 15 proc.

2013 m. vidutinė lėktuvo bilieto kaina sumažėjo 15 proc. – nuo 940 Lt iki 800 Lt. Vidutinės skrydžių kainos mažėjo dėl augančio pigių avialinijų bendrovių siūlomų maršrutų skaičiaus.

Tokią statistiką pateikia 12 metų veikiantis aviabilietų pardavimo tinklalapis „Greitai.lt“.

Remiantis „Greitai.lt“ pateiktais duomenimis, krentančios skrydžių kainos paskatino lietuvius užsienyje atostogauti dažniau. Didėjant pigių skrydžių aviakompanijų maršrutų pasirinkimui, skrydžiai atpigo ir nebesudaro didžiosios atostogų biudžeto dalies. Dėl to ryškėja tendencija atostogauti nebe 1–2 kartus per metus, bet papildomai planuoti ir trumpesnes kelių dienų atostogas, ypač derinant jas su ilgaisiais savaitgaliais.

Per pastaruosius metus keičiasi lietuvių atostogų planavimo įpročiai – planuodami tiek savaitgalio, tiek ilgesnes atostogas užsienyje, vis daugiau lietuvių lėktuvo bilietus susiranda ir įsigyja savarankiškai. 2013 m. augo lėktuvų bilietų į egzotiškus kraštus pardavimai privatiems asmenims. Taip pat nupirkta daugiau lėktuvų bilietų kelių dienų išvykoms populiariausiomis kryptimis Europoje – į Barseloną, Paryžių, Romą bei Londoną.

Lietuviai nori keliauti taupiai ir įdomiai, todėl net keliones į tolimus kraštus, pavyzdžiui, Tailandą ar Jungtinius Arabų Emyratus vis drąsiau planuoja ir įsigyja patys, atsisakydami kelionių agentūrų paslaugų. Pastarųjų metų tendencija šiemet tik stiprės ir kelionių į egzotiškus kraštus daugės –lietuvių ekonominė situacija gerėja, o naujų įspūdžių poreikis skatina keisti įprastas atostogų kryptis.

Keičiasi ir lėktuvų bilietų įsigijimo įpročiai – augant išmaniųjų telefonų populiarumui, vis daugiau gyventojų keliones planuoja naršydami internetu. Keliones vis didesnė dalis žmonių taip pat rezervuoja bei įsigyja telefonu, naudodamiesi specialiomis aplikacijomis.

Siekdami surasti geriausius pasiūlymus atostogoms, dauguma vartotojų nuolat stebi lėktuvų bilietų pardavimo tinklalapius. Pigiausių bilietų skaičius būna ribotas, todėl siekiantiems sutaupyti reikia skubiai apsispręsti ir pirkti bilietus tą pačią akimirką. Nepraleisti geriausių pasiūlymų padeda Greitai.lt svetainėje įdiegtas mokėjimo būdas „Sving“, kuris leidžia vartotojams už įsigytus lėktuvų bilietus susimokėti per 45 dienas.

Populiariausiomis skrydžių kryptimis jau kelerius metus iš eilės išlieka Londonas, Dublinas, Oslas, Kopenhaga, Briuselis bei Maskva. Praėjusiais metais kelis kartus didesnio susidomėjimo sulaukė Amsterdamo ir Barselonos kryptys.

„Sving“ – 2013-aisiais Lietuvoje pristatytas mokėjimo internetu būdas, suteikiantis galimybę už prekę sumokėti vėliau. Šiuo metu jis siūlomas 19-oje lietuviškų el. parduotuvių. Su „Sving“ už prekę galima sumokėti per 45 dienas be jokių papildomų mokesčių, o perkant pakanka nurodyti tik el. pašto adresą ir SMS žinute gautą kodą.

Parašykite komentarą