Verslas

Per pirmus tris šių metų ketvirčius „AUGA group“ bendrasis pelnas didėjo daugiau nei du kartus

Per pirmuosius devynis šių metų mėnesius didėjo pagrindiniai finansiniai ekologiškų produktų gamintojos „AUGA group“ rodikliai: pardavimo pajamos augo 30 proc., o bendrasis pelnas – daugiau nei du kartus. Gerus finansinius rezultatus lėmė išaugę derlingumo rodikliai bei tai, jog grupės bendrovių šių metų derlius jau parduodamas ekologiškų produktų kainomis.

2017 m. pirmųjų devynių mėnesių „AUGA group“ pardavimo pajamos siekė 36,59 mln. eurų ir buvo 30 proc. didesnės nei 2016 m. atitinkamą laikotarpį, kai jos sudarė 28,07 mln. eurų. Grupės 2017 m. devynių mėnesių bendrasis pelnas sudarė 14,86 mln. eurų ir buvo daugiau nei du kartus didesnis nei tuo pačiu laikotarpiu pernai (2016 m. pirmų devynių mėnesių bendrasis pelnas – 6,81 mln. eurų). Didžioji dalis bendrojo pelno padidėjimo yra tiesiogiai susijusi su „AUGA group“ perėjimu prie ekologinio ūkininkavimo.

„Šio laikotarpio ataskaitoje jau matome tikruosius perėjimo prie ekologinio ūkininkavimo rezultatus. Jie patvirtina, kad 2015 m. pasirinkome teisingą strateginę kryptį tapti efektyviai veikiančia integruota ekologinio maisto bendrove. Nuosekliai laikėmės pasirinktos strategijos ir pasiekėme tokius rezultatus, kokius ir planavome“, – teigia „AUGA group“ generalinis direktorius Linas Bulzgys.

Dėl išsiplėtusių veiklos apimčių ir padidėjusio darbuotojų skaičiaus 2017 m. devynių mėnesių „AUGA group“ veiklos sąnaudos sudarė 6,90 mln. eurų (per tą patį laikotarpį 2016 m. – 5,20 mln. eurų). Veiklos sąnaudas taip pat didino su KTG Agrar SE grupės įmonių, veikiančių Lietuvoje, įsigijimu susijusios išlaidos.

Anot L. Bulzgio, finansiniams rezultatams reikšmingą įtaką turi ne tik faktas, kad šių metų grupės bendrovių derlius parduodamas ekologiškų produktų kainomis, bet ir išaugęs pagrindinių auginamų kultūrų derlingumas: „Kasmet tobulėjame, investuojame į technologijas ir darbuotojų kvalifikaciją, tai leidžia efektyviai ūkininkauti ekologiškai, pasiekti geresnį derlingumą ir finansinius rezultatus.“

„AUGA group“ tapimas ekologinio maisto gamybos bendrove, palankios augančios Europos ekologinių rinkų tendencijos, tobulėjanti grupės įmonių žemdirbystės sistema lėmė ir ženkliai geresnius EBITDA bei grynojo pelno rodiklius, lyginant su atitinkamu praėjusių metų laikotarpiu. Grupės 2017 m. devynių mėnesių EBITDA siekė 13,19 mln. eurų (2016 m. per tą patį laikotarpį – 6,66 mln. eurų), grynasis pelnas 7,34 mln. eurų (2016 m. per tą patį laikotarpį – 0,78 mln. eurų).

Pranešimą paskelbė : Kristina Karnickaitė, Integrity PR

Parašykite komentarą