Kelionės

Per karščius pataria planuoti žiemos poilsį: didžiausi šansai gauti geriausius pasiūlymus

Įsibėgėjęs birželis yra bene geriausias laikas planuoti žiemos poilsį. Mat būtent dabar ir slidinėjantieji, ir šaltuoju metų laiku vasaros ieškantys poilsiautojai gali rinktis iš patogiausių skrydžių ir didžiausio kelionės datų, viešbučių, kurortų bei krypčių asortimento.

Atostogautojų žiemą laukia daugeliui dar neatrastas Karintijos slidinėjimo regionas Austrijos Alpėse, povandeniniai Raudonosios jūros sodai Egipte, ypatinga prabanga bei svetingumu paperkantys Jungtiniai Arabų Emyratai ir veiklos įvairove bei puikiu klimatu garsėjanti Ispanijos Tenerifės sala. Belieka tik pasirinkti – ar ledus saulėje laižydami, ar nuo kalno su vėjeliu besileisdami mėgausitės jau kitomis, žiemos sezono, atostogomis?

Kur geriausia slidinėti

Vienas populiariausių atostogų užsiėmimų žiemą yra slidinėjimas. Vis daugiau tautiečių traukia į Italijos ir Austrijos Alpes. „Nors mūsų slidinėtojai labai pamėgę Alpių kalnyną ir jame yra dažni svečiai, vis dėlto kalnai – neaprėpiami, kurortų – daugybė, todėl daugelis Alpėse renkasi apsistoti vis kituose miesteliuose ir leidžiasi nuo dar neišbandytų trasų“, – sako tarptautinio kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ Produkto skyriaus vadybininkė Akvilė Barakauskaitė. 

Nesvarbu, kokio lygio slidinėtojas esate – Austrijos Karintijos regione gerai jausis kiekvienas. „O šalia įprasto nusileidimo nuo kalnų dar siūlomas ir slidinėjimas naktį, lygumų trasos, pramogos vaikams ir atviri baseinai“, – sako A. Barakauskaitė.

Pasak jos, Karintija yra daugeliui dar neatrastas Alpių kurortas – ten prie keltuvų nesidriekia eilės, yra pakankamai erdvės komfortiškai čiuožti. Šį Austrijos pietuose esantį kraštą žino ir žiemos sporto profesionalai – Karintijoje surengtas ne vienas pasaulio žiemos sporto čempionatas. 

Įspūdingo ledyno papėdėje 

Šalia Zalcburgo miesto esantis Cel-am-Zė kurortas – visiškai kitoks. Jis senovinis, supamas įspūdingos gamtos, įsikūręs šalia kalnų ežero Zell. Sakoma, kad tai populiariausias Austrijos slidinėjimo kurortas su kruopščiai išpuoselėta infrastruktūra, siūlantis net 77 km slidinėjimo trasų.

Netoliese, šalia Kitzsteinhorno ledyno, yra dar vienas ypatingas kurortas – Kaprunas. Ledyno pašonėje įsikūręs slidinėtojų rojus užburia Choe Tauerno parko peizažais bei didinga iš jo matoma aukščiausia Austrijos viršūne – Grosglokner.

Slidinėtojų favoritė Italija

Žiemos pramogoms labai tinka ir itališka Alpių pusė. Italijos Merano mieste, įsikūrusiame kalnų papėdėje, gausu pramogų poilsiautojams. Centre laukia Terme Merano – įspūdingas terminis kompleksas su natūraliomis versmėmis. Netoliese ir Merano 2000 – slidinėjimo zona, kurios trasų ilgis sudaro 40 km ir siekia iki 2 km Alpių aukštį.

Į Italiją traukiantys su slidėmis gali rinktis ir vokiško skambesio bei itališkos dvasios kupiną Kronplacą. Įsikūręs šalies šiaurėje, šis kurortas traukia patogaus poilsio išsiilgusius atostogautojus. Šalia gausu ir viduramžiško grožio miestelių, kurie savo senamiesčiais žavi kultūros mėgėjus.

„Norintiems ilsėtis populiariausiuose ir geriausia slidinėjimo infrastruktūra garsėjančiuose kurortuose, datas rezervuotis reiktų kuo anksčiau. Tuomet galima rasti didžiausią laisvų viešbučių asortimentą, o iš anksto padengti tereikia 10 proc. kelionės kainos. Jei kelionę į bet kurį slidinėjimo kurortą suplanuosite iki rugsėjo, slidinėjimo įranga bus gabenama nemokamai“, – pataria kelionių ekspertė.

Poilsiautojus viliojantys Tenerifės paplūdimiai

Nuo spalio atostogų žemėlapyje pražysta lietuvių pamėgta Tenerifės sala. Rudenį ir kalendorinę žiemą oro temperatūra čia maloniai šilta – siekia 20–25 °C. Didžiausia sala Kanaruose garsėja nuostabiais paplūdimiais, aukštos klasės viešbučiais bei pribloškiančia gamta, kuri žavi ir keliaujančias šeimas, ir pavienius turistus.

Tenerifėje, Loro gyvūnų parke, veikia didžiausias pasaulyje pingvinariumas, kuriame galima pamatyti įvairiausių rūšių pingvinų. Gamtos mylėtojams kvapą saloje gniaužia įspūdingos Los Gigantes uolos, o netoliese – egzotiški juodojo smėlio paplūdimiai. Mėgstantiems aktyvų laisvalaikį, būtina pasivaikščioti po vieną didžiausių ir seniausių Ispanijoje Teidės nacionalinį parką, apglėbusį jau daugiau nei 100 metų snaudžiantį Teidės ugnikalnį.

Egipte gruodis sutvertas atostogoms

Žiemą mėgstantiems keliauti į šiltus kraštus, o ypač – gruodį, geriausia rinktis šio mėnesio atostogų karalių Egiptą. Gruodis Lietuvoje būna vienas šalčiausių metų mėnesių, o Egipte tuo pat metu galima mėgautis 25 °C laipsnių šiluma ir beveik tokios pačios temperatūros vandeniu Raudonojoje ir Viduržemio jūrose.

„Egiptas poilsiautojų laukia ištisus metus, vasarą ten ir 40 °C karštis pakeliamas žymiai lengviau nei drėgno klimato šalyse, o žiemą saulė kaitina dar maloniau. Ši šalis patinka tiems, kurie mėgsta keliauti patogiai – Egipto kurortuose poilsiautojų laukia daugiau nei 160 tūkst. viešbučių kambarių, – kiekvienam pagal norus. Ką veikti čia randa ir nuotykių ieškotojai: turistus dykumose priima beduinai, o norintiems pamatyti nepažintą povandeninį pasaulį, atsiveria Raudonosios jūros sodai“, – sako „Tez Tour“  atstovė.

Vėlyvas ruduo ir kalendorinės žiemos pradžia yra labai geras metas nardymui. Vanduo tuomet dar nėra itin atvėsęs ir, svarbiausia, nardymo regionuose nelieka jokių eilių. Taip pat tais mėnesiais didžiausia tikimybė pamatyti vienus įspūdingiausių Raudonosios jūros gyvūnų – ilgapelekius ryklius. 

JAE – egzotinis turistų rojus

Tiems, kurie ieško itin kokybiško poilsio šiltuosiuose kraštuose šaltuoju metų laiku, rekomenduojama vykti į Jungtinius Arabų Emyratus. Tai labai svetingas kraštas, kurį per metus aplanko milijonai turistų. Vasarą JAE svaigina karščiu, tačiau žiemos mėnesiais vidutinė temperatūra būna maloni: apie 24–26 °C.

„Emyratuose gausu veiklos pramogautojams: yra didžiausias pasaulyje pramogų parkas Warner Bros, kultūros mėgėjai gali aplankyti trečią pagal dydį mečetę Sheikh Zayed Grand Mosque, o nuotykių ieškotojai – laukinę salą Sir Bani Yas Island bei pasigrožėti laisvėje gyvenančiais gepardais, gazelėmis ir žirafomis“, – rekomenduoja „Tez Tour“ atstovė.

Pasak A. Barakauskaitės, iš anksto planuojantys šaltojo sezono keliones išlošia visuomet: jie gali susidėlioti kelionę taip, kaip jiems patinka. Be to, pavyks ir sutaupyti pinigų bei rezervuoti geidžiamiausius viešbučius ar kurortų vietas, kuriose žiemos poilsis bus nepamirštamas.

Pranešimą paskelbė: – -, UAB „VIP Viešosios informacijos partneriai”

Parašykite komentarą