Studijos

Per 4000 vilniečių Dainų šventės eisenoje!

Per 4000 vilniečių Dainų šventės eisenoje!

Prieš Lietuvos šimtmečio Dainų baigiamąjį koncertą „Vienybė težydi” per visą sostinės centrą iki pat Vingio parko estrados nusidriekė šventės dalyvių iš visos Lietuvos ir pasaulio lietuvių eisena – joje žygiavo ir beveik 4 tūkst. vilniečių! Vilnių atstovaujantys ansamblių, grupių, orkestrų nariai, savo bendru pasirodymu kūrybiškai sujungė šiuolaikinius ritmus ir folklorą į daugiau nei 2 kilometrus nusidriekusią gyvą instaliaciją, kurios priekyje Vilniaus vėliavą nešė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

„Iš mūsų Sostinės Vilniaus sveikinu su Valstybės diena – mūsų karališka švente! Vienybė težydi!“ – sveikino visus miesto vadovas.

Daugiau nei 2 kilometrų vilniečių eisenos pradžią skelbė miesto riboženklio „VILNIUS myli TAVE!“ gyvas atkartojamas, o užbaigė šiuolaikinę muziką grojęs DJ, kartu su šokėjomis keliavęs ant milžiniškos platformos.

„Džiaugiamės, kad istorinėje šimtmečio dainų šventės vilniečių eisenoje savo talentą galėjo parodyti visi – ir nė dešimties metukų neturintis muzikantas, ir 90 metų jubiliejų atšventęs pučiamųjų orkestro narys“, – sakė eisenos režisierius Vygantas Kazlauskas.
Tarp jų į vientisą reginį susipynė šiuolaikinio šokio šokėjai ir folklorinių ansamblių nariai, ritmą krepšinio kamuoliais mušė sporto mokyklų auklėtiniai, o jiems pritarė pučiamųjų orkestro muzikantai, akį traukė ne tik eiseną lydėjęs Šv. Kristoforas, bet ir milžiniškos baltos verpstės trispalvėje gėlių upėje.

Po 100-čio Dainų šventės visi laukiami pievoje prie Baltojo tilto, kur sostinės savivaldybė surengė pirmąjį naktinį pikniką „Vilnius – Lietuvai“! Iškyla su Lietuvos žvaigždžių pasirodymais ir fejerverkais tęsis iki 1 val. nakties.

Pranešimą paskelbė: Aurelija Dermantė, Vilniaus miesto savivaldybė

Parašykite komentarą