Įvairenybės

Pensinio amžiaus sulaukę ir dėl to atleidžiami valstybės tarnautojai galės gauti išeitinę išmoką

Seimas priėmė Valstybės tarnybos įstatymo ir lydimųjų teisės aktų pataisas, įtvirtindamas teisę valstybės tarnautojams ir pareigūnams gauti išeitinę išmoką sulaukus 65 metų arba įstatymuose nustatytos maksimalios tarnybos trukmės.

Valstybės tarnybos įstatyme (projektas Nr. XIIIP-5082(2) įtvirtinta, kad valstybės tarnautojui sukakus 65 metams arba specialiame įstatyme nustatytu pagrindu (valstybės tarnautojui sukanka 65 metai) atleidžiamam iš pareigų valstybės tarnautojui, jo atleidimo iš pareigų dieną išmokama 2 mėnesių jo vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinė išmoka. Jeigu dėl tokio tarnautojo yra pradėtas ir nebaigtas tarnybinio nusižengimo tyrimas, išeitinė išmoka valstybės tarnautojui, kuriam sukako 65 metai, išmokama per 5 darbo dienas nuo jį į pareigas priimančio asmens sprendimo, atlikus tarnybinio nusižengimo tyrimą, priėmimo dienos. Priėmus sprendimą dėl asmens, ėjusio valstybės tarnautojo pareigas, pripažinimo padarius tarnybinį nusižengimą, už kurį jam turėtų būti skirta tarnybinė nuobauda – atleidimas iš pareigų, išeitinė išmoka iš pareigų atleistam valstybės tarnautojui, kuriam sukako 65 metai, nemokama.

Tokiam sprendimui pritarė 75, nė vienas nebalsavo prieš, susilaikė vienas Seimo narys.

Atitinkamos pataisos dėl pareigūnų įtvirtintos Vidaus tarnybos statuto, Diplomatinės tarnybos įstatymo, Specialiųjų tyrimų tarnybos įstatymo, Prokuratūros įstatymo, Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo, Vadovybės apsaugos įstatymo, Savivaldybių administracinės priežiūros įstatymo, Elektroninių ryšių įstatymo pataisomis (projektai atitinkamai Nr. XIIIP-5083(2) –XIIIP-5090(2).

Pranešimą paskelbė: Saulė Eglė Trembo, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą