Politika ir teisė

Pataisos įstaigų pareigūnų sistemos 97-osios metinės pasitiktos optimistiškai

Kalėjimų departamento prie Teisingumo ministerijos ir jam pavaldžių įstaigų darbuotojai paminėjo Lietuvos bausmių vykdymo sistemos įkūrimo 97-ąsias metines.
Ta proga Kaune įvyko iškilmingas minėjimas, kuriame pasveikinti Lietuvos bausmių vykdymo sistemos darbuotojų atvyko aukšti šalies pareigūnai ir bendradarbiaujančių institucijų atstovai.
Sveikindamas bausmių vykdymo sistemos darbuotojus, teisingumo ministras Juozas Bernatonis teigė, kad 2015 metai tapo visai bausmių vykdymo sistemai labai svarbių pokyčių metais: įsigaliojo naujasis Tarnybos Kalėjimų departamente statutas, buvo pakeisti svarbiausi bausmių ir suėmimo vykdymą reglamentuojantys teisės aktai.
„Praėjusiais metais duris atvėrė modernus kinologijos centras Marijampolėje, įsigyti pirmieji modernūs konvojavimo automobiliai, išspręsta įsisenėjusi pareigūnų aprūpinimo tarnybinėmis uniformomis problema, daugiau kaip 2000 bausmių vykdymo sistemos pareigūnų padidintas darbo užmokestis“, – sakė teisingumo ministras J. Bernatonis.
Anot ministro, pernai sėkmingai buvo įgyvendinti Norvegijos finansuojami projektai: jau atidaryta puikiai įrengta suimtųjų nepilnamečių mokykla Kaune ir nuteistųjų reabilitacijos centras Pravieniškėse. Netrukus duris atvers ir pirmieji Lietuvoje ir Baltijos šalyse pusiaukelės namai, o Laisvės atėmimo vietų ligoninė pavasarį persikels į naujas modernia medicinine įranga aprūpintas patalpas.
Taip pat pradėti naujo Šiaulių tardymo izoliatoriaus statybos darbai, pradėta ir dalies Marijampolės pataisos namuose laikomų nuteistųjų gyvenamųjų patalpų rekonstrukcija į kamerų tipo patalpas, analogiškas projektas netrukus bus įgyvendintas ir Pravieniškėse.
Kviečiu sutelkti dėmesį ir į kokybinius bausmių ir probacijos vykdymo pokyčius, kurie užtikrintų vakarietiškų darbo metodų perėmimą, efektyvios ir pažangios resocializacijos sistemos sukūrimą ir probacijos sistemos autoriteto didinimą“, – bausmių vykdymo sistemos darbuotojams linkėjo teisingumo ministras.
Renginyje J. Bernatonis padėkomis apdovanojo 17 Lietuvos bausmių vykdymo sistemai nusipelniusių, geriausiai savo darbą atliekančių pareigūnų.
Bausmių vykdymo sistemoje iš viso dirba apie 3 400 darbuotojų.

Rekomenduojame
 
TOMS Geo Lace Women's Alpargata Black 40
 
GEOX Kilwi Girl J02D5B0MABC Pink C8172 32
 
Camper Peu Cami 17665-014 Black 42
 
Crocs™ Crocband™ Black 44,5
 
BIOMECANICS 212164 Blanco/Multi 27

Parašykite komentarą