Verslas

Paskirtas naujas Koncerno „Achemos grupė“ generalinis direktorius

Lapkričio 23 d. vieno didžiausių Lietuvoje Koncerno „Achemos grupė“ valdyba paskyrė naują generalinį direktorių – Liną Sabaliauską, prieš tai ėjusį Koncerno generalinio direktoriaus pavaduotojo pareigas. 41 metų L. Sabaliauskas 10 metų vadovavo vienai iš strateginių „Achemos grupės“ bendrovių „Renerga“. Buvęs Koncerno vadovas Audrius Bendaravičius iš vadovo pareigų atsistatydino abipusiu šalių susitarimu.

„Dėkojame Audriui Bendaravičiui už ilgalaikį darbą „Achemos grupės“ įmonėse  ir vadovo atsakomybės prisiėmimą Koncerno pokyčių metu“, – sakė Koncerno „Achemos grupė“ valdybos pirmininkė Lidija Lubienė. 

„Kartu praėjome atsakingą Koncerno veiklų išgryninimo etapą, parengėme ilgalaikę strategiją, numatėme plėtrą. Atėjo metas man įgyvendinti asmeninius veiklos tikslus“,- sakė A. Bendaravičius.

Naujai paskirtasis Koncerno generalinis direktorius Linas Sabaliauskas yra baigęs inžinerijos mokslus Aleksandro Stulginskio universitete. 2002 metais jis pradėjo karjerą Koncernui priklausančioje įmonėje „Renerga“ hidroenergetiko pareigose, vėliau dirbo bendrovės direktoriaus pavaduotoju, o nuo 2008 metų – bendrovės vadovu. 2016 metais L. Sabaliauskas tapo Koncerno „Achemos grupė“ generalinio direktoriaus pavaduotoju, o 2017 m. lapkričio 23 d. buvo paskirtas Koncerno generaliniu direktoriumi. L. Sabaliauskas taip pat yra eilės Koncerno dukterinių bendrovių valdybų pirmininkas bei narys, eina Lietuvos pramonininkų konfederacijos Energetikos komiteto vadovo pareigas.

„Linas Sabaliauskas yra veržlus, pakankamą vadovavimo ir strateginio valdymo patirtį sukaupęs vadovas. Savo pasiektais rezultatais jis įrodė savo gebėjimus bei pelnė mūsų pasitikėjimą. Koncernas yra išsikėlęs sau ambicingus augimo tikslus, todėl tikiu, kad naujas energingas vadovas įkvėps Koncerno komandą naujiems iššūkiams ir nukreips šios didelės grupės įmones teisinga linkme“, – sakė Koncerno „Achemos grupė“ valdybos pirmininkė. 

„Dėkoju valdybai už pasitikėjimą. Pagrindiniai trumpalaikiai man keliami tikslai yra personalo politikos suvaldymas, nes grupės įmonės taip pat susiduria su bendra šalies emigracijos problema. Kitas svarbus uždavinys – santykio su strateginiais valstybiniais projektais nustatymas, kai de facto mes išlaikome šiuos projektus ir ženkliai prisidedame prie jų gyvavimo. Ir trečiasis, bene svarbiausias, tikslas – vadybinio potencialo sujungimas siekiant didžiausios naudos iš įmonių grupės sinergijos“, – sakė naujai paskirtasis Koncerno „Achemos grupė“ generalinis direktorius Linas Sabaliauskas.

Jis pažymėjo, kad ilgalaikiai  grupės tikslai – Koncerno, kaip tarptautinės kompanijos identiteto kūrimas, proaktyvus dalyvavimas jau pažįstamose užsienio rinkose, naujų verslų ir rinkų įsisavinimas siekiant didesnės valdomo portfelio kokybės bei diversifikacijos.

Koncernas „Achemos grupė“ yra viena didžiausių nacionalinio kapitalo verslo grupių Lietuvoje. Koncernas vienija daugiau kaip 40 Lietuvoje ir užsienyje veikiančių bendrovių, kuriose dirba apie 4800 darbuotojų. Koncerno bendrovės sėkmingai konkuruoja ne tik su Lietuvos, bet ir kitais pasaulinio lygio gamintojais. Jų produkcija eksportuojama į daugiau nei 30 pasaulio šalių.

Pranešimą paskelbė : Gintarė Mierkienė, Achemos grupė

Parašykite komentarą