Studijos

Paskelbti „Times Higher Education“ reitingai: stiprėja VU įtaka moksliniams tyrimams ir tarptautinis žinomumas

Šįvakar paskelbti tarptautiniai 2023 m. „Times Higher Education“ (THE) geriausių universitetų reitingai. Pagal rezultatus Vilniaus universitetas (VU) patenka 801-1000 geriausių pasaulio universitetų bei pirmauja Lietuvos kontekste. Šiemet reitinge buvo įvertinta apie 1800 aukštųjų mokyklų iš 104 šalių.

Geriausius rezultatus VU pasiekė kategorijose „Tarptautinis įvaizdis“ (International Outlook) ir „Mokslinių darbų cituojamumas“ (Citation).

Reitingų rezultatai atspindi strateginius universiteto prioritetus – globalaus įvaizdžio palaikymą ir aukščiausio tarptautinio lygio mokslą. Stiprėjanti VU pozicija tarptautinėje rinkoje yra susijusi ir su aukšto cituojamumo rodikliu. Auganti universiteto įtaka skleidžiant mokslines idėjas didina žinomumą bei kasmet padeda pritraukti daugiau studentų, doktorantų ir dėstytojų iš viso pasaulio.

Aukštosios mokyklos įtaką pasaulinio masto moksliniams tyrimams indikuojantis „Mokslinių darbų cituojamumo“ rodiklis per ketverius pastaruosius metus šoktelėjo trečdaliu – nuo 32 proc. iki 47 proc. Tuo metu tarptautinį patrauklumą atspindintis „Tarptautinio įvaizdžio“ indikatorius laikėsi panašioje aukštoje, 55,5 proc. išreikštoje, pozicijoje.

Su kitomis pasaulio aukštosiomis VU varžėsi devyniose disciplinose. Aukščiausiai šiemet VU reitinguotas medicinos ir sveikatos moksluose (301-400 vieta), taip pat gyvybės mokslų, psichologijos ir švietimo srityse (401-500 vieta). Visose šiose kategorijose VU yra vienareikšmiškas lyderis, palyginus su kitomis Lietuvos aukštojo mokslo institucijomis. Be to, lokaliu mastu VU pirmauja ir humanitarinių bei fizikos mokslų srityse.

Nors geriausio pasaulio universiteto vardą septintus metus iš eilės išlaiko Oksfordo universitetas, pirmajame naujojo reitingo devintuke dominuoja JAV aukštosios mokyklos.

2004 m. įsteigtas THE reitingas vertina universitetus pagal 5 pagrindinius kriterijus – „Mokymas“ (Teaching), „Moksliniai tyrimai“ (Research), „Mokslinių darbų cituojamumas“ (Citations), „Tarptautinis įvaizdis“ (International Outlook) ir „Pajamos iš verslo“ (Industry Income).

Pranešimą paskelbė: Gintarė Bidlauskienė, Vilniaus universitetas

Parašykite komentarą