Verslas

Paskelbti Lietuvos-Amerikos inovacijų apdovanojimo nugalėtojai

Amerikos-Lietuvos verslo taryba, Baltijos-Amerikos laisvės fondas ir Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada Vilniuje paskelbė šių metų Lietuvos-Amerikos inovacijos apdovanojimo nugalėtojus.

Pirmoji vieta ir 10 tūkstančių eurų vertės prizas atiteko UAB „Vittamed“, sukūrusiai pirmą pasaulyje tikslų neinvazinį galvospūdžio (intrakranijinio slėgio) vertės matuoklį. Inovacija buvo ištobulinta laimint JAV Gynybos departamento ir  JAV Kariuomenės departamento, NASA finansavimą moksliniams projektams. Pasak kūrėjų, šio matuoklio pagalba galvos traumas patyrusių pacientų ir neurologinių ligų diagnostika ir gydymas taps saugesniu ir greitesniu.

Antroji vieta ir 5 tūkstančių eurų vertės prizas atiteko kompanijai „Deeper“, sukūrusiai pirmąjį išmanųjį nešioją žuvų ieškiklį „Fishfinder“. „Fishfinder“ dėka brangi, žvejybos laivuose naudojama įranga tapo prieinama žvejams mėgėjams. Inovacijos sėkmę JAV rinkoje lėmė Depper užmegzti ryšiai su tokiomis JAV prekybos įmonėmis kaip „Amazon“, „Dick’s Sporting Goods,” ir “Academy Sports and Outdoors”.

Vertinimo komisija taip pat pažymėjo šiuos tris finalistus:

  • Kazimierą Buroką, kuris bendradarbiauja su NASA Ames Tyrimų centru kuriant spausdinamus elektroninius jutiklius. Ši ekonomiškai efektyvi nanotechnologija yra itin svarbi kuriant naujos kartos elektronikos prietaisus ir jutiklius.
  • Mangirdą Malinauską ir Vilniaus universiteto Lazerinių tyrimų centro komandą, kuri, bendradarbiaujant su JAV Kariuomene, sukūrė procesą leidžianti apdoroti stiklo ir keramikos komponentus nanoskalėje. Šis procesas leis taikyti atšiaurioms cheminėms sąlygoms ir temperatūrai atsparius jutiklius, kas labai svarbu lazerių gamyboje ir pramonėje.
  • UAB “Namperus” – dr. Liną Vilciauską ir Dr. Shannon Stauffer, kuriančius naujos kartos natrio jonų vandenines baterijas, skirtas elektros energijai kaupti ir saugoti namų ūkiuose, komercinės, pramoninės ir visuomeninės paskirties pastatuose. Jų kuriama technologija saugesnė, nes gamyboje nenaudojami savaime užsiliepsnojantys elementai, kas būdinga ličio baterijoms. Be to, siekiama, kad kuriamos baterijos būtų iki 50 procentu pigesnės už įprastas.

“Inovacijos yra pagrindinis augančios ekonomikos faktorius. Nesvarbu kokia tai būtų sritis, medicina, pramonė, žemės ūkis, ar verslas, inovacijos sąlygoja ir skatina ekonomikos efektyvumą ir konkurencingumą“, – apdovanojimų metu sakė JAV ambasadorė Anne Hall. „Būtent dėl šios priežasties prisidedame prie Lietuvos-Amerikos inovacijų apdovanojimų – jie atkreipia dėmesį į aukštą inovacijų ir bendradarbiavimo tarp Lietuvos ir Amerikos partnerių lygį ir suteikia kuklią finansinę paramą, kad šis bendradarbiavimas ir toliau tęstųsi. Mūsų valstybės yra novatoriškų sprendimų kūrimo ir diegimo priešakyje. Šis apdovanojimas – vienas iš būdų paskleisti pasauliui žinią apie tai“.

Lietuvos-Amerikos inovacijų apdovanojimo steigėjai – Amerikos-Lietuvos verslo taryba, Baltijos-Amerikos laisvės fondas ir Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada Vilniuje. Apdovanojimas skiriamas individualiems asmenims, Lietuvos organizacijoms, švietimo įstaigoms ar įmonėms sukūrusiems novatorišką sprendimą bendradarbiaujant su JAV partneriu.

Pranešimą paskelbė : Ieva Labanauskiene, JAV ambasada

Parašykite komentarą