Verslas

Paskelbtas tvariosios energetikos konkurso „PowerUp!” nugalėtojas Lietuvoje

Regioniniame tvariosios energetikos konkurso „PowerUp!” finale komisija išrinko Lietuvos nugalėtoją – atsinaujinančios energijos specialistų komandą „R-Solar“. Ji pasiūlė techniškai ir ekonomiškai perspektyvų sprendimą, padėsiantį fotovoltinei pramonei, gaminančiai saulės elektrines, pereiti prie efektyvesnio žiedinės ekonomikos modelio.

Trečią kartą vykstančiame didžiausiame Europos tvariųjų idėjų konkurse „PowerUp!” buvo kviečiami dalyvauti startuoliai iš Centrinės ir Vidurio Europos, Baltijos ir Viduržemio jūros regiono. Norą dalyvauti konkurse Lietuvoje pareiškė 12 komandų. Jos susirungė dėl geriausiosios idėjos titulo.

„Šį renginį kartu su komanda organizuojame, kad padėtume Lietuvos startuolių ekosistemos, energetikos srities komandoms gauti daugiau matomumo, taip pat pasisemti naudingų patarimų dėl kuriamo produkto finansinių bei verslo plėtros galimybių globalioje rinkoje. Konkurse dalyvaujančios komandos kuria inovacijas, skirtas energetikos sričiai, jos sprendimų tobulinimui ir naujų produktų diegimui. Mus asmeniškai nustebino pateiktų dalyvauti konkurse paraiškų skaičius – 12 komandų pareiškė norą dalyvauti. Džiugu matyti tiek susidomėjusiųjų, nes energetikos sritis tarp startuolių Lietuvoje ar Baltijos šalyse nėra pati populiariausia“, – teigia Donatas Smailys, Kauno technologijos universiteto „Startup Space“ vadovas, organizuojantis „PowerUp!“ finalą Lietuvoje.

Beveik 160 startuolių iš 23 šalių Centrinėje Europoje dalyvavo „PowerUp!“ konkurse, kurį organizuoja visą Europą apimantis tvariosios energetikos inovacijų skatinimo tinklas ir didžiausias Europoje švariųjų technologijų akseleratorius „InnoEnergy“. Regioninį finalą Lietuvoje organizavo „InnoEnergy“ partneriai – Kauno technologijos universitetas.

Konkurse dalyvaujantiems Lietuvos startuoliams spalio mėnesį taip pat buvo surengti mokymai, kurių metu dalyviai gilino žinias ir sėmėsi patirties, kaip sukurti efektyvų verslo modelį, apskaičiuoti svarbiausius finansinius rodiklius, įrodyti savo idėjos vertę ir įtvirtinti ją rinkoje, tai pat buvo supažindinti su esamomis galimybėmis energetikos startuoliams. Dalyviai tai pat dalyvavo idėjos pristatymo (angl. pitching) mokymuose kartu su Gleb Maltsev, kviestiniu lektoriumi iš Estijos, savo patirtimi su Lietuvos startuoliais besidalinančiu jau ne pirmą kartą.

Renginio pradžioje taręs sveikinimo žodį, Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas domėjosi startuolių pasiūlymais ir aktyviai dalijosi savo įžvalgomis. Lietuvos finalo metu buvo vertinamos ne tik pateikiamos idėjos, bet ir dalyvių supratimas apie vystomo verslo modelį ir kuriamo produkto ar paslaugos potencialas. Vertinimo komisiją renginio metu sudarė „Lietuvos energijos“ plėtros projektų vadovas Andrius Juozapaitis, verslo akseleratoriaus „Startup.lt” vadovas Arvydas Bložė,  rizikos kapitalo fondo energetikos startuoliams „Contranian ventures” įkūrėjas Rokas Pečiulaitis, „InnoEnergy“ komunikacijos specialistė Agata Mazepus ir Kauno technologijos universiteto docentas Mindaugas Žilys.

Praėjusių metų „PowerUP!“ Lietuvos finalo nugalėtojas Kęstutis Valinčius dalinosi savo patirtimi ir įspūdžiais. „Kiekviena komanda, pradedanti vystyti tvariosios energetikos idėją, turi sudalyvauti ir išbandyti savo jėgas šiame konkurse. Organizatoriai visada yra pasiruošę  padėti, pakonsultuoti, pasidalinti savo patirtimi. Tokie konkursai kaip „PowerUp!”padeda startuoliams išsigryninti aiškius tikslus, apsibrėžti verslo modelį ir išmokti save pateikti investuotojams ar verslo atstovams“, – teigė K. Valinčius. Praėjusiais metais jo komandos pasiūlytas greitas telefonų įkrovimo prietaisas, kurį galima įmontuoti į bet kokius paviršius, „SmartChargeBox“ buvo išrinktas geriausia lietuvių pasiūlyta idėja ir laimėjo finalą Lietuvoje.

„PowerUP!“ konkursas sulaukia ir globalių partnerių palaikymo. „Technologijų pažanga ir besikeičiantys vartotojų įpročiai taip pat keičia ir mūsų pramonę. Norėdami neatsilikti nuo pasaulinių tendencijų, siekiame tapti bendros inovacijų sistemos dalimi. Inovacijos yra viena iš būdų greitai reaguoti į besikeičiančius klientų poreikius. Todėl remiame „PowerUp!“ konkursą ir bendradarbiaudami su novatoriškiausiais Vidurio ir Rytų Europos startuoliais, siekiame kurti naujas partnerystes ir ieškoti naujų inovatyvių sprendimų, padėsiančių mums išlaikyti vieno iš rinkos lyderių pozicijas“, – teigia Zsolt Winkler, tarptautinės naftos ir dujų kompanijos „MOL Group“ atvirojo inovacijų padalinio vadovas.

„Vieni vertingiausių mūsų įmonės partnerių yra „InnoEnergy“ – aktyvus žinių ir inovacijų bendruomenės dalyvis. „PowerUp!” konkursas atitinka mūsų įmonės tikslą – remiantis inovacijomis kurti poveikį tvariosios energetikos srityje. Mes neapsiribojame vien tik įrengimų projektavimu ir gamyba, o siekiame energijos gamybą padaryti draugišką aplinkai. To paties siekia ir šio konkurso dalyviai“, –  konkurso svarbą vertina Agnieszka Wasilewska-Semail, „Rafako“, vieno iš „PowerUp!“ globalių partnerių, generalinė direktorė.

Lapkričio 22 d. Lietuvos finalo nugalėtojas „R-Solar“ komanda kartu su kitais 11 laimėtojų iš Bulgarijos, Čekijos Respublikos, Estijos, Graikijos, Kroatijos, Latvijos, Lenkijos, Rumunijos,  Slovakijos, Slovėnijos ir Vengrijos dalyvaus pagrindiniame finale Budapešte ir rungsis dėl geriausios idėjos vardo, 20 000 eurų vertės prizo bei galimybės prisijungti prie prestižinio akseleratoriaus „Highway® by InnoEnergy”, padedančio idėjas paversti realiais rinkos produktais.

Daugiau informacijos:

Donatas Smailys, KTU Startup Space vadovas; El. p.: donatas.smailys@ktu.lt; Tel.: +370 641 11191

Kontaktai žiniasklaidai:

Indrė Lelevičiūtė, „Agency 1323“ projektų vadovė; El.p.: indre@1323.agency; Tel.: +370 606 33062.

Pranešimą paskelbė : Giedrė Narbutaitė, Agentūra 1323 (UAB Trylika-dvidešimt trys)

Parašykite komentarą