Studijos

Paskelbtas tarptautinis QS reitingas pagal studijų kryptis: VGTU pasiekė aukščiausias pozicijas

Šiandien tarptautinis universitetų reitingas „QS World University Rankings by Subject“ jau šeštą kartą įvertino aukštąsias mokyklas skirtingose studijų kryptyse. Į šį reitingą pateko tik du Lietuvos universitetai – Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) ir Vilniaus universitetas (VU). VGTU, kaip ir praėjusiais metais, pripažintas geriausiu Baltijos šalių universitetu statybos inžinerijos ir statinių konstrukcijų (Engineering – Civil & Structural) kryptyse bei užima 101–150 vietą pasauliniame reitinge – tai aukščiausias pasiekimas Lietuvoje. Tuo tarpu VU fizikos ir astronomijos (Physics & Astronomy) srityse dalijasi 301–400 vietas.
 
„Antrus metus iš eilės užimama aukšta mūsų universiteto vieta yra nuoseklaus darbo rezultatas ir puikus jo įvertinimas. Statybos inžinerija ir statinių konstrukcijos – viena iš prioritetinių VGTU mokslinių tyrimų sričių, kurioje jau senokai pirmaujame Baltijos šalyse. Kuo toliau, tuo labiau siekiame ne tik įtvirtinti regiono lyderio vardą, bet kartu ir kopiame į pasaulinį elitą“, – sako VGTU rektorius Alfonsas Daniūnas.

Šiais metais reitinge „QS World University Rankings by Subject“ buvo vertinamos 42 studijų kryptys, t. y., šešiomis kryptimis (antropologija, archeologija, mineralų ir kalnų pramonė, slaugymas, vaizduojamasis menas, socialinė politika ir administravimas) daugiau nei pernai metais. Iš viso šiame reitinge įvertinta daugiau nei 4226 universitetai, tačiau tarp geriausiųjų pateko tik 945 aukštojo mokslo institucijos.
 
Aukštosios mokyklos buvo vertinamos pagal šiuos kriterijus: reputaciją tarp akademikų (50 proc.) ir darbdavių (30 proc.) bei publikacijų citavimo rodiklius (20 proc.). Reitingas studijų kryptis vertina skirtingai dėl jų specifikos. Sakykime, publikacijų skaičius ir citavimo rodikliai yra gerokai aukštesni gyvybės ir gamtos mokslų kryptyse nei socialinių, menų ar humanitarinių mokslų kryptyse. Panašiai yra ir su darbdavių atsiliepimais – jie skirtingai vertina ekonomikos bei filosofijos absolventus ir t.t. Vertėtų atkreipti dėmesį į tai, jog reitingas „QS World University Rankings by Subject“, priešingai nei kai kurie kiti, neatsižvelgia į pačių aukštųjų mokyklų teikiamus duomenis, o tai leidžia objektyviau lyginti universitetus bei programas.
 
Primename, kad praėjusiais metais VGTU geriausias pripažintas architektūros bei statybos inžinerijos ir statinių konstrukcijos srityse ir užėmė 101-150 vietą pasauliniame reitinge. Anksčiau dėl mažesnių šio reitingo imčių nė viena Lietuvos aukštoji mokykla į jį nepateko.

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) – inovatyvi aukštoji mokykla, ugdanti kūrybiškus ir kvalifikuotus specialistus. 2015–2016 m. „QS University Rankings: Emerging Europe and Central Asia“ reitinguose VGTU užima 45 vietą ir yra Lietuvos techninių universitetų lyderis. VGTU užtikrina šiuolaikines, į darbo rinką orientuotas studijas ir atlieka daugybę įvairių mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros darbų – jie vykdomi 14 institutų, 2 mokslo centruose, 33 laboratorijose. Universitete veikia moderniausias Rytų Europoje Civilinės inžinerijos mokslo centras ir didžiausia Lietuvoje Mobiliųjų aplikacijų laboratorija. Turėdamas daugiau kaip 400 partnerių tarp užsienio aukštųjų mokyklų, VGTU suteikia plačias tarptautinių studijų bei praktikų galimybes.

Parašykite komentarą