Transportas

Pasirašyta „airBaltic“ investuotojų sutartis

Šiandien buvo pasirašyta sutartis tarp Latvijos vyriausybės ir investuotojo iš Vokietijos Ralf-Dieter Montag-Grimes. Sutartyje numatoma, jog 132 milijonai eurų naujo kapitalo bus investuota į Baltijos šalių oro bendrovės „airBaltic“ modernizavimą ir verslo planą „Horizon 2021“.

„airBaltic“ – išskirtinis vežėjas unikalioje rinkoje Rygoje, kurią galima laikyti esmine Baltijos šalių regione. Puikias ateities galimybes „airBaltic“ taip pat turi Vilniuje ir Taline. Džiaugiuosi, kad jau užbaigėme susitarimą ir galime toliau tęsti augimo scenarijaus įgyvendinimą“, – sako investuotojas iš Vokietijos Ralf-Dieter Montag-Grimes.

„Naujas kapitalas bus naudojamas investicijoms į naujus orlaivius, o ne jų nuomai, kas suteiks „airBaltic“ pranašumą dėl kaštų ir padės tobulinti keleivių patirtį. Tai taip pat padės ir toliau gerinti Latvijos susisiekimą, padės skatinti ekonomiką ir kurti naujas darbo vietas“, – teigia Latvijos Susisiekimo ministerijos valstybės sekretorius Kaspars Ozoliņš,

2015 m. lapkričio mėn. Latvijos Ministrų kabinetas patvirtino planą parduoti 20 proc. „airBaltic“ bendrovės akcijų investuotojui iš Vokietijos Ralf-Dieter Montag-Grimes už 52 milijonus eurų. Taip pat buvo susitarta dėl tolimesnių 80 milijonų eurų investicijų į aviakompaniją. Pagal susitarimą, investuotojui iš Vokietijos priklausys 20 proc. kompanijos akcijų. Likusi dalis priklausys Latvijos vyriausybei. Investicijos ir „airBaltic“ kapitalo padidėjimas buvo aptartas Latvijos parlamento 2015 m. gruodžio 3 d. Seimas patvirtino sandorį su sąlyga, kad „airBaltic“ ir jos dukterinės įmonės negalės pirkti, nuomoti ar kitaip naudoti įrangos, gaminamos karinės pramonės kompleksų ar jų filialų, kuriems taikomos sankcijos, įvestos Europos Sąjungos ar tarptautinės bendruomenės ir ratifikuotos Latvijos.

Baltijos šalių oro bendrovė „airBaltic“ skraido į daugiau nei 60 Europos, Skandinavijos, NVS šalių ir Viduriniųjų Rytų miestų. Lietuvoje „airBaltic“ skrydžius vykdo iš Vilniaus ir Palangos oro uostų. Taip pat bendrovė siūlo naujus tiesioginius skrydžius iš Talino bei Rygos.

„airBaltic“ nuotraukos: http://www.airbaltic.com/public/downloads.html

Apie „airBaltic“: „airBaltic“ („Air Baltic Corporation“) – punktualiausios pasaulio oro linijos, jungiančios Baltijos regioną su daugiau nei 60 Europos, Skandinavijos, Viduriniųjų Rytų ir NVS šalių. Tai uždara akcinė bendrovė, įkurta 1995 metais. Pagrindinis oro bendrovės akcininkas – Latvijos valstybė, valdanti 99,8 proc. akcijų. Šiuo metu „airBaltic“ lėktuvų parką sudaro 24 lėktuvai – dvylika „Boeing 737“ bei 12 „Bombardier Q400Next Gen” lėktuvų. „airBaltic“ pelnė daugybę tarptautinių apdovanojimų už nepriekaištingą veiklą, inovatyvų ir pažangų aptarnavimą bei pasiekimus verslo restruktūrizavime. 2012 m. nepriklausoma rinkos ir vartotojų tendencijų tyrimo agentūra „Airlinetrends“ pripažino „airBaltic“ viena iš Top 10 novatoriškiausių pasaulinių oro linijų. Dvejus metus iš eilės, 2014 m ir 2015 m., „airBaltic“ pripažinta punktualiausia tarp pasaulio oro linijų bendrovių.

Rekomenduojame
 
REIMA Stemu Black 36
 
Crocs™ Classic Glitter Lined Clog Starry Skies Glitter 39,5
 
REIMA Lampi Candy Pink 140
 
REIMA Passo 569408F Black 23
 
Trilliance Shampoo Žvilgesio suteikiantis šampūnas, 1000 ml

Parašykite komentarą