Laisvalaikis

Pasiekti ne tik karščio, bet ir naršymo rekordai

Šiais metais anksti prasidėjusi vasara iš kitų išsiskyrė ne tik įspūdinga šiluma, bet ir rekordiškais suvartotų internetinių duomenų skaičiais. Naujausia technologijų lyderės „Tele2“ statistika rodo, kad kol kas šį sezoną naršome beveik dvigubai daugiau nei praėjusį.

„Keliaudami bei poilsiaudami klientai nori savęs nevaržyti ir naršyti laisvai, todėl iš anksto ruošėmės vasaros sezonui ir suintensyvėjusiam duomenų vartojimui. Žinoma, ypatingą dėmesį skyrėme pajūrio regionui“, – sakė Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius.

Anot P. Masiulio, dar prieš prasidedant šiltajam sezonui, visos operatoriaus stotys Palangos mieste tapo 4G++, o Kuršių Nerijoje stočių talpumas buvo išplėstas dvigubai.

Papildomai ruoštasi buvo neveltui – „Tele2“ statistika rodo, kad vartotojai rekordiškai daug naršė jau nuo pat pavasario pabaigos. Vieną šilčiausių per pastaruosius 50 metų balandį operatoriaus tinkle buvo sunaudota 77 proc. daugiau duomenų nei tą patį mėnesį praėjusiais metais.

Panaši vartojimo tendencija išliko ir gegužę. Šį mėnesį vartotojai persiuntė 7,7 tūkst. TB duomenų – beveik du kartus daugiau nei tuo pat metu 2017-aisiais.

Vis tik labiausiai duomenų vartojimas, remiantis „Tele2“ statistika, išaugo prasidėjus birželiui. Pirmąjį 2018-ųjų vasaros mėnesį vartotojai išnaršė net 8,6 tūkst. TB duomenų.

Skaičiuojama, kad iš viso balandžio–birželio mėnesiais sunaudotų interneto duomenų skaičius išaugo beveik du kartus nei tuo pačiu laikotarpiu 2017-aisiais – nuo 13,6 tūkst. TB iki 23,9 tūkst. TB.

Skambučių skaičiai šiltuoju sezonu taip pat augo – aptariamais mėnesiais operatoriaus tinkle buvo kalbėta 0,3 proc. daugiau nei tuo pat metu pernai. Iš viso šių metų balandžio–birželio mėnesiais vartotojai telefonu prakalbėjo daugiau nei 1 mlrd. minučių.

Į ryšio kokybės gerinimą pirmąjį 2018 m. pusmetį „Tele2“ investavo 5,6 mln. eurų. Ypač daug dėmesio skiriama 4G+ tinklo vystymui, kuris „Tele2“ tinkle dengia jau 88 proc. Lietuvos gyventojų ir greitai pasieks 4G dengimo lygį.

Lietuvoje veikia 1244 „Tele2“ 4G, 4G+ ir 4G++ bazinės stotys.

Pranešimą paskelbė: Karolina Kalibataitė, UAB „Publicum”

Parašykite komentarą