Koronavirusas ne tik padidino pasaulio susirūpinimą klimato kaita, bet ir paskatino verslus ieškoti aplinkai draugiškų sprendimų. Praėjusią savaitę Lietuvoje vyko didžiausia pasaulyje energetikos ir elektrifikuoto mobilumo technologijų konferencija šiais metais. Dėl augančio COVID-19 sergančių žmonių skaičiaus ir kelionių apribojimų, „Energy Tech Summit“ buvo perkelta į virtualią erdvę, pritraukdama daugiau nei 900 dalyvių iš viso pasaulio ir oficialiai tapusi svarbiausiu kada nors Lietuvoje surengtu energetikos sektoriaus renginiu.
Naujų ir tvarių technologijų paklausai sparčiai augant, „Energy Tech Summit“ kasmet pristato naujausius pokyčius energetikos ir mobilumo industrijose. Čia susirenka vieni žymiausių šios srities specialistų iš Baltijos ir Šiaurės Europos šalių pasidalinti savo žiniomis bei sudalyvauti karštose diskusijose su energetikos lyderiais iš viso pasaulio.
Nors dauguma konferencijų prasidėjus karantinui buvo atšauktos, „Energy Tech Summit“ organizatoriai, nepaisydami nepalankios situacijos, rado aplinkai draugišką sprendimą. Dvejų dienų renginys turėjo vykti Vilniuje Balandžio mėnesį, tačiau pasikeitus situacijai, konferencija buvo perkelta į virtualią erdvę ir išplėsta net iki penkių dienų. Šis sprendimas ne tik padėjo išvengti renginio atšaukimo, bet ir padėjo pritraukti gerokai daugiau dalyvių iš viso pasaulio, nei buvo planuota.
„Tokio didelio masto virtualią konferenciją rengėme pirmą kartą, tad tai tikrai buvo didelis iššūkis, tačiau „Energy Tech Summit“ pranoko visus mūsų lūkesčius. Sulaukėme daugybės teigiamų atsiliepimų, o tai rodo, kad koronaviruso krizė negali sustabdyti industrijos augimo ir, paklausa kokybiškam turiniui yra didesnė nei betkada anksčiau“, – teigia „Energy Tech Summit“ vadovaujančioji partnerė Skaistė Knyzaitė.
Per 5 konferencijos dienas daugiau nei 140 industrijos ekspertų pasisakė net 70-yje pranešimų ir diskusijų. Renginį virtualiai stebėjo daugiau nei 900 dalyvių, 120 rizikos kapitalo fondų atstovų, 50 kompanijų ir daugiau nei 200 startuolių iš 40 šalių visame pasaulyje.
Renginį atidarė Lietuvos Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas, o jame dalyvavo tokie energetikos milžinai kaip Japonijos „Tepco“, Italijos „Enel“, Jungtinės Karalystės „British Petroleum“, Estijos „Eesti Energia“, Lietuvos „Ignitis“ ir JAV „Chevron“. Renginyje taip pat galima buvo išgirsti reikšmingiausių rizikos kapitalo fondų atstovus, įskaitant Bilo Geitso „Breakthrough Energy Ventures“ ir „BMW“ rizikos kapitalo fondo „BMW i Ventures“ delegatus.
Be įdomių pranešimų ir diskusijų, žiūrovai taip pat turėjo galimybę stebėti „New Energy Challengers“ konkurso finalą. Tai kasmetinė iniciatyva, kurioje varžėsi startuoliai iš skirtingų energetikos ir mobilumo sektorių dėl 10 000 JAV dolerių prizo, ir pasaulinės žiniasklaidos bei investuotojų dėmesio. Konkursas sulaukė daugiau nei 200 paraiškų iš 20 pasaulio šalių, tačiau į finalą pateko tik 30 geriausių įmonių, kurios varžėsi šešiose kategorijose. Paskutinę konferencijos dieną buvo paskelbtas nugalėtojas – „Soteria Battery Innovation Group“.
Renginio metu taip pat vyko dar vienas konkursas – virtualus hakatonas, kurį organizavo Ignitis Grupė ir Lietuvos Respublikos Energetikos Ministerija. Tai dviejų dienų iššūkis, kuriame į komandas susibūrę programuotojai, dizaineriai, energetikos profesionalai ir kiti specialistai dalinosi savo idėjomis bei kūrė sprendimus naujosios energetikos iššūkiams Lietuvoje. Nugalėtojas taip pat buvo paskelbtas paskutinę “Energy Tech Summit” uždarymo metu.
„Kokybiškos virtualios konferencijos yra labai nauja niša ir jų ilgalaike nauda prekės ženklo žinomumui kolkas tiki ne visi verslai. Mes labai džiaugiamės, kad prie renginio įgyvendinimo sutiko prisidėti daugybė partnerių – „Ignitis Innovation Hub“, „E.ON“, „Eesti Energia“, Lietuvos mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA), „Techleap.nl“, „Go Vilnius“, „Amazon Web Services“, „Contrarian Ventures“ ir kiti. Konferencija „Energy Tech Summit“ pavyko puikiai ir mes jau intensyviai ruošiamės kitų metų renginiui, kuris vyks balandžio 28–29 dienomis ir sujungs tiek virtualias, tiek fizines platformas“, – planais pasidalino „Energy Tech Summit“ vadovaujančioji partnerė Skaistė Knyzaitė.
Nors konferencija buvo transliuojama internetu, tai nesutrukdė renginio dalyviams užmegzti naujų verslo ryšių ir bendrauti – dalyviai turėjo galimybę organizuoti asmeninius virtualius verslo susitikimus ir apsilankyti virtualiuose kompanijų stenduose. „Energy Tech Summit“ – puikus neišsenkančių verslo galimybių pavyzdys, jei tik įmonės yra pasirengusios prisitaikyti prie netikėtų aplinkybių.
Pranešimą paskelbė: Rimas Maliauskas, Futurae Media