Studijos

Pasauliniame Webometrics reitinge VGTU šoktelėjo aukštyn

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) smarkiai pagerino savo pozicijas pasauliniame aukštųjų mokyklų Webometrics reitinge. Naujausiais duomenimis, universitetas laikomas atviresniu, matomesniu, įtakingesniu ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.
Reitinge, kuriame įvertintos beveik 20 tūkst. visame pasaulyje veikiančių aukštųjų mokyklų, VGTU pralenkė daugiau nei 240 pasaulio universitetų ir iš 1332 pozicijos pakilo į 1091-ąją. Vilniaus universitetas (VU) nukrito į 705 vietą (buvo 673), Kauno technologijos universitetas (KTU) užima 1134-ąją (buvo 1161). Kiti Lietuvos universitetai išsirikiuoja šiek tiek toliau: VDU – 1830, Mykolo Romerio (MRU) – 2141, Klaipėdos universitetas (KU) – 2974.
Analizuojant tik Lietuvos aukštąsias mokyklas pirmoje vietoje išsilaikė VU, į antrą pakilo VGTU, trečioje liko KTU. Webometrics reitingai iš viso vertina 46 Lietuvos mokslo įstaigas.
„Žymus pakilimas Webometrics reitingavimo sistemoje įrodo, jog VGTU nuosekliai siekia tapti žinomesniu, atviresniu, aktyvesniu. Remiantis reitingo duomenimis, universitete kuriamos žinios, atradimai, inovacijos ir mokslininkų pasiekimai tapo labiau pasiekiami ne tik tarptautinei akademinei bendruomenei, bet ir kiekvienam visuomenės nariui visame pasaulyje“, – sakė VGTU rektorius prof. dr. Alfonsas Daniūnas.
Tris aukščiausias pasaulinio reitingo vietas pasidalijo Jungtinių Amerikos valstijų (JAV) universitetai: pirmąją vietą užėmė Harvardo universitetas, antrąją – Masačiusetso technologijų institutas, trečiojoje liko Stenfordo universitetas. Lyginat su Webometrics duomenimis, skelbtais prieš metus, Harvardo universitetas išlaiko pozicijas, o Masačiusetso technologijų institutas ir Stenfordo universitetas apsikeitė vietomis.
Webometrics reitingavimo sistema remiasi aukštųjų mokyklų aktyvumo ir matomumo pasauliniame internetiniame tinkle analize, atliekama kas pusę metų. Vertinama, kiek yra trečiųjų šalių nuorodų, kurios veda į universiteto svetainę, kiek universiteto puslapių randa paieškos sistemos, kiek mokslininkų darbų publikuoti atviros prieigos mokslinėse duomenų bazėse, įtakinguose moksliniuose žurnaluose, kaip dažnai darbai cituojami. Reitingą sudaro Ispanijos Nacionalinės mokslinių tyrimų tarybos (Spanish National Research Council) įkurta Kibermetrikos laboratorija (Cybermetrics Lab), kuri pristato duomenis apie 20 tūkst. visame pasaulyje esančių aukštųjų mokyklų.
###

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) – prestižinis Lietuvos universitetas, ugdantis kūrybiškus ir aukštos kvalifikacijos specialistus. Universitetas lyderiauja technologijos mokslų srityje ir užtikrina šiuolaikines, į darbo rinką orientuotas studijas. Mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros darbai vykdomi 14 institutų, 2 mokslo ir 4 mokymo centruose, 33 laboratorijose. VGTU veikia moderniausias Rytų Europoje Civilinės inžinerijos mokslo centras ir didžiausia Lietuvoje Mobiliųjų aplikacijų laboratorija. Turėdamas daugiau kaip 400 partnerių tarp užsienio aukštųjų mokyklų, VGTU suteikia plačias tarptautinių studijų bei praktikų galimybes ir pirmauja Lietuvoje pagal užsienyje studijuojančių studentų, išvykusių pagal „Erasmus“ mainų programą, skaičių.

Parašykite komentarą