Studijos

Parodos ,,Balsalapis: paprastas popieriaus lapas ar galios įrankis“ atidarymas Valstybės pažinimo centre

Vasario 2 dieną, ketvirtadienį, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos Valstybės pažinimo centre atidaroma paroda „Balsalapis: paprastas popieriaus lapas ar galios įrankis“. Parodoje eksponuojama apie 50 balsavimo biuletenių iš neseniai įvykusių ir istorinių rinkimų iš Baltijos regiono šalių, kurioje bandoma atskleisti, kaip balsavimo biuleteniai formuoja demokratiją.

Paroda yra aktuali dėl 2023 m. kovo mėnesį vyksiančių savivaldybių tarybų rinkimų.

Balsavimo biuletenis yra ypač svarbus demokratijos instrumentas per kurį materializuojasi rinkėjo valia. Būtent jis gali atskleisti istorinę šalies patirtį bei politines tendencijas. Balsavimo biuletenis daug ką pasako apie partijas, kandidatus bei šalies politinę sistemą, kokių lūkesčių ji turi rinkėjui ir balsų skaičiuotojui. Dauguma eksponuojamų balsalapių yra iš Baltijos jūros regiono šalių, tačiau yra ir pavyzdžių iš kitų pasaulio šalių. Lietuvos balsavimo biuletenių šioje parodoje yra reikšminga dalis, skatinanti suprasti Lietuvos balsavimo istoriją ir palyginti jos biuletenius su kitomis šalimis. Be balsavimo biuletenių, parodoje eksponuojama balsavimo įranga, vaizdo bei garso medžiaga, kuri papildo parodą.

Paroda veiks 2023 m. vasario – gegužės mėnesiais.

Parodos autorius Max Valentin. Parodos partneriai – Švedijos karalystės ambasada Vilniuje, Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje

Organizatorius LRPK Valstybės pažinimo centras

Atidarymo renginyje dalyvauja LRPK kanclerė Agila Barzdienė, Švedijos ambasadorė Inger Buxton ir parodos autorius Max Valentin.

Parodos atidarymo programa:

12:00 val. Atidarymo kalbos

12:20 val. Max Valentin parodos pristatymas

13:30 val. Demokratijos žaidimo Electionville finalas

Pranešimą paskelbė: Gailė Ambrazienė, Valstybės pažinimo centras

Parašykite komentarą