Renginiai

Paroda „Namų pasaulis“ išsikelia į naujus namus

Šiandien daugelio jau nestebina vejos pjovimo robotai ar išmaniuoju telefonu valdoma namų apsaugos sistema. Tačiau ar įsivaizduojate išmanią namų atrakinimo sistemą, kuri leis paštininkui palikti jums skirtą siuntą net tuomet, kai jūsų nebus namuose?

Tai yra mūsų namų ateitis, kuri bus pristatyta šiemet jau 23-ąjį kartą organizuojamoje specializuotoje statybos, interjero, apdailos medžiagų ir baldų parodoje „Namų pasaulis 2016“. Kasmet stipriai auganti paroda šiais metais keliasi į naują vietą – kovo 17-20 dienomis ji šurmuliuos Kauno „Žalgirio“ arenoje, kur užims didžiausią plotą per visą savo gyvavimo istoriją. Lankytojų laukia dar didesnė lauko ekspozicija ir per du aukštus išsidėsčiusi vidaus ekspozicija. Ją šiemet papildo nauja baldų ir interjero zona. Parodos metu vykstantys seminarai pritrauks tiek statybų verslo atstovų, tiek galutinių vartotojų dėmesį. Parodos metu taip pat vyks portalo interjeras.lt konkurso „Metų interjeras / Auksinė paletė‘15“ geriausių interjerų paroda.

Pasaulinės tendencijos jau Lietuvoje
Moksliniai vartotojų tyrimai, kuriuos neseniai paskelbė Šveicarijos Gottlieb Duttweiler institutas (GDI), sako, kad per ateinantį dešimtmetį vis daugiau žmonių norės gyventi išmaniuose namuose, todėl šio sektoriaus bendrovės jau dabar turi ruoštis šiai revoliucijai. Kalbama ne vien tik apie išmanių technologijų naudojimą buityje, bet ir apie tai, kokias naujas paslaugas jos sukurs bei ką naudojant bus pastatyti mūsų namai.
„Šių metų parodos dalyvių tematika leidžia daryti išvadą, kad Lietuvos rinkoje statybų ir interjero sektoriaus bendrovės koja kojon žengia su pasaulio tendencijomis ir ruošiasi šiai revoliucijai. Su kai kuriais išmaniais sprendimais namams bus galima susipažinti parodos metu“, – sako Erikas Piskunovas, parodą organizuojančios bendrovės „Ekspozicijų centras“ generalinis direktorius. Pasak jo, protingo namo vizija parodoje „Namų pasaulis“ pristatoma jau ne pirmus metus, tačiau kasmet vis daugėja įvairių pasiūlymų, kaip mūsų jau naudojamas išmanias technologijas išnaudoti namuose, gyventi sumaniau ir tvariau.

Išmanūs sprendimai
Vienas iš tokių pasiūlymų – ateities namų šildymas belaidžiu ryšiu, kurį pristatys bendrovė „Danfoss“. Šios sistemos veikimas pagrįstas valdymu nuotoliniu būdu naudojant savo išmanųjį telefoną. Specialioje programėlėje bet kada ir iš bet kur galima reguliuoti elektrinį ar vandeninį grindų šildymą, radiatorius, šilumos siurblius, katilus ir 230V elektros prietaisus, efektyviai reguliuoti temperatūrą, sukurti komfortą namuose ir sutaupyti iki 30% energijos.
Iš pažiūros net toks buitinis veiksmas kaip šiltnamio laistymas gali vykti labai išmaniai. Bendrovė „Sodo“ parodoje pristatys laistymo sistemą, kurią galima valdyti nuotoliniu būdu savo išmaniuoju telefonu ar planšetiniu kompiuteriu.
Parodos lankytojai iš arčiau taip pat galės susipažinti su bendrovės „Gaschema“ unikaliu produktu – sausu ledu, kuris naudojamas ne tik pramonėje, bet ir buityje. Sausas ledas arba kietas anglies dioksidas – tai beskonė, bekvapė ir gerokai didesnę vėsinamąją galią nei paprastas ledas turinti medžiaga.
Pažangios priemonės
Išmanūs namai – tai ne tik įvairūs protingi aparačiukai, kuriuos mes naudojame, bet ir tai, ką naudojant buvo pastatytas mūsų namas, atkreipia dėmesį jau minėto šveicarų GDI mokslininkai.
Parodoje „Namų pasaulis“ bus galima rasti daug pažangių statybos, apdailos ir interjero sprendimų. Kaip antai, pažangios ir ugniai atsparios statybinės medžiagos ar pažangūs ir ekologiški apdailos sprendimai. Vienas tokių – bendrovės „4siena“ pristatoma aliuminio pagrindu pagaminta, ekologiška ir ilgalaikė bei atspari ugniai sienos plokštė „AluSplashTM“. Tai stilingas ir taupus sprendimas norint patobulinti, perdaryti ar naujai įrengti virtuvę, vonią ar bent kokią kitą erdvę. Lengvai montuojamos sienos plokštės yra puikus variantas norint pataisyti sieną ir gera alternatyva brangioms plytelėms ar stiklui.
Panašų sprendimą sienoms ir grindims taip pat pristatys bendrovė „Vaineta ir partneriai“, kurios asortimente yra gamintojo „Lea Ceramiche“ laminuotos porceliano plokštės „Slimtech“, gamintojo „Tarket Playground“ prabangių, plaukiojančių modulinių vinilinių lentelių kolekcijos, gamintojo „Interface“ kiliminės plytelės/lentelės, pripažintos ir mėgstamos dėl išskirtinio dizaino, kokybės, pritaikymo galimybių, funkcionalumo.
Tai tik dalis to, ką kiekvienas parodos dalyvis parodoje „Namų pasaulis“ pristatys unikalaus ir naujo. Beveik visi parodos dalyviai lankytojams turi specialių pasiūlymų ir nuolaidų parodos metu.

Sužinoti dar daugiau
Parodos „Namų pasaulis“ metu vykstančių seminarų tematika šiemet itin plati – nuo patarimų, kaip įrengti ergonomišką vaiko kambarį iki saulės architektūros ir 3D spausdinimo technologijų panaudojimo statybose galimybių.
Šiemet gana daug pranešimų pristatys Kauno technologijų universiteto mokslininkai ir lektoriai, apie parodoje pristatomas naujienas plačiau papasakos bendrovių atstovai, saulės energijos išnaudojimo galimybes pristatys Lietuvos saulės energetikos asociacijos nariai. Apie ekologiją statyboje kalbės Šiaudinių namų statytojų asociacijos nariai ir kt. Seminarų metu bus pristatomos ne tik naujienos ir tendencijos, taip pat bus galima išgirsti daug vertingų patarimų ir užduoti dominančius klausimus tolimesnei diskusijai.
Pirmąją parodos dieną specialų seminarų ciklą „Specialisto diena“ interjero ir architektūros profesionalams pristatys interneto portalas interjeras.lt, tačiau nuo ketvirtadienio iki šeštadienio seminarų salės taip pat bus atviros visiems parodos lankytojams.

Daugiau informacijos www.expo.lt

Parašykite komentarą