Politika ir teisė

Parlamentarai Lietuvos ir Bulgarijos diplomatinių santykių užmezgimo 30-mečio minėjimo renginiuose: „Bulgarija mums svarbi tiek dėl ekonominių ryšių, tiek dėl lietuvių bendruomenės, tiek dėl ES plėtros Balkanuose“

2021 m. spalio 12 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Bulgarijos Respublika grupės pirmininkas Andrius Vyšniauskas ir Lietuvos Respublikos Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkė Dalia Asanavičiūtė dalyvavo Lietuvos ir Bulgarijos diplomatinių santykių užmezgimo 30-mečio minėjimo renginiuose ir susitikimuose su Bulgarijos Respublikos Nacionalinio Susirinkimo Užsienio reikalų komiteto ir Europos reikalų komiteto nariais Sofijoje (Bulgarijos Respublika).

Susitikimuose aptartos valstybių parlamentinio bendradarbiavimo perspektyvos.

„Bulgarija mums svarbi šalis tiek dėl ekonominių ryšių, tiek dėl lietuvių bendruomenės, tiek dėl Europos Sąjungos (ES) plėtros Balkanuose. Šiuo metu vyksta didelės ir svarbios derybos dėl Šiaurės Makedonijos stojimo į ES. Deja, dėl istorinių ir emocinių priežasčių Bulgarija jas blokuoja. Lietuvai sklandus Šiaurės Makedonijos įstojimas yra svarbus, nes pasisakome už ES plėtrą. Jeigu Bulgarija ilgiau blokuotų šias derybas, tai gali būti nemaloniu precedentu, kai į ES stos Ukraina, Moldova ir Sakartvelas. Apie tai kalbėjomės su Bulgarijos parlamento nariais ir analitinių centrų ekspertais.

Tikimės, kad ryšiai su Bulgarijos parlamentu suintensyvės, kai lapkritį Bulgarijos žmonės išsirinks naują parlamentą. Jame turėtų atsirasti draugystės grupė su Lietuva“, – Seimo kanceliarijos Spaudos biurui komentavo parlamentaras A. Vyšniauskas.

Seimo nariai vizito Bulgarijoje metu susitiko su lietuvių bendruomenės Bulgarijoje nariais. Jo metu aptarti lietuvių lūkesčiai ir planai puoselėjant lietuvybę. „Bulgarija – valstybė, turinti gausią diasporą. Skaičiuojama, kad užsienyje gali gyventi iki dviejų milijonų bulgarų kilmės žmonių, todėl buvo įdomu sužinoti, kaip Bulgarija siekia išsaugoti ryšį su savo žmonėmis. Be to, kad skiriama valstybės parama užsienyje veikiančių sekmadieninių mokyklų veiklai, siekiama pritraukti jaunuosius bulgarus grįžti studijuoti aukštosiose mokyklose, ieškomi būdai, kaip susigrąžinti visas šeimas. Kadangi esame jauna valstybė, gerosios patirties perėmimas ryšio su diaspora išlaikymui, mums vertingas.

Lietuvių bendruomenė Bulgarijoje nors ir nėra didelė, tačiau aktyvi ir entuziastingai jungia lietuvius bendroms veikloms, šventėms. Ypač didelė pagalba bendruomenei – garbės konsulas Sofijoje dr. Rachas Ribarovas (Racho Ribarov). Kuris nuoširdžiai rūpinasi ne tik lietuvių bendruomene, bet ir Lietuvos Respublikos piliečiais, keliaujančiais Bulgarijoje“, – sakė parlamentarė D. Asanavičiūtė.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Rekomenduojame
 
EMU Australia Magical Unicorn Walker Pale Pink 18M+
 
ALTERCORE 552 Black 37
 
Laundry Soap Méga Propre Audinių skalbiklis, 1000ml
 
REIMA Kuhmoinen Pale Rose 86
 
REIMA Tukeva Black 39

Parašykite komentarą