Verslas

Paramos organizacijos prekes nukentėjusiems nuo karo Ukrainoje galės pirkti be PVM

2022 m. balandžio 26 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 Seimas ypatingos skubos tvarka priėmė Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisas, kuriomis nuspręsta paramos organizacijų perkamoms prekėms ir susijusioms paslaugoms, skiriamoms Ukrainos karo ir nelaimių aukoms, taikyti 0 proc. PVM tarifą.

Įstatymo pataisos buvo parengtos perkeliant Europos Sąjungos PVM direktyvos naujus pakeitimus. Priimtos naujos nuostatos leis tam tikrais atvejais taikyti PVM lengvatą prekėms ir paslaugoms, kurias perka pagalba nukentėjusiems užsiimančios organizacijos.

Pasak Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės, tokiu būdu nevyriausybinėms organizacijoms liktų penktadaliu didesnė jų turimų lėšų suma ir taip būtų galima suteikti daugiau paramos karo pabėgėliams.

„Kai prasidėjo invazija į Ukrainą ir iš Ukrainos pradėjo bėgti žmonės nuo karo, ne kartą teko sulaukti klausimo dėl pridėtinės vertės mokesčio taikymo įvairioms prekėms, kurios reikalingos pabėgėlių reikmėms. Ar tai būtų maistas, ar patalynė, generatoriai ar dar įvairiausia kitokia produkcija. Akivaizdu, kad pridėtinės vertės mokestis yra reglamentuotas ES mastu. ES direktyvos numatė tam tikras išlygas importui, tačiau nenumatė išlygų vidiniams sandoriams. Prieš pora savaičių buvo priimti reikalingi pakeitimai, kad mes galėtume tokią išlygą taip pat nustatyti nacionaliniame įstatyme“, − tvirtino Vyriausybės vadovė. I. Šimonytė pažymėjo, kad dabar Europos Komisijos sprendimas galioja iki metų pabaigos, bet, pasak jos, jeigu būtų poreikis pratęsti, tai tas sprendimas galėtų būti tiesiog atnaujintas.

Naujuoju reglamentavimu įtvirtinama, kad paramos gavėjai – paramos organizacijos – ar kiti nelaimių padarinius šalinantys asmenys už suaukotas pagalbai lėšas turės galimybę iš tiekėjų (bendrovių, kitų juridinių asmenų) pirkti maistą, drabužius, vaistus, patalynę ar kitas prekes su 0 proc. PVM tarifu, kai šios prekės bus skiriamos pagalbai nuo karo Ukrainoje nukentėjusiems asmenims ar kitoms nelaimių aukoms.

Be to, šių prekių įsigijimas iš kitų ES valstybių narių bei su tokiomis prekėmis susijusios kitos paslaugos (pvz., prekių transportavimas), neatlygintinai teikiamos nuo karo Ukrainoje nukentėjusiems asmenims ar nelaimių aukoms – taip pat bus neapmokestinamas PVM, kai šias paslaugas pirks paramos organizacijos ir nelaimių padarinius šalinantys asmenys.

Šis įstatymas nelaimių aukoms, nukentėjusioms dėl Rusijos pradėtos vykdyti karinės agresijos Ukrainos gyventojų atžvilgiu, skirtoms prekėms ir paslaugoms, bus taikomas nuo 2022 m. vasario 24 d.

Už naujas nuostatas vieningai balsavo 111 Seimo narių.

Pranešimą paskelbė: Rimas Rudaitis, Lietuvos Respublikos Seimas

Parašykite komentarą