Verslas

„PALINK“ GALĖS ĮSIGYTI „GREITUOLĮ“

Konkurencijos taryba davė leidimą vykdyti koncentraciją prekybos tinklą IKI valdančiai „Palink“ įsigyjant 67 proc. bendrovės „Greituolis“ akcijų ir kartu su „Startcap“ įgyjant bendrąją jos kontrolę.

Pranešimas apie ketinimą vykdyti koncentraciją gautas 2021 m. liepos 12 d. Kiti rinkos dalyviai (suinteresuoti asmenys) Konkurencijos tarybai nepateikė argumentuotų nuomonių apie būsimo sandorio galimas neigiamas pasekmes konkurencijai.

Įvertinusi su sandoriu susijusias aplinkybes, Konkurencijos taryba konstatavo, kad dėl numatomos vykdyti koncentracijos nebus sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis, ar itin apribota konkurencija atitinkamose rinkose.

„Palink“ vykdo mažmeninę prekybą nespecializuotose fizinėse parduotuvėse, kuriose vyrauja maisto, namų apyvokos ir kitos ne maisto prekės (gėrimai ir tabakas). Bendrovė taip pat teikia pinigų išgryninimo paslaugas savo parduotuvių pirkėjams, užsiima nekilnojamojo turto (mažmeninės prekybos patalpų) nuoma.

„Startcap“ yra projekto bendrovė, kontroliuojama ligšiolinių „Greituolio“ akcininkų, kurių turima tiesioginė bendrovės kontrolė keičiasi į netiesioginę.

„Greituolis“ valdo maisto ir kasdienių prekių elektroninės prekybos bei pristatymo platformą „LastMile“ ir pristato į namus internetu užsakytas maisto bei kitas kasdienes prekes.

Apie numatomą įvykdyti koncentraciją privaloma pranešti Konkurencijos tarybai ir gauti leidimą, jeigu koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų suminės bendrosios pajamos paskutiniais prieš koncentraciją ūkiniais metais yra didesnės negu 20 mln. Eur ir jeigu kiekvieno mažiausiai iš dviejų koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų bendrosios pajamos paskutiniais prieš koncentraciją ūkiniais metais yra didesnės negu 2 mln. Eur.

Pranešimą paskelbė: Konkurencijos tarybos Komunikacijos skyrius, Lietuvos Respublikos konkurencijos taryba

Rekomenduojame
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Parašykite komentarą