Įvairenybės

Padėkime Ukrainai: parama pagal „Sėklų projektą“, skirta šalies viduje perkeltiems asmenims

„Ekoagros“ ir Ukrainos nevyriausybinė organizacija „Strateginių iniciatyvų centras“ pasirašė sutartį dėl 3000 eurų paramos Ukrainoje ruošiamam įgyvendinti „Sėklų projektui“, pagal kurį Chmelnyckio srities kaimo vietovėse apsistojusiems pabėgėliams bus išdalinti būtiniausių daržovių sėklų paketai.

Chmelnyckio miestas priėmė tūkstančius pabėgėlių iš Ukrainos šiaurės vakarų, bėgančių nuo bombardavimų. Miestas negali priimti tokio didelio skaičiaus pabėgėlių, tad nemažai jų apsistoja aplinkiniuose kaimeliuose. Dažniausiai tai šeimos su vaikais.

Kadangi jų namai subombarduoti ir sunaikinti, tikėtina, kad Chmelnyckio srityje jie pasiliks ilgam. Todėl ukrainiečių nevyriausybinė organizacija „Strateginių iniciatyvų centras“ paruošė ir įgyvendina „Sėklų projektą“ – ketina šioms šeimoms išdalinti sėklų paketus, kad jos galėtų užsiauginti pagrindinių daržovių: morkų, agurkų, pupelių ir kitų. Šiuo metu pagal poreikį suplanuota išdalinti 250 sėklų paketų – vieni jų skirti mažesnėms, kiti didelėms šeimoms.

„Jau kiek anksčiau „Ekoagros“ paramai Ukrainai paaukojo lėšas, kurios buvo suplanuotos įstaigos jubiliejui paminėti. O ši iniciatyva, sumanyta pačių ukrainiečių, mums pasirodė ne tik prasminga, bet ir praktiška, racionali, orientuota į ilgalaikį poveikį bei rezultatą. Praradusieji namus ir darbus užsiaugins maisto patys ir nebadaus. Be to, galbūt darbas su žeme šiems palaužtiems žmonėms padės šiek tiek atsigauti psichologiškai, atgauti nors mažytį gyvenimo prasmės pojūtį. Jeigu atsirastų daugiau norinčių ir galinčių prisidėti prie šio projekto, kviečiame kreiptis į mus – suteiksime daugiau informacijos apie projektą, jo sumanytojus ir kontaktus“, – sako „Ekoagros“ direktorė Virginija Lukšienė.   

„Ekoagros“ informacija

Pranešimą paskelbė: Irma Minskienė, VŠĮ „Ekoagros“

Parašykite komentarą