Verslas

„Ozui“ suteiktas tarptautinis COVID-19 saugumo sertifikatas

Prekybos ir pramogų centras „Ozas“ pirmasis Baltijos šalyse įgijo tarptautinįCOVID-19 compliant“ sertifikatą, patvirtinantį tinkamą pasiruošimą COVID-19 plitimo rizikoms suvaldyti. Vilniuje įsikūrusio prekybos centro vertinimą atliko pasaulinės sertifikavimo kompanijos „SAFE shopping centers“ ekspertai. Jo metu atsižvelgta į „Ozo“ veiklos procesų pokyčius pandemijos metu, lankytojams ir darbuotojams sudarytas saugumo ir higienos sąlygas, iš anksto paruoštus veiksmų planus, prekybos centro komunikaciją ir kitas pandemijos kontekste įgyvendintas užduotis.

Prekybos centro pasiruošimas egzaminuotas remiantis tarptautinių organizacijų praktika, Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijomis ir kitais sprendimais, kuriuos priėmė COVID-19 plitimo rizika pasaulyje besirūpinantys ekspertai. „COVID-19 compliant“ sertifikatas patvirtina, kad prekybos centras aiškiai supranta bei įgyvendina galiojančius įstatymus ir vyriausybės rekomendacijas bei laikosi veiksmingiausios pasaulinės praktikos kovoje su viruso plitimu.

„Vos pasireiškus pirmiesiems pasaulį apėmusios pandemijos požymiams, ėmėmės visų būtinų ir papildomų veiksmų klientų ir darbuotojų saugumui užtikrinti. Džiaugiamės, kad jų efektyvumą įvertino ir tarptautiniai ekspertai. Vertintojams turėjome ne tik pateikti visus saugumo priemonių įrodymus bei dokumentus, bet ir surengti virtualų turą po prekybos centrą. „Ozo“ saugumo sistemos ir įrengimai, higieną užtikrinantys sprendimai bei komandos pasiruošimas veikti atitiko aukščiausius organizacijos „SAFE shopping centers“ standartus. Šiandieniniame kontekste tai gyvybiškai svarbi užduotis kiekvienam prekybos centrui. Tikėtina, kad tokių saugumo sąlygų lankytojams bei nuomininkams palaikymas išliks aktualus net ir pasibaigus pandemijai“, – teigia Antanas Kemėšis, „Ozą“ valdančios bendrovės „NEPI Rockcastle Lithuania“ mažmeninės prekybos turto valdytojas.

Tarptautinio prekybos centrų vertinimo metu atsižvelgiama į šešias sritis: prekybos centro administracijos pasiruošimą, rizikų vertinimą ir paisymą, lankytojų saugumui užtikrinti skirtas priemones, nuomininkų taikomas saugumo priemones, higienos ir švaros palaikymą bei bendrą visos kliento kelionės prekybos centre saugumą.

Ekspertai teigiamai įvertino „Ozo“ komandos pasiruošimą įvairioms su COVID-19 plitimu susijusioms situacijoms: darbuotojų mokymus, parengtus veiksmų planus, atsakomybių pasiskirstymą ir kt. Atkreiptas dėmesys ir į saugų darbo su nuomininkais bei partneriais organizavimą. „COVID-19 compliant“ sertifikatas taip pat patvirtino tinkamą prekybos centro apsirūpinimą saugos priemonėmis, kruopščią patalpų priežiūrą, efektyvias vėdinimo sistemas, kurios į „Ozo“ erdves nuolat tiekia šviežią orą, bei kitas lankytojams ir darbuotojams sudarytas saugumo sąlygas.

Pasak prekybos centrą valdančios tarptautinės nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovės „Newsec“, siekti šio sertifikato buvo nuspręsta turto valdytojo iniciatyva, atsižvelgiant į prekybos centrų veiklos pokyčius pandemijos metu bei įsigaliojančią gerąją praktiką tarptautiniu mastu.

„Bendrovė „Newsec“, kaip profesionalus turto valdytojas, savo portfelyje turi daugiau kaip 30 nekilnojamojo turto objektų Lietuvoje. Mūsų tikslas yra užtikrinti ne tik sklandų mums patikėto turto administravimą, bet ir didinti valdomo objekto veiklos tvarumą, klientų saugumą bei jų pasitenkinimą. Todėl džiaugiamės, kad sklandžiai praėjęs sertifikavimo procesas bei gautas „COVID-19 compliant“ sertifikatas užtvirtina sėkmingą bendrovės „NEPI Rockcastle Lithuania“ ir „Newsec“ bendradarbiavimą siekiant užtikrinti tinkamą koronaviruso keliamų rizikų valdymą. Kiti mūsų valdomi prekybos centrai taip pat šiuo metu yra sertifikuojami ir artimiausiu metu įgis „COVID-19 compliant“ sertifikatus,“ – teigia Rida Kalvaitienė, „Newsec“ turto valdymo grupės vadovė.

„Ozas“ yra pirmasis prekybos centras šalyje įgijęs šį įvertinimą. Tarptautinis kompanijos „SAFE shopping centers“ sertifikatas Vilniuje įsikūrusiam prekybos ir pramogų centrui suteiktas rugpjūčio 10 d. Numatytas galiojimo terminas – vieneri metai. Šiuo laikotarpiu prekybos centras įsipareigoja ir toliau užtikrinti saugias darbo ir apsilankymo sąlygas, taip pat – atsižvelgti į naujas ekspertų rekomendacijas.

Prekybos centro „Ozas“ vertinimą atliko Švedijoje įsikūrusi tarptautinė sertifikavimo ir konsultavimo kompanija „SAFE shopping centers“. Jos komandą sudaro nepriklausomi ekspertai, turintys ilgametę patirtį prekybos centrų, rizikos valdymo ir krizių komunikacijos srityse. „SAFE shopping centers“ dirba su žinomais prekių ženklais iš viso pasaulio, jiems padėdama įrengti saugumo standartus atitinkančias prekybos vietas. 

Apie „Ozą“

Prekybos ir pramogų centras „Ozas“ buvo atidarytas 2009 m. Bendras „Ozo“ nuomojamas plotas yra 61 800 kv. m, jame veikia apie 180 nuomininkų.

Prekybos ir pramogų centras „Ozas“ priklauso „NEPI Rockcastle“, pirmaujančiai Centrinės ir Rytų Europos mažmeninės prekybos NT investicijų ir plėtros kompanijai, ir yra valdomas tarptautinės nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovės „Newsec“.

„Newsec“ valdo 31 komercinį objektą, kurių plotas viršija 485 tūkst. kvadratinių metrų, o komandoje dirba 52 profesionalai, kurie yra atsakingi už komercinių objektų valdymą ir jų vertės didinimą. Šiuo metu „Newsec“ valdo 8 prekybos centrus, kurie užima 303 000 kv. m ploto, taip pat –23 verslo centrų, bendradarbystės ir gamybos paskirties komercinių objektų, kurie užima 182 000 kv. m ploto. Visoje Šiaurės Europoje „Newsec“ valdo 60 milijardų eurų vertės turtą.

Pranešimą paskelbė: Vaiva Mockutė, UAB „INK agency“

Parašykite komentarą