Studijos

Nuo kitų metų rugsėjo mėn. nemokamas maitinimas bus tiekiamas ir antrokams

Seimas priėmė Socialinės paramos mokiniams įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIIP-5301(3), kuriomis nutarta nuo kitų metų rugsėjo mėnesio nemokamus pietus skirti ne tik vaikams iš nepasiturinčių šeimų, priešmokyklinukams ir pirmokams, bet ir visiems antrokams. Skaičiuojama, kad nemokamas maitinimas papildomai būtų teikiamas 26 tūkst. mokinių.

Seimas taip pat nusprendė atsisakyti reikalavimo teikti prašymą-paraišką dėl nemokamų pietų skyrimo priešmokyklinukams, pirmokams ir antrokams nevertinant pajamų, paliekant teisę atsisakyti skirtos paramos. Kaip pažymima dokumento aiškinamajame rašte, praktikoje dabartinė tvarka sukėlė administracinę naštą tiek mokinių tėvams (globėjams) teikiant prašymus-paraiškas, tiek ir savivaldybėms juos priimant.

Nemokamų pietų organizavimas mokiniams, kurie mokosi pagal priešmokyklinio ugdymo programą ar pagal pradinio ugdymo programą pirmoje ar antroje klasėje, bus mokyklų pareiga.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, iš viso Lietuvoje šiais mokslo metais mokosi beveik 350 tūkst. mokinių, iš jų teisę į nemokamą maitinimą turi apie 100 tūkst. vaikų – tai priešmokyklinukai, pirmokai arba vyresni vaikai iš nepasiturinčių šeimų.

Už šiuos teisės akto pakeitimus balsavo 120 Seimo narių, susilaikė 5 parlamentarai.

Pranešimą paskelbė: Rimas Rudaitis, Lietuvos Respublikos Seimas

Parašykite komentarą