Kauno mokslo ir technologijų parkas kviečia technologinį sprendimą vystančius startuolius šį rudenį ugdyti verslumo įgūdžius ir kartu su tarptautine rizikos kapitalo fondų valdytojų grupe pasiruošti pritraukti pirmąsias investicijas. Atrinktos komandos dalyvaus verslo pre-akceleravimo programoje „EVOLUT 4.0“, kuri supažindins su produkto / paslaugos vystymo pasauline praktika.
Kauno MTP koordinuojama programa padės ne tik atskleisti kuriamo sprendimo potencialą, bet ir susipažinti su gerąsias verslo patirtis perduodančiais šalies ir užsienio konsultantais, finansinį tvarumą užtikrinančiais verslo angelais, rizikos kapitalo fondų valdytojais ir antrepreneriais visoje Europoje. Marketingo, pardavimų, komunikacijos, finansinio planavimo ekspertai pasiruošę startuolių komandoms išgryninti verslo vystymo etapus ir padėti pasiekti norimą verslo pradžios rezultatą. Programos absolventai, pasinaudodami konsultantų pagalbą, pritraukė ir ES paramos lėšas produkto kūrimui.
„Nuo idėjos iki investuotojo – tik vienas žingsnis, tačiau svarbu jį žengti užtikrintai ir pasiruošus. „EVOLUT 4.0“ programa orientuota būtent į šį pasirengimą – tiek pačių bazinių žinių apie verslo veiklos modelio pasirinkimą, prototipo kūrimą, tiek gyvybiškai svarbų marketingą, augimo strategiją, pardavimus, inovacijų ir MTEP taikymą. Pastebėjome, kad itin svarbios ir praktinės startuolio marketingo ir komunikacijos dirbtuvės, tiesiogine prasme išauginančios šansus atsidurti investuotojų akiratyje“, – sako programos koordinatorius Paulius Nezabitauskas.
Programos dalyviams tobulėti verslo vystymo kelyje padės Kauno MTP inovacijų bendruomenės verslo mentorių komanda ir veiklas koordinuojantys facilitatoriai. Ši komanda pasiruošusi kartu ieškoti kiekvienam startuoliui individualiai pritaikytos verslo modelio, padėti užmegzti kontaktus startuolių bendruomenėje, koordinuoti individualias konsultacijas su eksporto ekspertais.
Programos ankstesniuose cikluose pernai dalyvavę startuoliai vertina lektorių įžvalgas ir teigia, jog pre-akceleravimo programa padeda „nudailinti“ pradinės kuriamo produkto ar paslaugos idėjos kampus ir išsiryškinti startuolio konceptą nuo A iki Z. Pavyzdžiui, medicinos technologijų kūrėjams vienas naudingiausių etapų startuolio kelyje – susipažindinimas su Lietuvoje ir užsienyje vykstančiais projektais, leidžiančiais padengti išlaidų dalį siekiant gauti CE ar kitus sertifikatus įrangai.
„Vieni įdomesnių ir pritaikomų mūsų atveju pasirodė „Inostarto“, „Inopatento“ projektai, „Eksperimentas“. Programos pabaigoje vykęs „Pitch Battle“ leido išbandyti save, atrasti naujų pažinčių verslo srityje, potencialiai pritraukti investuotojų“, – pastebi vienos iš programoje dalyvavusių komandų, kuriančių dirbtiniu intelektu pagrįstą 2D širdies ultragarso tyrimą optimizuojantį įrankį „Ligence“ atstovas Laurynas Skrodenis.
Registracija į nemokamą verslo pre-akceleravimo programą vyksta iki rugsėjo 30 d.: kaunomtp/evolut
Atrinktoms komandoms pirmosios konsultacijos verslo dirbtuvės startuos spalio pradžioje.
Pranešimą paskelbė: Paulius Nezabitauskas, VšĮ Kauno mokslo ir technologijų parkas