Teisėsauga, kriminalai

Numatoma didinti bausmes už seksualinius nusikaltimus prieš nepilnamečius

Seimas po svarstymo bendru sutarimu pritarė Baudžiamojo kodekso, Baudžiamojo proceso kodekso ir Kriminalinės žvalgybos įstatymo pataisoms (projektai Nr. XIIIP-4454(2) ES, Nr. XIIIP-4455(2) ES, Nr. XIIIP-4456(2) ES), kuriomis siekiama nustatyti dar griežtesnę baudžiamąją atsakomybę už seksualinio pobūdžio prievartą nepilnamečiams. Tam, kad jos būtų priimtos, Seimas turės balsuoti dar kartą.

Svarstomais pakeitimais siūloma nustatyti, kad už neprievartinius seksualinius veiksmus su nepilnamečiu atsakytų ir asmuo, piktnaudžiaujantis pasitikėjimu, autoritetu ar įtaka nepilnamečiui. Jeigu ši nusikalstama veika padaryta prieš jaunesnį negu 16 metų asmenį, kaltinamajam grėstų laisvės atėmimo bausmė iki 8 metų. Šiuo metu už tokius veiksmus numatoma laisvės atėmimo bausmė iki 6 metų, bauda, laisvės apribojimas arba areštas.

Siekiant stiprinti šeimos ir jos narių apsaugą, įstatymą planuojama papildyti nauja baudžiamąją atsakomybę sunkinančia aplinkybe, numatant, kad baudžiamąją atsakomybę sunkintų seksualinio pobūdžio nusikalstamos veikos padarymas prieš artimąjį giminaitį, šeimos narį ar kartu gyvenantį asmenį.

Šių įstatymų projektai parengti įgyvendinant Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą dėl kovos su seksualine prievarta prieš vaikus, jų seksualiniu išnaudojimu ir vaikų pornografija.

Pranešimą paskelbė: Rimas Rudaitis, Lietuvos Respublikos Seimas

Parašykite komentarą