Verslas

„Novaturas“ 43 proc. augina pirmojo metų pusmečio pajamas

Didžiausias kelionių operatorius Baltijos šalyse „Novaturas“ š. m. kovą pradėjęs prekybą akcijomis Varšuvos vertybinių popierių biržoje ir „Nasdaq“ Vilniuje, pirmąjį 2018 m. pusmetį fiksavo 43 proc. pajamų augimą ir pasiekė 80,2 mln. eurų apyvartą. Per pirmąjį pusmetį „Novaturas“ aptarnavo 134,5 tūkstančius klientų – 42 proc. daugiau nei praėjusiais metais tuo pačiu laikotarpiu.

Vien tik birželio mėnesį atostogauti su „Novaturu“ grupės mastu išvyko beveik 39 tūkst. keleivių – 27 proc. daugiau nei pernai. Tai 26 proc. padidino pardavimus, kurie sudarė 21,7 mln. eurų (palyginimui: 17,2 mln. eurų 2017 m. birželio mėn.).

„Kaip ir kiekvienais metais, mes plečiame naujų kelionių krypčių pasiūlą. Šiais metais vasaros sezonui vėl siūlome keliones į Tunisą. Turkija, Graikija ir Bulgarija jau daugelį metų yra mėgstamiausios Baltijos šalyse gyvenančių žmonių vasaros atostogų šalys. Atostogų krypčių pasiūla yra itin plati – iš viso siūlome daugiau nei 30 poilsinių kelionių krypčių bei 124 pažintinių kelionių autobusu bei lėktuvu maršrutus. Mūsų klientai ypač vertina aukštą mūsų paslaugų kokybę už prieinamą kainą, o tai yra kelionių kokybės ženklas populiariausiose atostogų kryptyse“, – sakė „Novaturo“ grupės generalinis direktorius Linas Aldonis.

2018-2019 metų žiemos sezono išankstiniai pardavimai buvo paskelbti gegužės mėnesį. Žiemos atostogas klientams pasiūlyta rinktis iš plačios atostogų krypčių pasiūlos – pristatytos naujos atostogų kryptys – Kuba, Izraelis, Jordanija bei Tuniso sala Džerba. Taip pat išlieka ir jau keliautojų pamėgtos tolimosios egzotinės šalys, garantuojančios saulėtą orą – Maldyvai, Vietnamas, Šri Lanka, Indija, Tailandas ir jo populiarioji Puketo sala. Baltijos šalių gyventojų susidomėjimas užsienio kelionėmis žiemą nuosekliai auga. Be poilsio populiariausiuose Europos slidinėjimo kurortuose, egzotinėse šalyse, jaučiama išaugusių kelionių į Ispaniją, Egiptą, Kanarų salas, paklausa.

Apie bendrovę „Novaturas“

„Novaturo“ grupė pagal pardavimų apimtis ir keleivių skaičių yra didžiausias kelionių operatorius Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Operatoriaus rinkos dalis regiono užsakomųjų skrydžių segmente sudaro daugiau nei 40 proc. 

Nuo 2018 m. kovo 21 d. „Novaturo“ akcijomis prekiaujama Varšuvos ir „Nasdaq Vilnius“ vertybinių popierių biržose.

1999 m. įkurta bendrovė „Novaturas“ 2004 m. tapo Baltijos šalių rinkos lydere ir iki šiol lenkia visus konkurentus. Šiuo metu „Novaturo“ produktai siūlomi ne tik Baltijos šalyse, bet ir Baltarusijoje, kurioje platinimą vykdo vietos partneriai.

Dėl patrauklių pasiūlymų įvairovės bei aukštos paslaugų kokybės „Novaturo“ klientų skaičius toliau didėja. Šiuo metu grupė siūlo vasaros ir žiemos atostogų paketus bei pažintines keliones autobusu ir lėktuvu. Klientai gali rinktis iš daugiau kaip 30 atostogų krypčių visame pasaulyje, iš kurių – ir patys populiariausi Pietų Europos kurortai bei rinktinės vietos Šiaurės Afrikoje, Vidurio Rytuose, Azijoje ir Lotynų Amerikoje.

Dar vienas grupės strategijos tikslas – išlaikyti pardavimo tinklo įvairovę ir vienas kitą papildančius pardavimo kanalus. „Novaturas“ bendradarbiauja su daugiau kaip 400 kelionių agentūrų, iš jų – su visomis didžiausiomis Baltijos šalių agentūromis bei daugiau kaip 60 Baltarusijoje veikiančių agentūrų. Didžiuosiuose Lietuvos, Latvijos ir Estijos miestuose veikia „Novaturo“ mažmeninės prekybos biurai. Be to, toliau investuojama į e. prekybos sistemos plėtrą. 

Augant grupės rengiamų kelionių paklausai, didėja veiklos apimtys, kas savo ruožtu lemia spartų finansinių rezultatų augimą. Palyginti su ankstesniais metais, 2017 m. „Novaturo“ grupės pajamos išaugo 40 proc. ir siekė 141 mln. eurų. EBITDA siekė 10,6 mln. eurų, o grynasis pelnas – beveik 8,2 mln. eurų.

Bendrovės verslo modelis pasižymi didelės apimties veiklos pinigų srautais (viršijančiais 100 proc. EBITDA) ir mažomis kapitalo investicijomis (2017 m. – 0,3 mln.). Tai suteikia galimybę didelę pajamų dalį išmokėti akcininkams. Reguliarus dividendų mokėjimas – viena svarbiausių bendrovės strategijos dalių. Valdyba tikisi, kad įvertinus audituotus pirmojo 2018 m. pusmečio bendrovės rezultatus bus išmokėta apie 6 mln. eurų tarpinių dividendų. Ilgalaikėje perspektyvoje valdyba ketina rekomenduoti dividendais išmokėti 70-80 proc. grynojo bendrovės pelno.

 

Pranešimą paskelbė: Lina Vaitiekūnaitė, UAB „Publicum”

Parašykite komentarą