Verslas

Nesugalvojate, ką padovanoti vaikams? Neįprastos, bet prasmingos dovanos idėja – pensijų kaupimas

Pensijų kaupime gali dalyvauti ne tik suaugusieji, bet ir vaikai, tačiau apie galimybę papildomai rūpintis savo atžalų finansine ateitimi žino ne visi tėvai. Sudaryti sutartį su III pakopos pensijų fondu vaiko vardu galima nuo pat kūdikystės, o kaupimas nuo kuo ankstyvesnio amžiaus ne tik gali būti naudingas finansiškai, bet ir tapti ilgalaike bei prasminga dovana.

„Artėjant gražiausioms metų šventėms, šalia įprastų, po Kalėdų eglute paliekamų dovanų, savo vaikus galite nustebinti ir kiek neįprasta, tačiau reikšminga dovana, orientuota į jų gerovę ateityje“, – teigia Aistė Paliukaitė, „Luminor“ pensijų produkto vadovė.

Pasak jos, nemaža dalis tėvų nežino, kad savo vaikų ateitimi gali pradėti rūpintis jau dabar, atidarydami sąskaitą III pakopos pensijų fonde ir į ją periodiškai arba sulaukus progos pervesdami pinigus.

„Nors apie laiką, kai jų vaikai paliks namus, galvoja kiekvienas tėtis ir mama, dažniausiai taupymas atžalų rytojui būna orientuotas į trumpalaikį laikotarpį. Kaupimas pensijai padės siekti stabilaus pagrindo senatvėje ir parodys vaikui gerą pavyzdį, kad būtina galvoti apie finansinę savo ateitį“, – sako A. Paliukaitė.

Ji akcentuoja, kad vaikai turėtų pradėti mokytis taupyti kuo anksčiau, o kaupimas jų pensijai – puikus būdas ugdyti finansinio raštingumo pradmenis nuo pat mažens.

„Birželį „Luminor“ užsakymu rinkos tyrimų bendrovės „Norstat“ atliktas tyrimas atskleidė, kad savo pensija papildomai nesirūpina beveik penktadalis Lietuvos gyventojų. Šią problemą spręsti padėtų visapusiška edukacija finansinio raštingumo klausimais kuo ankstesniame amžiuje, pradedant dar namuose ir mokykloje“, – sako A. Paliukaitė.

Galimybė sutaupyti daugiau

Svarbu paminėti, kad III pakopoje kaupiamos gyventojų lėšos yra nuolat investuojamos, dėl to turėsite galimybę sukaupti didesnę sumą, nei kas mėnesį pervesdami pinigus į atskirą sąskaitą.

„Laikui bėgant pinigai nuvertėja, o tai turėtų paskatinti tėvus apsispręsti dėl pensijos kaupimo vaikams. Kadangi sudarant sutartį su pensijų fondu amžiaus apribojimų nėra, anksčiau pradėjus kaupti galima tikėtis daugiau sutaupyti savo atžalų pensijai“, – teigia „Luminor“ pensijų produkto vadovė.

Jei pinigus į pensijų fondą perveda vaiko iki 18 metų tėvai arba neįgalaus vyresnio vaiko tėvai, jie gali pasinaudoti pervedimams taikoma gyventojų pajamų mokesčio (GPM) lengvata. Kaupdami kasmet, mokesčių mokėtojai gali susigrąžinti iki 20 proc. įmokų į III pakopos pensijų fondą siekiančią sumą. Maksimali suma, kurią galima susigrąžinti, siekia 300 eurų per metus.

Norint susigrąžinti GPM už šiuos metus, į vaiko pensijų fondą pinigus reikėtų pervesti iki metų galo, t. y. gruodžio 31 d.

Kaupdamas pensijų fonduose, patiri investavimo riziką, o tai reiškia, kad investicijų vertė gali ir kilti, ir kristi, gali atgauti mažiau negu investavai. Jei į finansines priemones investuojama užsienio valiuta, valiutos keitimo kurso pokyčiai gali turėti įtakos investicijų grąžai. „Luminor investicijų valdymas“ investicijų grąžos, pensijų fondų pelningumo ar išmokamų anuiteto dydžių negarantuoja. Pensijų fondų praeities rezultatai negarantuoja ateities rezultatų. Prieš priimdamas sprendimą kaupti papildomą pensiją „Luminor“ pensijų fonduose susipažink su pensijų fondų taisyklėmis, taikomais atskaitymais, investavimo strategija ir rizikos veiksniais. Pensijų fondus valdo UAB „Luminor investicijų valdymas“, įm. k. 226299280.

Pranešimą paskelbė: Matas Noreika, UAB „Gravitas Partners“

Rekomenduojame
 
EMU Australia Magical Unicorn Walker Pale Pink 18M+
 
ALTERCORE 552 Black 37
 
Laundry Soap Méga Propre Audinių skalbiklis, 1000ml
 
REIMA Kuhmoinen Pale Rose 86
 
REIMA Tukeva Black 39

Parašykite komentarą