Verslas

Nelegaliems kirtimams artėja galas

Sustiprinti priemones šalies miškams tausoti ir sugriežtinti atsakomybę už jų niokojimą – tokį tikslą iškėlė aplinkos ministras Valentinas Mazuronis atsakingiems Aplinkos ministerijos padaliniams, pavedęs per savaitę jiems parengti reikiamas teisės aktų pataisas dėl neteisėtų kirtimų.

Teisės aktų pataisų pakete numatoma padidinti neteisėtais kirtimais aplinkai padarytos žalos atlyginimo įkainius, priimti ATPK pakeitimus, kurie padidintų baudas už neteisėtus kirtimus, suteikti miško kontrolės pareigūnams inspektorių įgaliojimus, kad jie galėtų stabdyti medieną vežantį autotransportą ir tikrinti dokumentus bei numatyti privalomą dokumentaciją net ir mažam vežamam medienos kiekiui.

„Miškai – visos šalies, o kartu ir kiekvieno jos gyventojo turtas, neįkainojamas turtas, todėl privalome jį saugoti taip pat rūpestingai, kaip ir asmeninį. Negalime leisti, kad mišką niokotų piktavaliai, jį neteisėtai kirsdami. Ir negalime būti ramūs, kol yra tokių pažeidimų, nors jų ir mažėja“, – sako ministras V. Mazuronis.

Aplinkos ministerijos Valstybinės miškų tarnybos duomenimis, per pastarąjį dešimtmetį šalies miškuose neteisėtų kirtimų atvejų sumažėjo daugiau kaip penkis kartus. Jeigu 2003 m. jų nustatyta 1751, tai 2012 m. – 319. Mažėja ir neteisėtai iškirstos medienos kiekiai. Per dešimtmetį jie sumažėjo daugiau kaip šešis kartus: 2003 m. buvo iškirsta 43,3 tūkst. kubinių metrų, o 2012 m. – 6,4 tūkst. kubinių metrų, tačiau vis dar pasitaikantys kad ir pavieniai, bet grubūs pažeidimai verčia imtis griežtesnių priemonių.

Vienas svarbiausių veiksnių, kodėl mažėja neteisėtų miško kirtimų, – intensyvi prevencinė miško apsaugos pareigūnų veikla. Jeigu bus sugriežtinta pažeidėjų atsakomybė ir padidinti aplinkai padarytos žalos atlyginimo įkainiai, tai leistų dar gerokai sumažinti neteisėtų kirtimų skaičių ir apimtis.

Parašykite komentarą