Renginiai

Negalia, dovanojusi galią veikti: konferencijos „No Limits“ atgarsiai

Rugsėjo 30-ąją Kauną sudrebino išskirtinis renginys – čia pirmą kartą surengta motyvacijos konferencija „No Limits“. Renginio organizatoriai suteikė galimybę pasiklausyti ne tik geriausių lietuvių lektorių, bet ir uždėjo net dvi vyšnaites ant torto – pakvietė garsiuosius motyvatorius Borisą Grundlą ir Niką Vujičičių. Abu šie pranešėjai kaustomi sunkios negalios, tačiau tai jiems nesutrukdė pasiekti pasaulinę šlovę ir įkvėpti tūkstančius. Australas N. Vujičičius Lietuvoje lankėsi pirmą kartą, tuo tarpu vokietis B. Grundlas 2014 m. jau yra dalyvavęs konferencijoje „Forum One“.

B. Grundlo sėkmės pamokos

B. Grundlas buvo profesionalus Vokietijos tenisininkas, kai jo gyvenimą pakeitė viena skaudi nelaimė – nerdamas iš didelio aukščio, jis patyrę sunkią traumą, po kurios 90 proc. jo kūno sukaustė paralyžius. Po reabilitacijos buvęs sportininkas tapo garsiu vadybos ekspertu. B. Grundlas paskaitoje „Laisvos valios dovana: kaip tapti bosu savo galvoje?“ atskleidė kelias esmines sėkmės tiesas. Pirma, mąstymas – tai galingiausias pasaulyje „ginklas“. Antra, sėkmingi žmonės daugiausiai dėmesio sutelkia į tai, ką turi, o ne į tai, ko jiems trūksta. Iš dalies kelią sėkmei užkerta ir įnirtingas savęs lyginimas su kitais.

Itin vertinga B. Grundlo pamoka – klausyti tų, kurie rodo realius rezultatus, o ne tų, kurie tik tuščiažodžiauja ir žarsto nepagrįstus patarimus. Kaip ir daugelis konferencijos „No Limits“ pranešėjų, B. Grundlas akcentavo intuicijos galią – tikrąjį kelią ir sėkmės paslaptis dažnai pakužda būtent intuicija. Garsusis pranešėjas nemažai kalbėjo apie interpretavimo galią – tą patį įvykį galima įvertinti tiek iš teigiamos, tiek ir iš neigiamos perspektyvos. Mintimis sugrįžęs į tą dieną, kai įvyko lemtingoji nelaimė, B. Grundlas atviravo, kad ir dabar būtų šokęs iš 40 metrų aukščio , o pokyčiai tapo nauja pradžia.

Iškilti į aukštumas N. Vujičičiui padėjo atkaklumas

N. Vujičičius pamena, kad atkaklus jis buvo nuo pat vaikystės. Vos už kelis dolerius per savaitę jis namuose siurbdavo grindis (tik įsivaizduokite, kaip tai reikėjo atlikti vaikui, neturinčiam galūnių). Kitas atkaklios asmenybės bruožas – tai gebėjimas niekada nepasiduoti. Nusprendęs tapti lektoriumi, N. Vujičičius savo karjerą pradėjo skaitydamas paskaitas mokyklose. 52 mokykloms atsisakius lektoriaus paslaugų, 53-ioji sutiko pasiklausyti užsispyrusio ir savo kelią beatrandančio jaunuolio. N. Vujičičius pirmą paskaitą skaitė 2002-aisiais.

Šiandien N. Vujičičius jau gali didžiuotis įdirbiu: pranešėjas yra aplankęs 63 šalis, skaitęs per 3000 pranešimų, jo gyvai klausėsi daugiau nei 110 tūkst. gerbėjų, o per televiziją – per 1,4 mlrd. žmonių. Per savaitę N. Vujičičius sulaukia daugiau nei 100 pakvietimų dalyvauti įvairiuose renginiuose.

Parengė Rūta Anusevičienė

Parašykite komentarą