Sveikata

Neatlygintina verslo dovana VUL Santaros Klinikoms – funkciniai marškinėliai sudėtingų būklių pacientams

Pandemija į gydytojų darbą privertė pasižiūrėti pro padidinamąjį stiklą. Kalbos apie jų prasmingą darbą ir pagalbos jiems reikalingumą vis dar netyla. Pandemija baigsis, o medicinos darbuotojų kasdienė kova už žmonių sveikatą ir gyvybę tęsis.

Nors visų dėmesys pastaruosius du mėnesius buvo nukreiptas į vieną virusą, kitos ligos niekur nedingo. Daugybe apribojimų pažymėtas pastarasis laikotarpis ypatingai sunkus buvo lėtinėmis ar kitomis ūmiomis ligomis sergantiems pacientams.

Funkciniai marškinėliai – verslo dovana VUL Santaros Klinikoms

„Koronaviruso pandemijos metu gydymo įstaigoms paramą suteikėme tuo metu taip reikalingomis apsaugos priemonėmis, tačiau koronaviruso sukeltomis problemomis nei pacientų, nei medicinos darbuotojų rūpesčiai nesibaigia. Šis laikas paskatino daug ką permąstyti, taip ir kilo idėja apie tokią – funkcinių marškinėlių dovaną ligoninei“, – kalbėjo UAB „Mantinga“ Valdybos pirmininkas ir „Mantingos labdaros ir paramos fondo“ įkūrėjas Klemencas Agentas.

Specialius marškinėlius pagamino UAB „Omniteksas“

„Trikotažinių drabužių sportui ir laisvalaikiui gamybos patirtį skaičiuojame dešimtmečiais. Kaip bebūtų paradoksalu, sporto ir ligoninės drabužiai turi bent kelis esminius panašumus. Dėvintys šiuos drabužius asmenys daug prakaituoja, apranga turi nevaržyti judesių, turi būti greitai apvelkama ir nuvelkama, o svarbiausia – dažnai skalbiama. Iš „Mantinga“ savininko gavę užklausą apie drabužių partiją ligoninėms, pasitelkėme žinias, Santaros Klinikų pateiktus pavyzdžius ir pagaminome funkcines ligoninės palaidines, kurios turi visas reikalingas savybes“, – pasakojo UAB „Omniteksas“ Valdybos narys ir akcininkas Vydas Damalakas.

Svarbiausias noras – palengvinti pacientų patiriamus sunkumus

„Ligoniams po chemoterapijų, sudėtingų transplantacijų operacijų funkcinius marškinėlius dėvėti reikia nuolat. Funkciniai marškinėliai specialiai pasiūti taip, kad palengvintų kateterių priežiūrą, pacientus būtų lengva perrengti. Sudėtingų būklių pacientų drabužiai gana greit dėvisi, praranda estetines ir funkcines savybes. Ši dovana – 800 vnt. yra itin reikšminga ne tik Santaros klinikų ligoniams, tačiau palengvina ir personalo darbą. Dalis marškinėlių pasiūti naudojant sertifikuotą bei kliniškai išbandytą tekstilę su sidabro jonais. Bus labai įdomu įvertinti šio inovatyvaus gaminio privalumus, kasdieninį naudojimą “, – padėką reiškė VUL Santaros Klinikų gydytojas hematologas, Imunosupresuotųjų specializuotos pagalbos skyriaus vedėjas, medicinos mokslų daktaras Valdas Pečeliūnas.

Antimikrobinė sidabro jonų apdaila

„Medžiagos gamybai pasirinkome medvilnės su poliesteriu verpalus, nes tokia sudėtis tinkamiausia dažnai skalbiamiems drabužiams. Dažėme Skandinavų ligoninėse patikrintomis spalvomis. Dalis marškinėlių pasiūti, panaudojant medžiagą, kuriai taurinimo proceso metu buvo uždėta antimikrobinė sidabro jonų apdaila. Į medžiagą įterpti sidabro jonai neleidžia daugintis bakterijoms, sudaro nepalankią aplinką virusų ir įvairių mikrobų dauginimuisi, todėl suteikia daugiau saugumo drabužius dėvintiems asmenims, nereikalauja labai dažno jų keitimo ir leidžia skalbti žemesnėje temperatūroje pasiekiant tą patį saugumo lygį“, – apie marškinėlius pasakojo V. Damalakas.

Inovatyvumas ne tik versle, bet ir pagalboje

„Tokie marškinėliai Lietuvos ligoninėse – nauja ir inovatyvu. „Mantinga“ verslas nuo pat pirmų dienų grindžiamas inovatyvumo idėja, ši pamatinė idėja persismelkė ir į fondo veiklą. Nors fondo išgryninta kryptis – švietimas, turime būti lankstūs suteikdami pagalbą“, – priduria K. Agentas.

„Mantinga“ – bendruomeniška įmonė, ištikima savo miesto bendruomenei išliko ir šįkart – 150 vnt. marškinėlių bus įteikta ir Marijampolės ligoninei.

Pranešimą paskelbė: Žaneta Grašienė, UAB „Novos gama”

Parašykite komentarą