IT naujienos

Naujuose taksi automobiliuose – sąžiningos technologijos

Vilniuje daugėja taksi automobilių, kuriuose galima sumokėti mobiliąja pinigine. Pasak taksi įmonių vadovų, šis būdas padeda išvengti sukčiavimo ir suteikia patogumo tiek keleiviams, tiek vairuotojams.

„15-oje naujų savo automobilių įdiegėme galimybę atsiskaityti „Paysera“ mobiliąja pinigine, kurią pasirinkome dėl patogumo ir mažų mokesčių“, – sako kompanijos „taksi Pro1“ vadovė Rasa Jakštienė.

Pasak jos, atsiskaitant „Paysera“ mobiliąja pinigine, kuriai reikia tik išmaniojo telefono, nelieka jokių su grynaisiais pinigais susijusių rūpesčių, pradedant tikslios grąžos sumos nebuvimu ir baigiant papildoma biurokratine našta apskaitant grynus pinigus.

„Pastaruoju metu viešumoje nuskambėjo kelios istorijos apie nesąžiningus su individualios veiklos pažymėjimais dirbančius taksi vairuotojus. Nenorime, kad pavieniai atvejai mestų šešėlį ant viso sektoriaus, todėl mūsų įmonės veikloje visuomet skatiname verslo skaidrumą didinančias naujoves“, – teigia p. Rasa.

Elektroninių pinigų įstaigos „EVP International“, kuri administruoja sistemą Paysera (Mokėjimai.lt) produktų plėtros vadovo Justo Noreikos teigimu, įdiegti naujovišką atsiskaitymo būdą į „taksi Pro1“ automobilius buvo labai paprasta.

„Tam pakako taksi automobiliuose esančiuose planšetiniuose kompiuteriuose įdiegti nemokamą „Paysera Retailers“ programėlę, kuri paverčia išmaniuosius įrenginius mobiliaisiais kasos aparatais“, – sako J.Noreika.

Atsiskaitymas mobiliąja pinigine „Paysera“ pagrįstas QR kodu – užtenka jį nuskenuoti ir patvirtinti mokėjimą. Naujasis mokėjimo būdas įdiegtas 2013 m. laidos „Dacia Lodgy“ automobiliuose. Juose taip pat galima sumokėti grynaisiais ir kortele.

Įdiegusi šią naujovę, „taksi Pro1“ skelbia akciją, 1 km kelionės mokant „Paysera“ mobiliąja pinigine kainuos 2,00-2,35 lito vietoje įprastų 2,35–2,70 lito. Tiesa, prieš kelionę reikės įspėti vairuotoją, kad bus mokama „Paysera“ mobiliąja pinigine.

„Šia akcija siekiame populiarinti modernų ir saugų atsiskaitymą, kuris yra patogesnis apskaitai nei kortelės ar grynieji. Kalbu pirmiausia apie įmones, kurios taksi naudoja savo veikloje ar apmoka taksi paslaugas savo darbuotojams. Įmonėms taip pat siūlome ir nebankinį atsiskaitymo būdą be grynųjų pinigų, kuriam nereikia net ir išmanaus telefono. “, – sako Rasa Jakštienė.

„Paysera“ mobilioji piniginė yra visiškai nemokama programėlė, kurią gali atsisiųsti iOS, „Android“ ir „Windows Mobile“ operacines sistemas palaikančių įrenginių savininkai.

Be „Pro1“ automobilių mobiliąja pinigine „Paysera“ taip pat galima atsiskaityti „Jazz Express“ taksi. Artimiausiu metu atsiras ir daugiau taksi kompanijų, kurių keleiviai galės atsiskaityti mobiliąja pinigine.

Su „Paysera“ pinigine taip pat galima sumokėti už prekes ir paslaugas įvairiuose restoranuose ir „Lukoil“ degalinėse, kuriose įdiegta „WoraPay“ mokėjimų sistema.

Parašykite komentarą