Verslas

Naujiems „Lidl Lietuva“ darbuotojams – tvaresniais produktais papildytas pasveikinimo dovanų rinkinys

Pasitikimo dovanų rinkiniai naujiems įmonių darbuotojams jau tampa ilgamete personalo valdymo praktikų tradicija. Tačiau ir į šią sritį pamažu ateina naujos tendencijos, kurios skatina darbdavius atidžiai peržiūrėti dovanų krepšelį ir jį tobulinti. Atsižvelgdama į darbuotojų patarimus ir tendencijas, įmonė „Lidl Lietuva“ naujiems komandos nariams skiriamą dovanų rinkinį šiemet papildė tvaresniais produktais.

Žinia, kad prie komandos prisijungs naujas darbuotojas, džiugina tiek vadovus, tiek kitus kolektyvo narius, teigia „Lidl Lietuva“ personalo vadovė ir valdybos narė Sandra Savickienė. Pasak jos, šis karjeros pokytis turi būti malonus ir naujai prisijungiančiam asmeniui.

„Naujiems darbuotojams įteikiame specialias pasitikimo dovanas – pasveikinimo rinkinius, kuriuos reguliariai atnaujiname atsižvelgdami į juos anksčiau gavusių kolegų pastebėjimus. Siekdami gerinti darbuotojų patirtį, nuo vasario mėnesio rinkinius papildėme tvaresniais produktais: gertuve, ekologišku daugkartiniu puodeliu, daugkartiniais maišeliais vaisiams ir daržovėms“, – dalijasi S. Savickienė.

Taip pat atnaujintame rinkinyje nauji darbuotojai ras riešinę, kurią įtraukti rekomendavo patys „Lidl“ komandos nariai bei „Lidl“ prekės ženklo šokoladą, padedantį pažinti įmonės produkciją nuo pat pirmųjų darbo dienų. Kartu įteikiamas ir specialus sveikinimo atvirukas su „Lidl Lietuva“ generalinio direktoriaus linkėjimais.

Dėmesys nuo pat pirmos akimirkos

Kiekvieno naujai prie įmonės prisijungiančio darbuotojo integracija prasideda nuo specialių pasveikinimo dienų naujokams. Jas galima laikyti svarbiausia šio proceso dalimi, nes tuo metu naujas komandos narys plačiau susipažįsta su įmone bei atskirų jos padalinių darbu.

Pasak S. Savickienės, artimesnis susipažinimas su darboviete padeda žmogui greičiau įsilieti į organizacijos procesus bei perprasti jos veikimo modelį. Be to, naujų darbuotojų atvyksta pasveikinti ir „Lidl Lietuva“ valdybos narys. Identiškai sutinkami tiek centriniame biure, tiek logistikos sandėlyje ar parduotuvėse dirbantys komandos nariai. Tai parodo įmonės pagarbą darbuotojams ir užtikrina, kad visų jų pastangos bei motyvacija vertinami ir atlyginami vienodai.

Kruopštus integracijos procesas

Sėkmingas naujokų integravimo procesas yra itin svarbus tolimesnei darbuotojo gerovei įmonėje užtikrinti. Tyrimų įmonės „Brandon Hall Group“ analizė rodo, kad sklandus naujo kolegos įvedimas į darbovietę gali pagerinti darbuotojo išlaikymą net 82 proc.

„Prie „Lidl Lietuva“ komandos prisijungę darbuotojai vertina jiems skiriamą dėmesį ir pagalbą, tai juos motyvuoja ir leidžia jaustis užtikrinčiau, pamiršti baimes ir drąsiai mokytis naujų dalykų. Dėl to nuolat tobuliname įmonėje veikiantį naujo darbuotojo įvedimo procesą ir įvairiais būdais stengiamės užmegzti artimą ryšį su darbuotojais“, – sako S. Savickienė.

Naujo komandos nario įvedimo proceso trukmė priklauso nuo užimamų pareigų. Pavyzdžiui, parduotuvių darbuotojų integracija trunka mėnesį, šio laiko užtenka susipažinti su atsakomybėmis bei jaustis užtikrintai atliekant užduotis. Logistikos sandėlyje Kaune ar centriniame biure Vilniuje dirbančių kolegų įdirbio procesas ilgesnis, gali trukti nuo pusės iki vienerių metų.

Nepaisant to, viso integracijos proceso laikotarpiu naujam „Lidl“ darbuotojui padeda tiesioginis vadovas, kuris atsako už sklandžią komandos nario adaptaciją ir teikia grįžtamąjį ryšį. Greičiau perprasti darbo subtilybes bei nerašytas taisykles padeda ir du kolegos – bičiulis ir mokytojas. Pirmasis su naujuoju savo bendradarbiu bendrauja neformaliai ir taip dalijasi vidinės darbo atmosferos patirtimi. Antrasis perteikia darbinę patirtį, žinias bei supažindina kolegą su organizacijos procesais.

Siūlo konkurencingą atlyginimą ir kitas papildomas naudas

Naujiems ir esamiems „Lidl Lietuva“ darbuotojams yra siūlomas konkurencingas atlyginimas. Remiantis „Rekvizitai.lt“ duomenimis, gruodžio mėnesį darbo užmokesčio vidurkis įmonėje siekė 1703,82 eurus prieš mokesčius ir buvo 12 proc. didesnis nei antroje ir 27 proc. didesnis nei trečioje vietoje esančio prekybos tinklo vidutinis atlyginimas.

Nuo šių metų sausio 1 d. visų „Lidl Lietuva“ darbuotojų darbo užmokestis padidėjo 5–15 proc. Logistikos centro darbuotojams tai yra jau antras darbo užmokesčio didinimas per metus, todėl iš viso jų atlyginimai padidėjo 5–21 proc. Algų biudžeto didinimui iki 2022 finansinių metų pabaigos papildomai įmonė skirs 9 mln. eurų.

Ketvirtus metus iš eilės „Lidl Lietuva“ buvo apdovanota prestižiniais „Top Employer 2022 Lietuva“ ir „Top Employer 2022 Europe“ sertifikatais. Įmonei apdovanojimai suteikti už ypatingai geras darbo sąlygas, atsakingą požiūrį į komandos narių gerovę, plačias karjeros galimybes ir papildomas naudas.

Dabartinį „Lidl Lietuva“ darbuotojų naudų krepšelį sudaro privatus papildomas sveikatos draudimas, imunitetą stiprinantys vitaminų rinkiniai, apmokami gydytojo psichoterapeuto ar psichologo-psichoterapeuto psichoterapijos seansai, nedarbo dienos per didžiąsias metų šventes bei vidiniai ir išoriniai mokymai.

„Lidl Lietuva“ šiuo metu dirba daugiau nei 2,5 tūkst. darbuotojų. Daugiau nei 100 komandos narių prekybos tinklas laukia prisijungiant prie centrinio biuro kolektyvo Vilniuje, logistikos sandėlio komandos Kaune ir parduotuvių darbuotojų įvairiuose Lietuvos miestuose.

Lietuvoje iš viso veikia 60 „Lidl“ prekybos tinklo parduotuvių 24-uose šalies miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Marijampolėje, Kėdainiuose, Telšiuose, Kretingoje, Mažeikiuose, Tauragėje, Jonavoje, Panevėžyje, Ukmergėje, Utenoje, Plungėje, Palangoje, Elektrėnuose, Visagine, Šilutėje, Radviliškyje, Vilkaviškyje, Druskininkuose bei Rokiškyje.

Pranešimą paskelbė: Monika Besevičiūtė, UAB „coagency”

Parašykite komentarą