Verslas

Nauji eksporto lyderių programos „Sparnai“ dalyviai pradeda pirmą rotaciją įmonėse

Inovacijų agentūros drauge su Kauno technologijų universitetu (KTU) įgyvendinamos eksporto lyderių programos „Sparnai“ dalyviai baigė teorinį eksporto vadybos pasiruošimą ir pradeda praktines stažuotes Lietuvos eksportuojančiose įmonėse.  

Ketvirtą kartą Lietuvoje įgyvendinamos eksporto lyderių programos „Sparnai“ dalyviai nuo šiol yra KTU bakalauro studijų programos „Verslas ir antreprenerystė“ studentai, pasirinkę šią specializaciją. Įveikę bendruosius universitetinius, studijų krypties ir specializuotus studijų dalykus, nuo šio vasario jie leidžiasi į dvi praktinių įgūdžių stiprinimo rotacijas – pavasario ir rudens. Jau nuo vasario prasideda pirmoji eksporto lyderių programos „Sparnai“ dalyvių penkių mėnesių trukmės rotacija Lietuvos verslo įmonėse.

„Nuolatos kintančioje verslo aplinkoje tarptautinės prekybos stiprinimas yra ypatingai svarbus, o įmonių dalyvavimas šioje programoje yra vienas iš būdų sustiprinti eksporto kompetencijas. Džiugu, kad Lietuvoje eksporto kompetencijų ugdymas jau persikėlė į universitetines studijas, vyksta kryptingas talentų ugdymas eksporto srityje ir Lietuvos verslas jau gali pradėti stiprinti savo konkurencingumą eksporto rinkose pasitekdami jaunuosius eksporto lyderius“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministras Karolis Žemaitis.

Programos „Sparnai“ nauda abipusė. „Dalyvaujančios įmonės įgyja naujas kompetencijas ir pastiprinimą tarptautinės plėtros iššūkių sprendimui, o būsimi eksporto profesionalai augina savo jau turimas žinias ir patirtis kasdien prisidedami prie šių sprendimų. Į įmones ateina specifinių eksporto vadybos žinių turintys, žingeidūs ir veržlūs jaunieji eksporto lyderiai, kurie nekantrauja savo jėgas išbandyti praktikoje ir prisidėti prie įmonių eksporto sėkmės“, – teigia Simona Buziliauskienė, Inovacijų agentūros Eksporto skatinimo ir tikslinių rinkų skyriaus vadovė.

Pirmosios pavasario rotacijos įmonių atrankos etape buvo atrinktos įvairių verslo sektorių įmonės: IT ir inžinerinių technologijų sprendimų, stiklo, metalo apdirbimo, baldų, maisto gamybos. Atrinktos įmonės, prieš prasidedant pirmajai rotacijai, susitiko su programos dalyviais, išsakė savo lūkesčius, susiderino preliminarias užduotis su būsimais praktikantais.

Pasak prekės ženklą „Pušku pušku“ valdančios UAB „Pupt“ įmonės pardavimų vadovo Edvino Jodoko, dalyvaudama šioje programoje įmonė tikisi gauti naujų idėjų ir aktyvaus dalyvio įsitraukimo į pardavimų komandos darbą, su galimybe stiprų ir lūkesčius atitinkantį komandos narį pakviesti dirbti kartu. „Pradžioje tikimės stiprios pagalbos mūsų pardavimų žmonėms, taip pat daug dėmesio skirti naujų klientų paieškai tikslinėse eksporto rinkose“, – teigia E. Jodokas. 

Metalo ir stiklo konstrukcijų gamybos MB „Piritas“ eksporto lyderių programoje „Sparnai“ dalyvauja jau antrą kartą. Anot įmonės vadovo Gedimino Krištopaičio, pirmoji patirtis buvo labai sėkminga, todėl ir šį kartą mato prasmę dalyvauti. „Iš būsimo stažuotojo tikimės įdirbio mums naujoje rinkoje Italijoje, kur iki šiol neturime jokių partnerių, o potencialą savo gaminamai produkcijai matome didžiulį“, – pažymi G.Krištopaitis

Su nekantrumu savo naujojo komandos nario laukia ir įmonė UAB „Rebusa“, gaminanti vaikiškus baldus. Įmonės vertinimu, iki šiol jai pritrūkdavo motyvacijos aktyviai verslo plėtrai užsienyje, o dabar ji jau jaučiasi pasiruošusi žengti naują žingsnį. „Turime tikslą plėstis, programos dalyviui sudarysime visas sąlygas sklandžiai prisijungti prie mūsų komandos ir susipažinti su įmonės veikla. Tikime, kad dalyvavimas šiame projekte mums padės pastatyti tvirtą, sėkmingą pamatą eksporto plėtrai“, – teigia Enrika Jurkėnienė, UAB „Rebusa“ įmonės vadovė.

Eksporto lyderių programos „Sparnai“ dalyviai pirmosios rotacijos metu įmonėse atliks tikslinių rinkų analizes ir vertins jų potencialą galimai plėtrai, rengs įėjimo į naują rinką planus paremtus marketingo ir pardavimo strategijomis, ieškos naujų verslo partnerių.

Pirmojoje rotacijoje dalyvauja šios atrinktos įmonės: UAB „Altas IT“, UAB „Bunasta“, UAB „Elinta Charge“, AB „NEO Finance“, UAB „Novameta“, MB „Piritas“, UAB „Pupt“, UAB „Rebusa“, UAB „Ventmann“.

Antroji programos dalyvių „Sparnai“ rotacija įmonėse vyks rudenį, į kurią įmonių registraciją  Inovacijų agentūra jau yra atidariusi, o atranką atliks iki pirmosios pavasario rotacijos pabaigos. Įmonių registracija vyksta čia.

Apie eksporto lyderių programą „Sparnai“:

Eksporto lyderių programos „Sparnai“ tikslas – didinti šalies konkurencingumą ir ugdyti talentus. Nuo 2014 metų vykstanti eksporto lyderių programa „Sparnai“ per tris programos įgyvendinimo laikotarpius sulaukė didelio pasisekimo. Projekto sėkmė matuojama skaičiais, pasiektais įmonių lūkesčiais ir įgytomis bei patobulintomis dalyvių kompetencijomis. Iki šiol iš viso programoje „Sparnai“ sudalyvavo 135 įmonės, praktiką jose atliko 54 dalyviai,  preliminarių kontraktų sudaryta už 18,3 mln. Eur, o tarptautiniai pardavimai sudarė beveik 13 mln. Eur.

Daugiau apie programą: https://www.sparnai.inovacijuagentura.lt/

Pranešimą paskelbė: Jolita Mažeikiėnė, Inovacijų agentūra, Všį

Parašykite komentarą