Verslas

Naujas požiūris į monetų aukcionus: keliamės į internetą

Lietuvoje jau veikia internetinė platforma, suteikianti galimybę visiems norintiems pelningai parduoti savo turimas monetas, banknotus, medalius, ordinus ir kitas vertybes. Numisbalt.com aukcione statymai pradedami vos nuo 5 Eur, todėl jame gali dalyvauti ne tik ketinantys kažką parduoti, bet ir visi svajojantys įsigyti vertingą numizmatinį daiktą.

Keičiantis laikams ir plintant technologijoms, visą pasaulį užkariavę salės aukcionai vis dažniau keliasi į virtualią erdvę. Deja, Lietuvoje iki šiol jie nebuvo profesionaliai organizuojami. Apie norą parduoti savo vertybes kolekcionieriai dažniausiai skelbė socialiniuose tinkluose, skelbimuose ar dalinosi informacija numizmatų klubuose.

„Numisbalt“ pirmasis tarptautinis internetinis aukcionas įvyko 2019 m. lapkritį. Tam buvo ilgai ir kruopščiai ruoštasi: kuriama platforma, perkama įranga, atliekamas vertybių fotografavimas, organizuojami mokymai, analizuojama aukcionų priežiūros teisinė bazė. „Buvome pirmieji, profesionaliai organizavę internetinį aukcioną, kuris sulaukė tikrai nemažo susidomėjimo“, – sako įmonės „Ateities bankas“, valdančios prekių ženklą „Numisbalt“, atstovas Artūras Solomacha. „Tiesa, tik apie 15 % aukcione parduotų vertybių pasilieka mūsų šalyje, dauguma numizmatinių daiktų papildo užsienio pirkėjų kolekcijas“.

Tarp aukcione parduodamų vertybių – ne tik lietuviški litai, bet ir Rusijos, Vokietijos, JAV bei egzotiškų kraštų monetos. Nepaisant to, reikia pasidžiaugti, kad vis daugiau vertingų su mūsų valstybe susijusių pirkinių įsigyja Lietuvos numizmatai ir taip prisideda prie valstybingumo bei istorinio paveldo išsaugojimo. Juk kiekviena moneta – tai gyvosios istorijos paminklas, išlikęs iki mūsų dienų.

Iš įsimintinesnių paskutiniojo jau penktojo aukciono, vykusio gegužės 10–24 d., pirkinių galima paminėti 1990 m. vieno cento bandomąją monetą, kurią pavyko parduoti už 1250 Eur ar 1925 m. vieno lito aukščiausios būklės monetą, už kurią aukciono dalyvis nepagailėjo net 3700 Eur.

Šiandien aukcionų populiarumas auga, todėl jie pritraukia vis daugiau ne tik ketinančių parduoti kolekcinius daiktus, bet ir juos pirkti. Registruojasi ir nemažai aukciono stebėtojų, nes žmonėms labai įdomu matyti patį procesą.

Šiuo metu jau vyksta šeštasis tarptautinis aukcionas numisbalt.com platformoje, iki liepos 9 d. galima apžiūrėti parduodamas vertybes ir daryti statymus. Šiais metais dar planuojama surengti keturis tokius aukcionus.

Numizmatika – tai ne tik gyvenimo būdas, dažnai tai viso gyvenimo veikla, nuolatinės unikalumo ir istorijos paieškos. Suprasdama išaugusį poreikį prekių ženklo „Numisbalt“ valdytoja UAB „Ateities bankas“ organizuoja internetinius aukcionus, kuriuose parduodamos ir perkamos pačios įvairiausios numizmatinės vertybės. Aukcionai pritraukia vis daugiau kolekcionierių ir šia veikla besidominčių žmonių. Įmonėje dirba 4 darbuotojai.

Pranešimą paskelbė: Ramunė Kilaitė, UAB „Reladus”

Parašykite komentarą