Studijos

Naujai išrinktas rektorius prof. Rimvydas Petrauskas prisieks Vilniaus universitetui

2020 m. balandžio 1 d. (trečiadienį) 15.00 val. Mažojoje auloje prof. Rimvydas Petrauskas iškilmingai perskaitys ir pasirašys priesaiką Vilniaus universitetui (VU). Ją priims VU Tarybos ir Senato pirmininkės dr. Eglė Radzevičienė ir prof. Dainora Pociūtė-Abukevičienė. Nuo tos akimirkos naujai išrinktasis rektorius pradės eiti VU rektoriaus pareigas.

Prof. R. Petrausko priesaika VU bus transliuojama tiesiogiai internetu. Ją bus galima stebėti VU Facebook paskyroje ir Youtube kanale.

VU rektorius prisieks universitetui ir pasižadės jo bendruomenės nariams rūpintis universiteto klestėjimu, ginti jo autonomiją bei akademinę laisvę, tinkamai jam atstovauti ir garsinti jo vardą Lietuvoje ir pasaulyje.

Reaguojant į ekstremalią padėtį dėl korona viruso (COVID-19) ir VU taikomas prevencines priemones, balandžio 1 d. bus rengiama tik ta rektoriaus inauguracijos dalis, kurios metu išrinktasis rektorius iškilmingai perskaitys ir pasirašys priesaiką universitetui. VU rektoriaus inauguracijos iškilmės atidedamos vėlesniam laikotarpiui.

Tokį protokolinį nutarimą dėl rektoriaus inauguracijos kovo 17 d. priėmė VU Senatas.

Naująjį VU rektorių iš šešių kandidatų sausio 22 d. išrinko VU Taryba.

Prof. Rimvydas Petrauskas – VU Istorijos fakulteto profesorius, dekanas (2012–2020), Lietuvos mokslų akademijos tikrasis narys, Lietuvos nacionalinio istorikų komiteto prezidentas, Tarptautinės Vokiečių ordino tyrimų istorinės komisijos narys, buvęs Lietuvos mokslo tarybos valdybos pirmininkas, Valstybinės lituanistinių tyrimų sklaidos programos pirmininkas, Aukštojo mokslo tarybos narys. Mokslininkas yra apdovanotas Lietuvos mokslo premija (2019), Gedimino ordino Riterio kryžiumi (2018) ir Lenkijos Respublikos ordino Riterio kryžiumi (2019).

Pranešimą paskelbė: Liudmila Januškevičienė, Vilniaus universitetas

Parašykite komentarą