Verslas

„Nasdaq Vilnius“ tiksluose – stiprinti visuomenės finansinį raštingumą

 Finansinio raštingumo svarbą didina naujos tendencijos Baltijos vertybinių popierių rinkoje. Viena jų – Nasdaq Baltijos rinkoje ženkliai išaugo aktyvių mažmeninių investuotojų skaičius.

„Nasdaq Vilnius” vertybinių popierių birža jungiasi prie Nasdaq grupės Europoje  finansinio raštingumo tarptautinės iniciatyvos, kuria siekiama stiprinti mažmeninių investuotojų finansinį raštingumą. Pagal šią iniciatyvą Nasdaq Šiaurės regiono biržos su vietinėmis nevyriausybinėmis organizacijomis Nasdaq Europos rinkose skatina ir remia finansinį raštingumą, investuotojų apsaugą ir finansinio švietimo sklaidą bei siekia, jog finansinio raštingumo žinios, edukaciniai  patarimai pasiektų kuo įvairesnes visuomenes grupes. Visuomenės finansinio raštingumo stiprinimas  yra vienas iš „Nasdaq Vilnius“ prioritetinių tikslų.

„Nasdaq Vilnius“ vertybinių popierių birža, įsiliedama į šią programą, šiais metais  dar labiau siekia didinti visuomenės finansinį raštingumą drauge su nevyriausybinėmis organizacijomis „Lietuvos Junior Achievement“ ir smulkiųjų investuotojų interesus atstovaujančia Investuotojų asociacija.  Šiuo bendradarbiavimu siekiame didinti švietėjiškas finansinio raštingumo veiklas, kurios pasiektų visas visuomenes grupes.

Drauge su finansinio raštingumo programos partneriais Lietuvoje  „Nasdaq Vilnius“ dalyvaus įgyvendinant švietėjiškas iniciatyvas, kurios suteiks galimybę skirtingo amžiaus ir įvairioms visuomenės grupėms, tarp jų  paaugliams ir suaugusiems,  įgyti reikiamų žinių, valdant asmeninius finansus. Kartu su  partneriais sieksime pagerinti finansinio raštingumo žinias ir įgūdžius, kurie  taip pat padėtų investuotojams ir taupantiems priimti sprendimus investuoti ir didinti žinias apie Baltijos viešą vertybinių popierių rinką, jos veikimo principus, subtilybes, listinguojamas bendroves ir pan. Tikimės, kad aktyvus  finansinis švietimas  sukurs teigiamus pokyčius investavimo kultūroje Lietuvoje.

Finansinio raštingumo svarbą didina ir naujos tendencijos Baltijos vertybinių popierių rinkoje. Viena jų – Nasdaq Baltijos rinkoje ženkliai išaugo aktyvių mažmeninių investuotojų skaičius bei pastebime, jog  didėja visuomenės edukacinių žinių poreikis apie ilgalaikį investavimą. Šias tendencijas pagrindžia ir prekybos Baltijos rinkoje statistika. Pavyzdžiui, vidutinis dienos sandorių skaičius Baltijos akcijomis 2021 m. padidėjo daugiau kaip du kartus, palyginti su praėjusiais metais (nuo vidutiniškai 2410 sandorių per dieną iki 4894 sandorių vidutiniškai per dieną), ir beveik 10 kartų, palyginti su 2019 m. Visa tai rodo, kad smulkių investuotojų skaičius Baltijos rinkoje auga ir jų aktyvumas didėja.  Be to, šiuo metu esant svyravimams finansų rinkose,  finansinio raštingumo ir švietimo iniciatyvos, edukacinės žinios apie „tvarųjį“, ilgalaikį  investavimą tampa ypatingai svarbios visoms visuomenės grupėms.

Šiais metais drauge su smulkiųjų investuotojų interesus atstovaujančia „Investuotojų asociacija“  visuomenę kviesime į  edukacinius investavimo renginius,  nuotolinius seminarus bei renginius su listinguojamų įmonių vadovais, kuriuose pristatysime Nasdaq Baltijos rinkos teikiamas galimybes mažmeniniams investuotojams kartu su analitikų ir ekspertų įžvalgomis.

Norime atkreipti dėmesį bei  pasidžiaugti, kad jau šių metų vasario 8 d. 12 val. simboliniu „Nasdaq Vilnius“ varpo skambesiu „Lietuvos Junior Achievement“ atidarė edukacinę virtualią jaunųjų bendrovių biržą. Mokinių bendrovės, dalyvaujančios verslumo ugdymo programoje „accelerator_x“, viešai platino savo nejuridines akcijas. Šiame edukaciniame renginyje tiek mokiniai, tiek ir visi, besidomintys investavimu, turėjo galimybę susipažinti  su kapitalo rinkoje vykstančiais procesais bei ugdyti lyderystės kompetencijas finansų srityje.  Jaunųjų bendrovių edukacinės akcijos biržos atidarymo ceremoniją ir 5 bendrovių prisistatymus žiūrovai vasario 8 d. galėjo stebėti ir „Verslo žinių“ portale. 

Augant žinių apie investavimą poreikiui, švietėjišką finansinio raštingumo veiklą tęsiame  ir su kitais  partneriais. Pavyzdžiui, didelio dėmesio  tarp  potencialių ir mažmeninių investuotojų sulaukė „Verslo žinių“ rubrikos „Lukas Investuoja“ seminarų ciklas apie investavimo pradžiamokslį bei DELFI konferencija apie investavimą „Mano Investicija“.  Šiais metais tęsiame bendradarbiavimą  „Verslo žinių“ konferencijų renginiuose  ir kitose rubrikose.

„Nasdaq Vilnius“ taip pat jungsis prie Tarptautinės biržų federacijos (angl. WFE)  globalių iniciatyvų, kuriomis kiekvienais metais siekiama atsigręžti į neišnaudotą  finansinio švietimo potencialą ir atkreipti dėmesį į  finansinio raštingumo svarbą, vystant kapitalo rinką. Taip pat planuojamos ir finansinio raštingumo iniciatyvos ir renginiai,  kuriais bus siekiama dar labiau įtraukti moteris į finansų pasaulį ir paskatinti jas aktyviau investuoti.

Pranešimą paskelbė: Daiva Taučkėlaitė, Nasdaq Lietuvoje

carvertical VIN patikra

Parašykite komentarą