Studijos

Nacionalinio muziejaus LDK valdovų rūmų vadovas dr. Vydas Dolinskas tęsia darbą

Kultūros ministerijos kancleris Laimonas Ubavičius pasveikino dr. Vydą Dolinską, šiandien pradedantį naują Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų direktoriaus penkerių metų kadenciją.

Kancleris palinkėjo muziejaus vadovui kartu su darbuotojais išsaugoti ir stiprinti lyderystės pozicijas Lietuvos muziejų sistemoje, ieškoti naujų priemonių ir būdų sudominti visuomenę ir įtraukti ją į muziejaus veiklas, skatinti nacionalinės kultūros atvirumą ir plėtoti tarptautinius ryšius pristatant mūsų istorijos ir kultūros savitumą užsienio auditorijai.

Muziejininkas, istorikas, humanitarinių mokslų daktaras V. Dolinskas kovo mėnesį laimėjo Kultūros ministerijos surengtą konkursą eiti Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų direktoriaus pareigas antrai kadencijai. Muziejui jis vadovauja nuo 2009 metų.

2014 metų kovą įsigaliojusiame Muziejų įstatyme nacionalinių, respublikinių ir savivaldybių muziejų vadovams įvestos penkerių metų kadencijos. 2018 metais įstatymas papildytas nuostata, kad to paties muziejaus vadovu tas pats asmuo gali būti skiriamas ne daugiau kaip dviem kadencijoms iš eilės.

Pranešimą paskelbė: Ramūnas Korsakas, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

Parašykite komentarą