Laisvalaikis

Nacionalinė dailės galerija kviečia virtualiojoje erdvėje pasivaikščioti po parodą apie ateitį

Paskutinius keletą mėnesių daugelis nejučia ėmėme daugiau mąstyti apie ateitį. Beveik prieš metus, 2019 m. vasarą, NDG surengta paroda „Saldus ateities prakaitas“ atspindėjo menininkų žvilgsnį į ateitį ir apėmė pastarųjų 40 metų Lietuvos dailę, pradedant aštuntojo dešimtmečio pabaiga–devintojo dešimtmečio pradžia – laikotarpiu prieš pat didžiąsias permainas. „Dažniausiai apie naująjį Lietuvos meną pradedama kalbėti nuo Sąjūdžio laikų. Tačiau kaip kūrė menininkai dar nenutuokdami apie būsimus pokyčius, tačiau jau pamažu artėdami link jų?“ – klausė parodos kuratorės. Panašiai šiandien galime matyti ir pačią parodą. Kuruojant parodą, niekas negalėjo nuspėti artėjančios pandemijos, tačiau grėsmės nuojautą spinduliuojančių kūrinių parodoje netrūko.

Dabar,  gyvendami laikotarpiu, kuris rengiant parodą dar buvo ateitis, pristatome galimybę iš naujo pažiūrėti šią parodą 3D formatu ir galbūt kitaip įvertinti joje išreikštus kūrėjų lūkesčius ir nuojautas. Menininko Adomo Žudžio parengtą 3D dokumentaciją galite atsisiųsti paspaudę nuorodą http://ndg.lt/SAP_NDG_GAME.zip. Atsiųstą failą išarchyvuokite. Atidarę aplanką, paleiskite programą NDGGamev2.exe . Gero pasivaikščiojimo po parodą!

Programa veikia tik su Windows operacine sistema. Versija McIntosh operacinei sistemai rengiama. Nuorodą taip pat galite rasti NDG svetainėje, atsidarę parodos aprašymą.

Pranešimą paskelbė: Lina Paukštė, Lietuvos nacionalinis dailės muziejus

Parašykite komentarą