Studijos

Muzikinės pasakos scenoje – 120 atlikėjų: premjera jau pirmadienį

Pirmadienį, Kauno „Žalgirio“ arenoje vyks didžiausias kalėdinis renginys visai šeimai – spektaklis „Pasakų medis“. Žiūrovams muzikinę pasaką dovanos įspūdingas kūrėjų būrys – scenoje pasirodys 120 atlikėjų, daugiau kaip dvidešimt populiariausių pasakų herojų, kuriuos įkūnys žinomos ir kylančios Lietuvos scenos žvaigždės. Artėjant premjerai atlikėjai pasakoja, kaip sekasi ruoštis pasirodymui ir kuo bus ypatingi jų personažai.

Spektaklio istorijos pasakotojas

Vieną pagrindinių personažų – Pasakų medį – įkūnys žinomas laidų ir renginių vedėjas Jonas Radzevičius. Atlikėjas prisipažįsta, kad jo paties mėgstamiausia vaikystės pasaka buvo „Meškiukas ir jo draugė Linda“.

 „Dabar tikriausiai mažai kas prisimins šią pasaką, tačiau aš su ja užaugau, iki šiol turiu ir labai saugau šią knygą. Apskritai pasakos mane lydėjo ir vis dar lydi visais gyvenimo etapais: kažkada prašiau, kad jas man skaitytų tėvai, vėliau pats, norėdamas pabėgti nuo rutinos, sugrįždavau prie pamėgtos pasakų knygos puslapių, o dabar gražiausias istorijas skaitau savo vaikams”, – pasakoja J. Radzevičius.

 Jis džiaugiasi, kad spektaklis sutampa su kalėdiniu laikotarpiu, kai visi nori būti ir yra šiek tiek geresni. „Manau, kad unikali spektaklio istorija kiekvieną įkvėps pozityvumu ir suteiks šventinio džiaugsmo“, – tvirtina vaidmens atlikėjas. 

Ypatingas vaidmuo  

Muzikinės pasakos žiūrovai scenoje išvys ir Coliukės personažą. Jį atliks dainininkė Ieva Zasimauskaitė. Atlikėja atskleidžia, kad pasakas jai vaikystėje dažniausiai sekdavo senelis ir jų ji labai laukdavo.

„Coliukė man visada asocijavosi su trapumu ir grožiu, tyrumu ir nuoširdumu. Pradžioje buvo keista, kad būtent man pasiūlė šį vaidmenį, jaučiausi jam per grubi ir ne tokia žavi kaip mažoji Coliukė. Bet dabar jaučiu, kaip šis vaidmuo „atrakina“ manyje labai gražias savybes“, – apie personažą pasakoja I. Zasimauskaitė.

 Pasak dainininkės, spektaklį verta pamatyti dėl jo unikalumo. „Jis susideda iš daugelio pasakų, visos jos – magiškos ir stebuklingos. Tai proga mažiesiems šias gražias istorijas pažinti, o tėveliams – vėl sugrįžti į vaikystę ir pasinerti į pasakų pasaulį, kur pabaiga – visuomet gera“, – apie spektaklį kalba I.Zasimauskaitė.

 Dviprasmiškas personažas

Batuotas katinas – daugeliui gerai pažįstamas personažas, kurį sutikti galima ne tik pasakose, bet ir animaciniuose filmuose. Šį išskirtinį vaidmenį spektaklyje atliks aktorius bei atlikėjas Giedrius Arbačiauskas.

„Tai vienas tų personažų, kurį visuomet malonu vaidinti. Jis – ryškus, charakteringas, kartais dviprasmiškas ir labai spalvingas“, – kalba G. Arbačiauskas.

 Aktoriaus teigimu, nufilmuotas spektaklis praranda savo žavesį, tačiau stebint gyvą vaidybą galima patirti kur kas daugiau: spektaklio metu įsijungia visi žmogaus pojūčiai, unikalią atmosferą sukuria salės kvapas, uždanga bei šviesos.

 „Pasirodymas – tarsi gyvas mechanizmas, kuris kiekvieną kartą bus šiek tiek kitoks“, – teigia G. Arbačiauskas.

 Gruodžio 5-ąją Kauno „Žalgirio“ arenoje taip pat pasirodys Jurgis Brūzga, Tadas Juodsnukis, Deivis ir Renata Norvilai, Ona Slušnytė, Vakarė Jarmalavičiūtė, Augustė Žičkutė, Tomas Žaibus, Gabija Lokytė, šokių grupių „Infinitum“ ir „Modus dance“ šokėjai bei vaikų ir jaunimo vokalo grupė, vadovaujama Rositos Čivilytės. 

Spektaklio muziką kūrė džiazo pianistas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius Artūras Anusauskas, o libretą ir eiliuotą tekstą – laidų bei renginių vedėjas Andrius Rožickas.  Muzikinės pasakos režisierius – Gintautas Zajankauskas.

Pranešimą paskelbė: PR Service, PR Service

Parašykite komentarą