IT naujienos

Moterys išsaugo daugiau vaizdų savo įrenginiuose, tačiau nesugeba jų apsaugoti

Daugiau nei pusė (53 proc.) moterų brangina savo telefone saugomas nuotraukas ir vaizdo įrašus labiau nei patį įrenginį (56 proc.), o tokių vyrų yra 39 proc., liudija „Kaspersky Lab“ ir „B2B International“ apklausos rezultatai. Ketvirtadalis moterų nerimauja dėl šių vaizdų saugumo internete, daugelis vis dar netaiko net paprasčiausių saugumo priemonių.

Per tyrimą taip pat nustatyta, kad moterys dažniau nei vyrai dalijasi su kitais savo (48 proc.) ir pažįstamų žmonių (40 proc.) nuotraukomis, palyginti su 43 proc. ir 33 proc. vyrų atitinkamai. Viena didžiausių saugumo problemų, kurią įvardino 29 proc., yra nuotraukų ir vaizdo įrašų saugumas, jei kibernetiniai nusikaltėliai gautų prieigą prie įrenginių. Vienas iš trijų apklaustųjų nerimauja, kad šiais vaizdais ir kita informacija gali būti dalijamasi netinkamai arba be jų sutikimo, o tai gali turėti nemalonių padarinių, jei siunčiama ne tam asmeniui (30 proc.), ar net sugadinti santykius (31 proc.).

Nepaisant to, daugelis moterų neįvertina, kaip stipriai gali būti pažeidžiamos kibernetinių užpuolikų, tik 19 proc. jų tiki, kad gali tapti užpuolių taikiniu, palyginti su 27 proc. vyrų. Moterys netaiko saugos priemonių, kad apsaugotų savo prietaisuose saugomas taip branginamas nuotraukas ar kitą konfidencialią informaciją. 19 proc. moterų prisipažįsta, kad neapsaugo savo prietaisų slaptažodžiu, o 14 proc. iš viso netaiko jokių saugumo priemonių.

Šis nepakankamas rizikos įvertinimas buvo patvirtintas per neseniai atliktą saugumo viktoriną, kurioje 27 proc. moterų prisipažino, kad nedaro atsarginių kopijų savo prietaisuose, taip rizikuodamos prarasti visas brangias nuotraukas, vaizdo įrašus ir failus, jei jų prietaisas būtų pavogtas ar sugadintas. Vyrai labiau rūpinasi savo prietaisų saugumu: 80 proc. jų patvirtino darantys atsargines kopijas.

„Nenuostabu, kad moterys naudojasi ir vertina savo įrenginiuose saugomą informaciją. Prietaisai vaidina svarbų vaidmenį saugant ir dalijantis maloniais prisiminimais ir palaiko mūsų santykius elektroniniu paštu. Moterys labiau nerimauja dėl emocinio poveikio kitiems, jei prietaisai būtų pavogti ar nulaužti. Tačiau ne tik įžymybės turi nerimauti, jei jų privataus gyvenimo vaizdai būtų paviešinti. Vienintelis būdas apsisaugoti – imtis pagrindinių saugumo priemonių ir saugiai išlaikyti tai, kas vertinga“, – aiškina Deividas Emas, „Kaspersky Lab“ vyriausiasis saugumo ekspertas.

Siekiant nuo kibernetinių nusikaltėlių apsaugoti atvaizdus, vaizdo įrašus ir kitus svarbius duomenis, skaitmeniniame įrenginyje saugomi failai turi būti apsaugoti slaptažodžiais ir šifruojami. Taip pat reikėtų reguliariai daryti atsargines kopijas, kad failai nebūtų prarasti visam laikui, jei prietaisas būtų pavogtas ar sugadintas. Jei šiais duomenimis dalijamasi arba jie kopijuojami, jie turėtų būti šifruojami, kad patekę į blogas rankas liktų apsaugoti. „Kaspersky Total Security – multi-device“ apsaugo kelių mobiliųjų įrenginių duomenis, todėl moterys ir vyrai galės naudotis savo mobiliaisiais įrenginiais ir apsaugoti juos nuo kibernetinių grėsmių.

Panaudoti duomenys iš „Consumer Security Risks Survey 2015“ ir viktorinos „Are you cyber savvy?“

Apie „Kaspersky Lab“
„Kaspersky Lab“ – didžiausia pasaulyje privati bendrovė, kurianti IT saugumo užtikrinimo programinius sprendimus. Bendrovė yra viena iš keturių geriausių „Endpoint Security“ klasės apsaugos sistemų kūrėjų. Jau daugiau nei šešiolika metų „Kaspersky Lab“ kuria efektyvius apsaugos sprendimus korporacijoms, vidutinio ir smulkaus verslo bendrovėms bei privatiems naudotojams. Didžiojoje Britanijoje registruotos „Kaspersky Lab“ technologijos ir sprendimai apsaugo daugiau nei 400 milijonų naudotojų beveik 200 pasaulio šalių ir teritorijų.

Parašykite komentarą