Įvairenybės,  Laisvalaikis

Moteriška avalynė – ko apie ją dar nežinojote?

Niekada nepraleidžiate avalynės išpardavimo? Visuomet skubate į avalynės parduotuves, kuomet pasirodo naujausios sezono batų kolekcijos? Savo spintoje turite daugiau batų nei kada nors jums iš tikrųjų galėtų prireikti? Jei taip – akivaizdu, kad jūs mylite ir dievinate batus, kurie visuomet tampa pačia svarbiausia jūsų įvaizdžio dalimi. Tačiau, kai batai yra tokie svarbūs mūsų stiliaus atributai, ar tikrai visuomet skiriame pakankamai dėmesio domėjimuisi jais? Ar tikrai kiekviena žinome visas įdomiausias detales apie avalynę? Todėl Aistrabatams.lt pasidalija ne viena įdomia detale, susijusia su mūsų mylimiausia moteriška avalyne!

  • 10 a. vyrai, kurie jodinėjo žirgais, turėjo avėti aukštakulnius tam, kad galėtų išsilaikyti balno kilpose (ar kada nors buvote pagalvojusios, kodėl kaubojų batai turi aukštus kulnus?). Be to, žirgas asocijavosi su turtais, todėl aukštakulniai tapo aristokratijos ir aukšto socialinio sluoksnio atributu, o ne įvaizdžio detale, kuri būtų būdinga tik konkrečiai lyčiai.
  • Mūsų pajamos gali įtakoti pasirenkamą avalynę, kurią dėvime savo darbe. Remiantis 2013 m. atlikto tyrimo duomenimis, kuriame dalyvavo 6750 moterų – 71 proc. moterų, kurios per metus uždirbdavo mažiau nei 40 000 USD, niekuomet savo darbe nedėvėjo aukštakulnių. Tuo tarpu 21 proc. apklaustųjų, kurios per metus uždirbo 150 000 USD ir daugiau, kasdien darbe dėvėdavo aukštakulnius.
  • Pasirodo, kad priklausomybė batams yra kur kas daugiau nei tik bandymas žengti koja kojon su šiuolaikinėmis mados tendencijomis. Nustatyta, kad batų pirkimas tiesiogiai paveikia tam tikrą smegenų dalį, kuri dar kitaip yra vadinama „kolekcionavimo vieta“. Batai yra „kolekcinis“ daiktas – nepaisant to ar avalynę perkanti moteris tai supranta, ar ne. Be to, nemenka dalis moterų savo turimų batų poras išdėsto labai organizuotai ir tvarkingai – atsižvelgiant į spalvą, modelį, tipą ir kt. Ką jau kalbėti apie tai, kad kai kurių įsigytų batų moterys niekuomet nepasimatuoja!
  • Havajanos buvo įkvėptos japoniškų sandalų. Nežinote, kas tai? Neabejotinai tokio tipo avalynę esate dėvėjusios ne kartą! Tai yra lyg lengvos basutės/šlepetės per pirštą.
  • Jeffrey Campbell iš tikrųjų yra tikras! Nepaisant to, kad internete nesurasite nei vienos jo nuotraukos, jis egzistuoja. Iki šiol šis asmuo išlieka mistinis ir nemaža dalis žmonių tebemano, kad Jeffrey Campbell yra išgalvotas asmuo, sukurtas tik tam, kad reprezentuotų kompaniją. Tačiau jis iš tikrųjų sukūrė avalynės liniją ir ją sėkmingai valdo.

Parašykite komentarą