Verslas

„Moody‘s“ pagerino „Luminor“ banko reitingus

Tarptautinė reitingų agentūra „Moody‘s Investor Service“ pagerino „Luminor“ banko indėlių reitingą į A3 vietoj prieš tai buvusio Baa1 ir patvirtino Baa1 ilgalaikių skolos vertybinių popierių reitingą vietoj anksčiau suteikto Baa2. Reitingų perspektyva pakeista į neutralią.

Paaiškindama savo sprendimą, „Moody‘s“ nurodė, kad rėmėsi sustiprintu banko mokumu, sumažėjusia turto valdymo rizika, tvirtu kapitalu ir augančiu skolinimu, kuris padės išlaikyti tvarų banko pajamų augimą.

Peteris Bosekas, „Luminor Bank AS“ generalinis direktorius:

„Vertiname, kad „Moody‘s“ pastebi banko padarytą pažangą. Reitingų agentūros komentarai atspindi mūsų strategiją ir prioritetus artimiausiam laikotarpiui – skirsime dar didesnį dėmesį klientams, auginsime savo verslą ir didinsime jo efektyvumą, kartu išlaikydami stiprią finansinę būklę ir apdairų rizikos valdymą“.

„Moody‘s“ patvirtino „Luminor“ ilgalaikių indėlių reitingą A3 vietoj prieš tai buvusio Baa1, suteikė Baa1 ilgalaikių skolos vertybinių popierių reitingą vietoj buvusio Baa2. Bazinis kredito vertinimas (BCA) pakeistas į baa3 iš ba1. Sandorio šalių rizikos reitingas (CRR) ir Sandorio šalių rizikos vertinimas (CRA) buvo pagerinti atitinkamai į A2/P-1 iš A3/P-2 ir A2(cr)/P-1(cr) iš A3(cr)/P-2(cr). Trumpalaikiams indėliams suteiktas P-2 reitingas.  Ilgalaikių indėlių ir skolos vertybinių popierių reitingų perspektyva pakeista į stabilią, vietoj teigiamos.

Apie „Luminor“

„Luminor“ yra trečias pagal dydį finansinių paslaugų teikėjas Baltijos šalių bankininkystės rinkoje. 2300 „Luminor“ darbuotojų aptarnauja 870 000 klientų. Aptarnaujame individualių asmenų, šeimų ir verslo finansinius poreikius. Esame tokie pat, kaip ir rinkos, kuriose veikiame – jaunatviški, dinamiški ir nuolat žvelgiantys į ateitį.

Daugiau informacijos:

Indrė Baltrušaitienė

„Luminor“ komunikacijos vadovė

Tel.: +370 676 45334

El. p.: indre.baltrusaitiene@luminorgroup.com

Pranešimą paskelbė: Aistė Veberaitė, UAB „Publicum”

Parašykite komentarą