Transportas

Molėtuose susisiekimo ministras aptars magistralinio kelio Vilnius–Utena rekonstrukciją

Pirmadienį, kovo 28 d., susisiekimo ministras Marius Skuodis lankysis Molėtuose. Susitikime su regiono savivaldybių ir verslo atstovais bus aptartos ir pristatytos magistralinio kelio Vilnius–Utena rekonstrukcijos alternatyvos ir priešprojektiniai pasiūlymai.

Molėtų viešosios bibliotekos konferencijų salėje ministras susitiks su regiono savivaldybių merais, savivaldybių administracijų ir verslo atstovais, taip pat Panevėžio pramonės, prekybos ir amatų rūmų Utenos filialo nariais.

„Laikomės pristatyto plano, kad „amžiaus statybomis“ virtęs betoninis kelias Vilnius–Utena turi būti sutvarkytas iki 2025 m. pabaigos. Dedame visas pastangas, kad šio strateginio šalies kelio rekonstrukcijos priešprojektiniai pasiūlymai būtų parengti be vėlavimų, o galbūt ir greičiau. Informaciją apie projekto eigą ir toliau planuojame reguliariai skelbti viešai ir aptarti su visuomene“, – sako susisiekimo ministras M. Skuodis. 

Magistralė Vilnius–Utena yra viena pagrindinių šalies transporto arterijų, vedančių iš sostinės į aplinkines savivaldybes. Šis kelias vienas problemiškiausių Lietuvoje, bene vienintelis su cementbetonio danga, kuri šiuo metu jau yra susidėvėjusi, deformuota ir kelia pavojų eismo saugai.

Magistralinis kelias Vilnius–Utena pradėtas tiesti apie 1978 m., visiškai baigtas 1985 m. Pirmieji šio kelio rekonstrukcijos darbai vyko 2008–2009 m. Po ilgos pertraukos, 2019–2020 m., buvo rekonstruotas Vilniaus rajone, Riešės seniūnijoje, esantis kelio ruožas, jis taip pat paplatintas nuo 2 iki 4 eismo juostų.

14 val. Molėtų viešojoje bibliotekoje ministras susitiks su savivaldybių ir verslo atstovais.

16 val. ministras lankysis Molėtų rajono savivaldybėje.

Pranešimą paskelbė: Agnė Augustinaitė, LR Susisiekimo ministerija

Parašykite komentarą