Renginiai

Mokymasis visą gyvenimą: ar tai jau tradicija Lietuvoje?

Kaip būtų galima paskatinti mokymąsi visą gyvenimą? Kaip mokymąsi Lietuvoje paversti įprasta tradicija? Kokios kliūtys trukdo to pasiekti jau šiandien? Ieškodama atsakymų į šiuos klausimus, Valstybės pažangos taryba organizuoja pažangos forumą „Mokomės visą gyvenimą“. Forumas baigiasi trečiąja regionine diskusija Zarasuose, kur apskrities bendruomenė ir ekspertai patys pasikvietė „Lietuva 2030“ komandą aptarti mokymosi visą gyvenimą svarbą, iššūkius, sampratos suvokimą bei kultūrą Lietuvoje. Tai – puikus regioninės iniciatyvos pavyzdys.

Renginys vyks 2015 m. kovo 26 d. Zarasų švietimo centre (Savanorių g. 1, Zarasai).
Renginio pradžia 9:30 val.

Renginyje „Lietuvoje kuriame mokymosi tradiciją: su kokiais iššūkiais susiduriame?“ Utenos, Anykščių, Ignalinos, Molėtų, Visagino ir Zarasų savivaldybių bendruomenių nariai diskutuos kartu su Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos nariais, Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos prezidente, „Lietuva 2030“ komanda bei Zarasų rajono savivaldybės švietimo centro atstovais. Diskusijas moderuos Lina Vosyliūtė.

Pažangos forumo metu siekiama aktyvaus dalyvių įsitraukimo diskutuojant ir bandant rasti sprendimus egzistuojančioms problemoms. Palyginus su ES šalimis, Lietuvoje 25–64 m. amžiaus kategorijoje nuolat besimokančių gyventojų lygis yra žemas – 2013 m. jis tesiekė 5,7 proc. Suaugusieji stokoja motyvacijos mokytis ir tobulėti, yra įsitikinę, jog tai daryti jau yra per vėlu. Spartus gyvenimo tempas, riboti finansiniai ištekliai – taip pat svarbūs aspektai šiame kontekste.

Diskusija Zarasuose užbaigs jau penktojo pažangos forumo renginių ciklą skirtinguose Lietuvos miestuose, kurio baigiamasis renginys vyko Vilniuje. Forumo metu regionų bendruomenės buvo kviečiamos dalintis patirtimi bei diskutuoti, kaip skatinti suaugusius mokytis visą gyvenimą, kaip patenkinti esamą tobulinimosi mokymų poreikį regionuose, su kokiais iššūkiais susiduriama ir kaip juos spręsti.

Vadovaujantis regioninių diskusijų ir baigiamojo renginio išvadomis bus teikiami siūlymai Valstybės pažangos tarybai, kuri savo idėjas teiks Vyriausybei.

Laukiame Jūsų renginyje!
Linkėjimai,
LIETUVA 2030

Parašykite komentarą