Verslas

„Modus Asset Management“ atsinaujinančios energetikos fondai pritraukė per 19 mln. Eur

Alternatyviųjų kolektyvinio investavimo subjektų valdytojo licenciją turinti valdymo įmonė „Modus Asset Management“ į valdomus uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirtus fondus „Modus Poland Solar Fund I“ ir „Modus Remote Solar Fund I“ pritraukė 19,5 mln. Eur. Į šiuos fondus investavo daugiau kaip 50 investuotojų. 

Minėti fondai investuoja į veikiančius saulės elektrinių parkus Lenkijoje ir Lietuvoje. Pritrauktos lėšos iš investuotojų bus panaudotos saulės parkų įsigijimui. Fondai jau yra suformavę daugiau nei 184 MW portfelį. Iš jų 40 MW sudaro jau elektrą generuojantys saulės parkai, o likę 144 MW bus užbaigti ir energiją pradės gaminti per 2023 m. 

„Modus Asset Management” vadovas Povilas Pečiulis pabrėžia, kad atsinaujinančios energetikos sektorius Lenkijoje ir Lietuvoje per paskutinius metus patyrė reikšmingų transformacijų, kurios lėmė sąlygas ir fondų veiklai. „Atsinaujinančiai energetikai įtaką darė pandemijos metu energetinių resursų ir žaliavų kainų augimas, kurį ženkliai sustiprino Rusijos karas prieš Ukrainą. Įtakos turėjo ir infliacija, palūkanų normos, kurios per pastarąjį dešimtmetį pasiekė iki šiol nematytas aukštumas. Taip pat reguliaciniai pokyčiai, kurie nustatė laikinas elektros kainų lubas”, – pasakoja P. Pečiulis.  

Anot jo, žvelgiant į tolimesnę fondų perspektyvą, Baltijos šalių ir Lenkijos atsinaujinančios energetikos rinkoje matomos patrauklios investicijų galimybės, tačiau rinkoje kils ir išbandymų. „Pagrindiniai mūsų regiono elektros energijos gamybos industrijos iššūkiai – nepakankama vietinė elektros energijos generacija bei energijos gamyba iš aplinkai taršių šaltinių. Jiems išspręsti, turime aiškų sprendimo būdą – sparčią saulės ir vėjo gamybos šaltinių plėtrą per artimiausius 5–10 metų. Kad tai įvyktų, reikalinga palanki ir stabili reguliacinė aplinka, tad didžiausia investicijų dalį pritrauks šalys, kurios užtikrins šias sąlygas investuotojams”, – teigia P. Pečiulis. 

Jis priduria, kad siekiant sėkmingai veikti tokioje sparčiai besikeičiančioje aplinkoje, reikalinga aukšta investicijų ir rizikos valdymo patirtis. „Minėtų fondų atliktos investicijos ir mūsų komandos kompetencija leido plėsti investuotojų ratą ir pritraukti reikšmingas papildomas lėšas”, – pasakoja „Modus Asset Management” vadovas. 

Nuo 2020 m. savo veiklą vykdantis fondas „Modus Poland Solar Fund I” trečiojo platinimo metu, kuris buvo baigtas 2023 m. sausio mėn. pritraukė 12,1 mln. Eur iš daugiau nei 30 investuotojų. Po šio platinimo bendra fondo investuotojų įsipareigojimų suma išaugo iki 36,6 mln. Eur. „Modus Remote Solar Fund I” antrojo platinimo metu, kuris buvo baigtas 2022 m. lapkričio mėn. pritraukė 7,4 mln. Eur iš daugiau nei 20 investuotojų. Po šio platinimo bendra fondo investuotojų įsipareigojimų suma išaugo iki 15 mln. Eur. Fondas veiklą vykdo nuo 2021 m. 

„Modus Poland Solar Fund I“ (MPSFI) yra investicinis fondas, skirtas informuotiesiems investuotojams. MPSFI investuoja į veikiančius saulės energijos parkus Lenkijoje. Fondo valdymo komanda Lenkijos atsinaujinančios energetikos rinkoje dirba nuo 2017 m. ir yra sudarę vienus pirmųjų didelių saulės energijos parkų sandorių su instituciniais investuotojais šioje rinkoje.  

„Modus Remote Solar Fund I“ (MRSFI) yra investicinis fondas, skirtas informuotiesiems investuotojams. MRSFI investuoja į Lietuvoje veikiančius saulės energijos parkus, kurių generuojama elektros energija parduodama verslo subjektams.   

„Modus Asset Management“ yra licencijuota kolektyvinio investavimo subjektų valdymo įmonė, besispecializuojanti atsinaujinančios energetikos investicijose Baltijos šalių, Lenkijos ir Centrinės Europos regione. Bendrovė siekia paspartinti perėjimą prie tvarios energetikos plėtros veiklos rinkose bei sukurti patrauklias investavimo galimybes instituciniams ir informuotiesiems investuotojams.  

Daugiau informacijos: www.modusam.com.   

Pranešimą paskelbė: Justina Matuliauskienė, Modus Group, UAB

Parašykite komentarą