Verslas

Mobilius laiškininkus netrukus pasieks nauji tarnybiniai automobiliai

Nuo šių metų lapkričio 26 d. mobiliems laiškininkams bus pradėti dalinti nauji Lietuvos pašto logotipu pažymėti tarnybiniai automobiliai „Dacia Stepway“ – juos pirmieji gaus Utenos ir Radviliškio rajonų laiškanešiai. Iki 2020 m. I ketvirčio pabaigos numatyta mobiliems laiškininkams išdalinti 440 naujų tarnybinių automobilių.

„Šiuo metu mobilūs laiškininkai važinėja išnuomotais kelių metų senumo tarnybiniais automobiliais, tačiau jau baigėme visus formalumus ir šio mėnesio pabaigoje pradėsime dalinti visiškai naujus, kaimiškų vietovių keliams pritaikytus ir talpius tarnybinius automobilius. Jie bus pažymėti Lietuvos pašto skiriamosiomis spalvomis bei logotipu, tad atokiose sodybose gyvenantys žmonės iš tolo atpažins mūsų darbuotoją. Darbo priemonių modernizavimas ir darbuotojų darbo sąlygų gerinimas – viena pagrindinių sričių, į kurią Lietuvos paštas yra numatęs ilgalaikes investicijas, tad šių automobilių skyrimas – tik vienas iš būsimų etapų, – sako Lietuvos pašto Tinklo direktorius Jonas Sadauskas – Tačiau tai nereiškia, kad pamiršome savo klientus – įgyvendinę  mobilaus laiškininko projektą, būsime dar arčiau žmonių, nes nebe pastarieji eis į paštą, tačiau paštas pas juos atvyks į namus suteikti visų pašto paslaugų. Džiugina tai, kad mūsų teikiamomis paslaugomis naudotis galės ir sergantys, pagyvenę ar atokiose vietovėse gyvenantys mūsų klientai, kuriems nueiti iki pašto neretai buvo iššūkis, todėl pagalbos tekdavo prašyti kaimynų ar artimųjų – mobilų laiškininką išsikviesti į namus jie nemokamai galės ir „laidiniu“ telefonu“. 

Mobiliesiems laiškininkams šiame etape paskirti automobiliai pritaikyti saugiai važinėti regioniniais bei kaimo keliais ir yra talpūs – pritaikyti dideliems siuntų ir darbo priemonių kiekiams. Be to, automobiliui sugedus, techninę pagalbą laiškininkai gaus bet kuriuo paros metu, o įvykus rimtam gedimui, automobilis bus pakeistas kitu tokiu pat tarnybiniu automobiliu, kad pašto paslaugos būtų teikiamos nenutrūkstamai.

Modernizuojant pašto tinklą, atnaujinami pašto skyriai, laiškininkai regionuose ir didžiuosiuose miestuose dirba išmaniosiomis planšetėmis, 2021 m. planuojamas įrengti pagrindinis, visiškai automatizuotas Vilniaus siuntų ir laiškų skirstymo centras, kuris pagerins pašto darbuotojų darbo sąlygas ir gerokai sutrumpins logistikos grandinę bei automatizuos daugumą procesų, tad siuntos kelias iki jos gavėjo labai pagreitės.

Apie mobilaus laiškininko projektą:

Mobilaus laiškininko paslauga jau 2 metus veikia 12 Lietuvos savivaldybių ir yra itin vertinama  klientų: 2018 m. gruodį tyrimų bendrovės SIC atlikta mobilaus laiškininko paslaugomis besinaudojančių gyventojų apklausa parodė, kad net 73 proc. apklaustųjų tokią paslaugą rekomenduotų jos neturintiems regionams.

Šių metų vasarą pradėtas vykdyti antras mobilaus laiškininko paslaugų teikimo modelio etapas – nuo spalio 1 d. mobilus laiškininkas pradėjo veikti Ignalinos, Telšių, Zarasų, Ukmergės ir Varėnos rajonuose, nuo lapkričio 5 d. jis pradėjo veikti Alytaus, Pasvalio, Šakių, Širvintų ir Švenčionių rajonuose. Planuojama, kad ši, paštą dar labiau prie gyventojų priartinsianti, paslauga visoje Lietuvoje bus įdiegta iki 2020 m. vasario 28 d.

Įvedus mobilaus laiškininko pašto paslaugų teikimo modelį, 1 metus vyks pereinamasis laikotarpis, kad gyventojai priprastų prie pokyčių – be mobilaus laiškininko jų miestelyje veiks ir įprastas paštas. Tiesa, jis dirbs trumpiau, o jo patalpose tam tikromis valandomis lauks mobilus laiškininkas, kuris suteiks visas pašto paslaugas.

Svarbu: prenumeruojamų spaudos leidinių, pašto korespondencijos, pensijų ir socialinių išmokų pristatymas į namus vyks taip, kaip ir dabar – laiškininkai ir toliau įprastai atliks kasdienį darbą.

Plačiau apie mobilaus laiškininko paslaugą skaitykite čia: https://www.post.lt/lt/mobilusis_laiskininkas

Valstybės valdoma akcinė bendrovė Lietuvos paštas turi tankiausią pašto paslaugų teikimo vietų tinklą šalyje. Lietuvos paštas teikia pašto, logistikos ir finansinio tarpininkavimo paslaugas.

Pranešimą paskelbė: Aušra Kurtkutė, AB Lietuvos paštas

Parašykite komentarą